Misafir
6,1969
5,5841
272,07
ÜYE GİRİŞİ

Başarılıyız ama alacağımız dersler de var!

Ak Parti il Başkanı Mersinli seçimi değerlendirdi: Cumhur İttifakı olarak girdikleri yerel seçimleri değerlendiren AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Manisa’da Büyükşehir’i ve 17 ilçenin 13’ünü alarak önemli bir başarı sağladıklarını belirtti, kaybettikleri ilçelerden ise alacakları derslerin olduğunu ifade etti.

Muzaffer Kirt

AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli Cumhur İttifakı olarak girdikleri yerel seçimlerin ardından oluşan tabloyu düzenlediği basın toplantısıyla değerlendirdi. Yunuspark Kafe'de gerçekleştirilen toplantıya Mersinli'nin yanı sıra AK Parti İl Başkan Yardımcıları, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Aynil Yavaş, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ender Gök,  Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan, yerel ve ulusal basın mensupları katıldı. Konuşmasına Sri Lanka'daki saldırıyı kınayarak başlayan Mersinli, Hakkari'de yaşanan terör saldırısı sonucu şehit olan askerlere Allah'tan rahmet dilerken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan saldırıya da tepki gösterdi.

“EKSİK KALDIK Kİ BAŞARILI OLAMADIK”

Seçimleri genel olarak değerlendirdiklerinde Manisa'da başarılı olduklarını kaydeden Mersinli, "Büyükşehir Belediye Başkanlık seçimini çok ciddi bir oy farkıyla ve diğer 13 ilçedeki belediye başkanlıklarını da kazandık ve İnşallah Manisa'ya da Türkiye'ye de yararlı anlamda bir başarı sağladık. AK Parti adına Saruhanlı ve Akhisar'da Milliyetçi Hareket Partisi ittifak adayları olarak da Alaşehir ve Turgutlu'da da başarılı olmak isterdik. Bunlar için de bir çaba sarf ettik ama oradaki belki adaydan kaynaklı belki başka unsurlardan kaynaklı ya da eksik kalan bazı noktalardan kaynaklı çalışmalarımızda eksik kaldık ki biz başarılı olamadık. Oradaki sandıktan çıkan neticeye de saygı gösteriyoruz. Orada seçilen 4 tane Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanını da tebrik ediyoruz."dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI BAŞARILI OLMUŞTUR”

Cumhur İttifakının Manisa'da başarılı olduğunu dile getiren Mersinli, "Büyükşehirle birlikte yüzde 50'nin üzerinde bir oy alındı. Büyükşehir seçimi başarı olarak salt alınacak bir orandır. Büyükşehir’i kazandık açık ara farkla. Belediye başkanlarımızla beraber 60 tane büyükşehir belediye meclis üyemiz var. Bu da ikinci bir galibiyet sebebi. Demek ki insanlar yereldeki genel seçim oranını belirleyecek Büyükşehir seçimlerinde de bize oy vermiş. Üçüncüsü, 17 ilçe belediyesi var. 17 ilçe belediyesinin 13'ünü kazandık. Gönül isterdi ki 17'sini de kazanalım. 4 tanesinde de karşı ittifak kazandı. Bu da bir mağlubiyet sebebi sayılmaz. Oralarda kendimizi geliştirmemiz genişletmemiz, daha fazla tabana yayılmamız gerektiğini, kendi kusurlarımızdan arınmamız gerektiğini düşündürtür. Bunu da yerel yönetimler başkanımız, teşkilat başkanımız sahaya çıktı Ataman Bey. O ilçelerde kendi çalışmamızı yapıyoruz. Biz bireysel çetele tutup MHP'den AK Parti'ye oy geçti, AK Parti'den MHP'ye oy geçti şeklinde düşünmüyoruz. Biz genel anlamda böyle bir ittifak türünün ortaya çıktıktan sonra bu şekilde başarılı olmasını referans alıyoruz. Bazı yerlerde, bazı illerde bu yaşanmıştır ama Manisa'da şu parti buraya verdi, şu parti buraya eksik verdi gibi şeyler yaşamadık." diye konuştu.

“DAVA ADAMLIĞI DEĞİL ACZİYETTİR!”

AK Parti içinde görev alıp da başka partilerden belediye başkanı aday olan isimler hakkında da konuşan Mersinli şunları söyledi: "'Trenden indi, trene bindi şeklinde' basit yolla bu durumu açıklıyoruz ama bu partide bir gün bakarsın gençlik kolları başkanısınızdır, bir gün bakarsınız mahalle başkanı olmuşsunuz. Bir gün bakarsın Cumhurbaşkanı olmuşsunuzdur, bir gün bakarsınız genel başkan yardımcısınızdır. Sonra bunlar gider. Bunlara dünyalık makam olarak bakıp teşekkür edip AK Parti'nin bize kazandırdığı saygınlıkla mutlu olmasını başarabilirsek zaten sorun yoktur. Ancak mutlu olmasını başaramazsak, hırslarımızın, kibrimizin dava şuurumuzun önüne geçici şeyler yaparsak bu dava adamlığı değildir, bu gerçekten bir acziyettir. Bazen bu tür acziyetler her alanda her konuda yaşıyoruz. Dün AK Parti ve genel başkanımız sayesinde bir noktaya gelmiş insanlar bugün bizi sükut-u hayale uğratabiliyor. Bu kendi kişilikleri ile ilgili bir durum. Olmasa daha iyi. Biz AK Parti'nin bu süreçten de daha büyüyerek daha güçlü çıkacağına inanıyoruz."

“ALACAĞIMIZ DERSLER VAR!”

Saruhanlı ve Akhisar'da AK Parti'li belediyelerin kaybedilmesiyle ilgili soruya yanıt veren Mersinli, "Buradan da alacağımız dersler var. Biraz adaylarımızın ortaya çıkması konusunda ve 3 dönem kuralının uygulanma biçimi konusunda da bazı kusurlar yaşandığı için buralarda kayıplar söz konusu olmuş olabilir. Adaylarımız farklı insanlar olabilir miydi, olamaz mıydı bunlar da tartışılabilir. İttifak süreçleri içerisinde bunlar yaşandı. Belediye meclis üyeliklerinde biraz ufak tefek hırpalanmamız oldu. Malum biz bir çalışma yaptıktan hemen sonra bir kez daha Milliyetçi Hareket Partisi ile listelerimizi birleştirdikten sonra ortaya çıkan tablo belki kayıp sebebi olabilir. Yani hepsini raporlayıp kenarda bekletiyoruz. Bunları arz edeceğiz. Teşkilatlarımızdan kaynaklı sıkıntılar var mı diye belli noktalarda kaba tabirle AK Parti'den yüzünü başka yerlere çevirmiş olanlar var mı diye araştırıyoruz. Bu konuda da teşkilat başkanımız Ataman Taydaş her iki ilçede ayrı olarak toplantılarını yaptı. Bu konularda da tespitlerimizi yaptık. İlçe başkanlarımızın bize aktardığı konular var. Bu ilçelerde pek çok konu bizi başarısızlığa götürmeye doğru itmiş. Önü geçebileceğimiz şeyler vardı, geçemeyeceğimiz şeyler vardı. Bu kadarına gücümüz yetti."dedi.

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim