Misafir
6,1969
5,5841
272,07
ÜYE GİRİŞİ

Arınç “yerli ve milli”den vazgeçti

2016’da Özal için, “yerli ve milli” ifadesini de kullanan Arınç, dünkü mesajında, “yerli ve milli” sözünü kullanmadı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal, hayatını kaybedişinin 26’ncı yılında anılıyor. Konuyla ilgili eski TBMM Başkanı ve AKP’nin eski Genel Başkan Yardımcısı Bülent Arınç da sosyal medya hesabından mesaj yazdı. Attığı mesajlarla Turgut Özal’ı ölüm yıldönümünde yad eden Bülent Arınç’ın mesajlarındaki bir ayrıntı dikkat çekti.  

“YERLİ VE MİLLİ BİR LİDERDİ”

Buna göre... Arınç’ın 17 Nisan 2016 tarihinde Özal’la ilgili attığı mesaj ile, bugün attığı mesajın neredeyse “aynı” olduğu görüldü. Arınç, 17 Nisan 2016 tarihinde Turgut Özal’la ilgili şöyle yazmıştı: “Gücünü halktan alan, demokrasiye ve hukuka inanmış, Türkiye'yi dünyaya açan, dünya ile barışık, yerli ve milli bir liderdi. Birleştirici tutumuyla Cumhurbaşkanlığı makamını toplumun bileşkesi yapabilmiş; sivil, dindar ve demokrat bir Cumhurbaşkanıydı.”

3 YIL SONRA ATTIĞI MESAJDAKİ AYRINTI

Arınç bugün ise Özal’la ilgili şunu yazdı: “Gücünü halktan alan, demokrasiye ve hukuka inanmış, Türkiye'yi dünyaya açan, dünya ile barışık bir liderdi. Birleştirici tutumuyla Cumhurbaşkanlığı makamını toplumun bileşkesi yapabilmiş; sivil, dindar ve demokrat bir Cumhurbaşkanıydı.”

Arınç’ın 3 yıl arayla attığı “aynı” mesajın arasındaki bir ayrıntı ise dikkat çekti. 2016’da Özal için, “yerli ve milli” ifadesini de kullanan Arınç, dünkü mesajında, “yerli ve milli” sözünü kullanmadı.

AKP’nin özellikle son dönemde “yerli ve milli” sözlerini siyasi arenada sürekli kullanması, “Acaba Arınç, bu nedenle mi Özal mesajındaki sadece o ifadeyi çıkardı” sorusunu akıllara getirdi. Kaynak:Odatv

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim