Misafir
6,1969
5,5841
272,07
ÜYE GİRİŞİ

Yonca Gıda’dan ihracat rekoru

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği’nin düzenlediği “İhracatın Yıldızları Ödül Töreni”nde 46 ülkeye meyve sebze ürünleri ihraç eden Yonca Gıda, en fazla ülkeye meyve sebze mamulleri ihraç eden firmalar listesinde ilk sırada yer alarak gecede ödülünü aldı.

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği’nin düzenlediği “İhracatın Yıldızları Ödül Töreni”nde 46 ülkeye meyve sebze ürünleri ihraç eden Yonca Gıda, en fazla ülkeye meyve sebze mamulleri ihraç eden firmalar listesinde ilk sırada yer alarak gecede ödülünü aldı.

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği 2018 yılında gerçekleştirdiği 831 milyon dolarlık ihracata 441 milyon dolarlık katkı sağlayan 40 üyesini ödüllendirdi. Ege İhracatçı Birlikleri’nde düzenlenen Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (EYMSİB) 2018 yılı mali genel kurul toplantısı “İhracatın Yıldızları Ödül Töreni”ve rekor katılıma sahne oldu. EYMSİB'in genel kurulunu yapmasıyla birlikte Ege İhracatçı Birlikleri'nde genel kurul maratonu tamamlandı. En fazla yaş meyve sebze ihracatı kategorisinde 15, en fazla meyve sebze mamulleri ihracatı kategorisinde 15, en fazla ülkeye ihracat yapan firma kategorisinde 7 ve yeni üye olan firmalar arasında en fazla ihracat yapan 3 firma olmak üzere toplamda 40 üye ödül aldı.

831 MİLYON DOLAR REKOR İHRACAT

Genel kurulda konuşan Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak, 2018 yılında Birlik tarihinde, bir rekora imza atarak 831 milyon dolar ihracat rakamına ulaştıklarını, 2019 yılı için 1 milyar dolara aşmayı hedeflediklerini söyledi. Uçak, "Ödül alan 40 üyemizin de katılımı gurur vericiydi" dedi. Göreve geldikten sonra geçen 1 yıllık dönemde yaptıkları icraatları özetleyen Uçak, “Üretici ve ihracatçılarımıza ne kadar yakın olabilirsek o kadar başarılı olabiliriz. Ne kadar ortak akıl ile hareket edersek o kadar verimli oluruz diye yola çıktık. Bu çerçevede, icraatlarımıza Üye İlişkileri Timi’ni hayata geçirerek başladık. Yine üretici ve ihracatçılarımıza yakın olma bilinci ile bölgemizde geniş katılımlı üretici ve ihracatçı toplantıları düzenlemeye başladık. Bu kapsamda Kemalpaşa, Alaşehir, Ödemiş, Selçuk, Ortaca, Seferihisar ve Sultandağı ilçelerimizde toplam 9 adet “Ortak Akıl Toplantısı” düzenledik” diye konuştu.

“BEN DEĞİL BİZ OLACAĞIZ”

Yurtdışı tanıtım faaliyetleri kapsamında; Hong Kong, Rusya, Fransa, Çin, Almanya, Dubai ve Japonya’da fuarlara katılım sağlayarak tanıtım ve tadım etkinliklerinde bulunduklarını anlatan Uçak sözlerini şöyle sürdürdü; “Taze kiraz ve üzümde gerçekleştirdiğimiz URGE Projesini, Güney Afrika ve Çin’e iki etkinlik yaparak başarı ile tamamladık. Önümüzdeki dönem hem taze meyve sebze hem de meyve sebze mamulleri sektöründe yeni URGE projeleri başlatmak istiyoruz ve siz değerli üyelerimizin de katılımlarını bekliyoruz.” EYMSİB Başkanı Hayrettin Uçak konuşmasını bir yıl önce söylediği "Ben değil biz olacağız" sözünü tekrarlayarak tamamladı.

YONCA GIDA LİSTENİN İLK SIRASINDA

27 ülkeye yaş meyve sebze ihracat yapan Uçak Kardeşler Gıda Seracılık firması Yaş meyve sebze kategorisinde en fazla ülkeye ihracat yapan firmalar sıralamasında birinci olurken, meyve sebze mamulleri kategorisinde ise; 46 ülkeye meyve sebze mamulleri ihraç eden Yonca Gıda, en fazla ülkeye meyve sebze mamulleri ihraç eden firmalar listesinde ilk sırada yer aldı. Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Ödül Töreni'nde önceki dönem EYMSİB Başkanı Rıza Seyyar ile Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak'ın buluşması herkesin takdirini topladı.

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği’nden Ödül Alan Firmaların Listesi

En Fazla Yaş Meyve Sebze İhracatı Gerçekleştiren İlk 15 Firma: 10 Milyon Dolar Üzeri İhracat Yapanlar: Uçak Kardeşler, PİA-Frucht Gıda Lojistik.  Balcı Tarım Ve Gıda, Ak-Oruç Gıda

5 milyon dolar üzeri ihracat yapanlar: Amiral Yaş Sebze Meyve Gıda, Menkur Taşımacılık Tarım Ürünleri, ME-KAR Tarım Ürünleri, Kestaş Taşımacılık, Tayanç Tarım Ve Gıda.

3 milyon dolar üzeri ihracat yapanlar: Cena Dış Ticaret Ve Tarım Ürün, Hüseyin Çamurcu Tarım Ürünleri Gıda, Kölla Turkey Tarım Ve Gıda, Anatolia,  Yusuf Beyazıt Tarım ürünleri, Vardar Fruit Gıda

En Fazla Meyve Sebze Mamulleri İhracatı Gerçekleştiren İlk 15 Firma

25 milyon dolar üzeri ihracat yapan firmalar: Euro İhracat Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi, MAPEKS Gıda, Treko Tarım Gıda, Yonca Gıda.

15 milyon dolar üzeri ihracat yapanlar: Zumdieck Konserve Dondurulmuş Gıda Anonim Şirketi, Sibaş Gıda, Işık Tarım K.F.C.Gıda Tekstil Sanayi İthalat İhracat Yatırım, Nilbatu Gıda Tekstil Soğuk Hava,

10 milyon dolar üzeri ihracat yapanlar, Tukaş Dış Ticaret Anonim Şirketi, Atakey Patates Gıda,  Lidya Konservecilik, Özgörkey Otomotiv, Korhan Pazarlama, Mccormick Kütaş Gıda.

En Fazla Ülkeye Yaş Meyve Sebze İhracatı Gerçekleştiren İlk 3 Firma: Uçak Kardeşler Gıda (27 ülke), Cena Dış Ticaret (15 ülke), Tayanç (14 ülke), Zafer Gıda Ve Tarım Ürünleri (14 ülke)

En fazla ülkeye meyve sebze mamulleri ihracatı gerçekleştiren ilk 3 firma: Yonca Gıda (42 ülke), Burcu Konservecilik İzmir Şubesi (38 ülke), TUKAŞ (35 ülke)

2018 yılında üye olup en fazla ihracat gerçekleştiren ilk 3 firma: Kölla Turkey Tarım Ve Gıda Ticaret Anonim Şirketi, Global Group Yaş Sebze Meyve, Egetad Gıda Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi. Haber Merkezi

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim