Misafir
6,1969
5,5841
272,07
ÜYE GİRİŞİ

Soma Davası Yargıtay’a taşınıyor

Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi’nin maden ocağının işleticisi Can Gürkan hakkında tahliye kararının kabul edilemez olduğunu belirterek, kararı Yargıtay’a taşıyacaklarını bildirdi.

Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi’nin maden ocağının işleticisi Can Gürkan hakkında tahliye kararının kabul edilemez olduğunu belirterek, kararı Yargıtay’a taşıyacaklarını bildirdi.                                            

Muzaffer Kirt

Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi’nin maden ocağının işleticisi Can Gürkan hakkında tahliye kararının kabul edilemez olduğunu belirterek, kararı Yargıtay’a taşıyacaklarını bildirdi.                                             

Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan, Soma Faciasının üzerinden 5 yıla yakın bir sürenin geçtiğine vurgu yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı “Faciada 301 madencimiz şehit oldu birçok işçimiz yaralandı. Faciadan geriye şehit eşleri, anne babalar, kardeşler, çocuklar kaldı. Madenci ailelerinin 5 yıldır umutla bekledikleri, geliyorum diyen faciayı önlemek için hiçbir şey yapmayan maden ocağı sahiplerinin ve ilgili sorumluların en etkili şekilde cezalandırıldıklarını görmektir.  

“MAHKEMENİN KARARI ADALETE GÜVENİ SARSMIŞTIR”

Acılı aileler ve kamuoyu Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararından tatmin olmamıştır. Dava dosyası İstinaf yolu ile İzmir Bölge Adliye Mahkemesi’ne gönderilmiştir. Umut edilen Akhisar Ağır Ceza Mahkemesinin kararının kaldırılarak sanıklar hakkında olası kasıtla ölüme neden olmaktan en üst seviyeden ceza verilmesi” iken Bölge Adliye Mahkemesi, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesinin kararını oy çokluğu ile aynen onamış ve  üzerine maden ocağının işleticisi Can Gürkan hakkında tahliye kararı vermiştir.  Bölge Adliye Mahkemesi’nin kararı aileleri ve kamuoyunu derinden üzmüştür. Adalete olan güveni sarsmıştır. Oy birliği ile çıkmayan bir kararda tutuklu Maden Ocağı İşleticisi Can Gürkan’ın tahliye edilmesi “suç işleyenlerin hak ettiği cezayı görecekleri” inancını daha derinden sarsmıştır.

“İŞLENEN SUÇ BİR CİNAYETTİR!”

Mahkeme kararı hukuken kabul edilemez. Karar Yargıtay’a götürülecek ve hak arayışı devam edecektir. 301 işçimizin bilerek ölüme gönderilmelerinin hesabı yargı yoluyla aranacaktır. Süreç bitmedi. 301 canın bedeli bu olamaz. İşlenen suç “taksirli” bir suç değildir. Kasten işlenen bir cinayettir. Yanlış karar Yargıtay’dan dönecektir. Acılı ailelerimize sabır diliyorum.”

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim