Misafir
6,1969
5,5841
272,07
ÜYE GİRİŞİ

Çalışmadığı günlerin de ücretini almış!

Saruhanlı’da bir okul müdürü aynı zamanda Eğitim Bir-Sen ilçe temsilcisi Ö.F.K., yasak olmasına rağmen izinli ve izinsiz olduğu günlerin ücretini ve kurs parasını aldığı iddiasıyla BİMER ve CİMER’e müfettiş gönderilmesi talebiyle şikayet edildi.

Çalışmadığı günlerin de  ücretini almış!

Saruhanlı’da bir okul müdürü aynı zamanda Eğitim Bir-Sen ilçe temsilcisi Ö.F.K., yasak olmasına rağmen izinli ve izinsiz olduğu günlerin ücretini ve kurs parasını aldığı iddiasıyla BİMER ve CİMER’e müfettiş gönderilmesi talebiyle şikayet edildi.

Hülya Kılınç

İddialara göre Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde bir liseni müdürü olarak görev yapan Ö.F.K. 29-30 Kasım 2018 tarihlerinde izinli olduğu halde 10 saat,  1 Aralık 2018 tarihinde de izinsiz olarak Antalya’da olduğu halde 2 saat takviye kursu (gece) ücreti ve 19 Kasım 2018 tarihinde yine 2 saat takviye kursu (gündüz) ücretini maaşına tahakkuk  ettirdi.  Sendika faaliyetlerinden veya başka bir sebepten dolayı izinli olan öğretmen veya okul yöneticisine ödenmesi yasak olan ücreti maaş bordrosuna eklettiği için okul müdürü BİMER ve CİMER’e şikayet edildi.

YUNUSEMRE’DE FARKLI SARUHANLI’DA FARKLI UYGULAMA

Daha önce  Yunusemre ilçesinde yaşanan buna benzer olayda, bir sendika temsilcisi izinli olduğu günler için ek ders ödemesi talebinde bulunmuş, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü,  gönderdiği yazısında,  ders görevinin yapılmış sayılabilmesi için idari iznin genele uygulanması gerektiği ve  bu sebeple öğretmenin ders görevlerini yapmış sayılmasının mümkün olmadığı belirtilerek ücret talebi ret edilmiş.

“MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLECEK Mİ?”

Manisa’nın iki ilçesindeki bu iki farklı uygulama karşısında eğitimciler, uygulamalardan hangisinin yasalara uygun olduğunu tartışırken, müfettiş görevlendirilip görevlendirilmeyeceğini de merak ediyor.

 

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim