Misafir
6,1969
5,5841
272,07
ÜYE GİRİŞİ

Türk Sağlık-Sen’den Sağlık-Sen’e kınama

Türk Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Ali Dağlıoğlu, Sağlık-Sen’nin Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi mutemet temsilcileri hakkında yaptığı bütün suçlamaların asılsız olduğunu belirterek, yapılan açıklamaları esefle kınadıklarını söyledi. 

Muzaffer Kirt
Manisa CBÜ Hafsa Sultan Hastanesinde son günlerde 'idari baskı' ile ilgili yapılan açıklamalara karşı Türk Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Ali Dağlıoğlu, sendika yönetimi ve MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi işyeri temsilcileriyle birlikte sendika binasında basın açıklaması düzenledi. 
“İFTİRALARA RAĞMEN GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ”

Dağlıoğlu, Türk Sağlık-Sen Manisa Şubesi olarak bugüne kadar sağlık kurumlarına yapmış oldukları tüm ziyaretlerinde, sendikalarının kuruluş felsefesi olan 'İlkemiz önce ülkemiz” duruşu  çerçevesinde çalışmalarını yürüttüklerini belirterek şöyle devam etti "Tayin, geçici görev, görev yeri değişikliği gibi benzer vaatlerde bulunmadan kamu çalışanlarının ekonomik, özlük, sosyal ve çalışma barışına yönelik düsturundan taviz vermeden çalıştık. Sağlıkta şiddet, döner sermaye adaletsizliği, ek zam talebi, ek gösterge ve tüm çalışanlara kadro gibi konularda, yapmış olduğumuz basın açıklamaları, dilekçe kampanyaları ve iş bırakma eylemleri kamu çalışanları nezdinde olumlu yönde karşılık bularak sendikamıza üyelik tercihiyle meyvelerini vermeye başladı. Başta CBÜ Hafsa Sultan Hastanesinde olmak üzere sendikamıza olan bu teveccühler, yapmış olduğumuz çalışmalar neredeyse görmezden gelinerek son zamanlarda basına yapılan açıklamalarda 'idari baskı' diye izah edilir hale gelmesi şaşkınlık vericidir. Türk Sağlık-Sen işyeri temsilcimiz olan MCBÜ hastane mutemedimiz, kendi işi dahil sendikal görevini de başarıyla yerine getirmektedir ve bunu tüm hastane personeli bilmektedir. Hem mutemetlikteki temsilcimizin hem de diğer temsilcilerimizin idari kadrolar ile birlikte emek hırsızlığı düşüncesi oluşturacak her türlü beyan ve yorumu şiddetle kınıyoruz. CBÜ’deki mutemet temsilcimiz hakkında yapılan bütün suçlamalar asılsızdır. Bu konuda Türk Sağlık-Sen ailesi olarak kendisine her türlü destek verilmekte ve verilmeye devam edecektir. Yapılan tüm iftira ve karalamalara rağmen görevimizin başındayız ve her biri birbirinden değerli üyelerimizin haklarını sonuna kadar korumakta kararlıyız."
“ÇAMUR AT İZİ KALSIN”

Sendika olarak her zaman sendikacılık görevlerini yerine getirdiklerine dikkat çeken Dağlıoğlu açıklamasına şöyle devam etti: "Anlaşılan o ki siz gereğini yerine getiremediğiniz, yetkiyi kaybettiğinizi anladığınız için kaybınıza suçlu arıyorsunuz. Kamu çalışanları buna prim vermez. Türk Sağlık-Sen Şubesi olarak yazılı basında Merkezefendi Devlet Hastanesi, Şehir Hastanesi, Ruh Sağlığı Hastanesi ve bazı ilçe hastaneleri idarecilerince değişik sebeplerle üyelerimizin mağdur edildiğine dair açıklamalarda bulunmamıza rağmen idari kadrolarda üyeleri bulunan ilgili sendikanın bu olaylar karşısında aynı hassasiyetleri göstermemeleri şubemizce manidar karşılanmaktadır. Çamur at izi kalsın misali idari kadro eliyle üye devşirme iddiasında olanlara tavsiyemiz sağlık iş kolundaki sendikaların üye sayılarına ve yıllara göre üye artışlarına baksınlar. Yapmış olduğumuz sendikal çalışmalarda verdiğimiz emek ve alın terimize gölge düşürmeye çalışmak hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir. Sendikamıza gönül bağıyla bağlanmış tüm üyelerimize, temsilcilerimize şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyoruz." 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim