Misafir
6,641
5,9182
253,95
ÜYE GİRİŞİ

“Hadsiz mantıksız!”

CHP il Başkanı Balaban’dan Canuyar’a sert tepki

“Hadsiz mantıksız!”

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, Cihan Canuyar’ın eleştirilerine verdiği cevapta “Cihan Canuyar’ın açıklamalarını yersiz, hadsiz ve mantıksız buluyorum. CHP ile uzaktan yakından ilgisi olmayan birinin beni istifaya davet etmesi abesle iştigaldir. Tek kelime ile siyasi cahilliktir, hadsizliktir.”dedi.

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, şahsını ve İYİ Parti il Başkanı Hasan Eryılmaz’ı eleştirerek istifaya davet eden Cihan Canuyar’a düzenlediği basın toplantısı ile cevap verdi.

Canuyar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Ben Manisa’nın çocuğuyum öyle kolay yenecek lokma da olmam, ya bu adamlar çıkar edeplice istifa eder ya da bunların tüm kirli çamaşırlarını dökerim, isim isim para para; kime kaç para verilmiş, perde arkasında kimler var... Bir de bunlar millet ittifakının önderleri; üzüldüğüm bunların oyunlarına maruz kalan ve desteklemek zorunda kalan binlerce insan. Size yazıklar olsun.”açıklamasında bulunmuştu.

“YERSİZ, HADSİZ VE MANTIKSIZ”

CHP il Başkanı Balaban, parti binasında düzenlediği basın toplantısında Cihan Canuyar’ın açıklamalarını sert dille eleştirdi. Balaban, açıklamasında şu ifadelere yer verdi “Sayın Cihan Canuyar’ın açıklamalarını yersiz, hadsiz ve mantıksız buluyorum. İddia ettiği gibi o gece davet ettiği yemeğe gittim. Sayın Uğur Kıraloğlu ile tanıştım. Kendisi Şehzadeler Belediye Başkan Adaylığı konusunda destek istedi ve ben bu konuda kendisine destek olacağımı söyledim. Sayın Hasan Eryılmaz’a Uğur Beyi Şehzadeler Belediye Başkan Adaylığı konusunda önerdim. Bu arkadaşla başarılı olacağımızı söyledim. Fakat Hasan Bey İl Başkanı olarak Uğur Beyi tercih etmedi. İYİ Parti’nin İlçe adaylarını belirleme yetkisi CHP’de değildi. İYİ Parti farklı bir ismi tercih etti. Sayın Cihan Canuyar konusuna gelince, kendisi Orkun Beyin doğru bir aday olmadığını, yanlış tercih olduğunu söyledi. Ben de kendisine aynen aday olabileceğini, kendisinin tercih edildiğinde CHP İl Başkanı olarak sonuna kadar onu destekleyeceğimi söyledim. Bu arada kendisi İttifakın CHP’ye bırakılması haline CHP çatısı altında aday olmayacağını belirtti. Düşüncesine saygı duydum. Aynı şekilde Yunusemre Belediye Başkan Adayı Sayın Mithat Kürşad Özkan’da Büyük Şehir Belediye Başkan aday adayıydı. Babası Hüseyin Özkan ile karşılaştığımda kendisine biz CHP olarak Orkun Bey ile yola çıktık ve onu destekliyoruz fakat İYİ Parti Genel Merkezi oğlunuzu aday gösterirse sonuna kadar onu da sahiplenir ve destekleriz dedim.  Daha önce basında da yer aldığı gibi, İYİ Parti kimi aday gösterirse İttifak etiği gereği onu destekleriz açıklaması yaptım.

“ADAY GÖSTERİLMEYİNCE MİLLET İTTİFAKINA ZARAR VERDİLER”

Sayın Canuyar ve Sayın Kıraloğlu aday gösterilmeyince Millet İttifakına zarar veren eylemler içinde oldular. Sayın Uğur Kıraloğlu Demokrat Partiden Şehzadeler Belediye Başkan Adayı olarak 2434 oy aldı. Millet İttifakının adayı Sayın İsa Özdemir 1960 oy ile seçimi kaybetti.  Seçiminde başarılı sonuç alamadılar ama Millet İttifakına Şehzadeler’de kaybettirdiler. Resmi sonuçlar belge niteliğindedir. Bu tablo kimin Millet İttifakından yana olup olmadığının göstergesidir.”

Bu süreçte CHP İl Örgütü olarak her şeyi açık ve net olarak yaptıklarını ve her konuyu kamuoyu ile paylaştıklarını ifade eden Balaban, “Büyükşehir adayımızı gizli kapılar ardında değil, CHP tabanının önerdiği isimlere teklif götürüp olumsuz yanıt alınca adayımızı net bir şekilde ortaya koyup kamuoyu ile paylaştık.”dedi.

“İDDİASINI BELGELEYEMEYEN SİYASETEN AHLAKSIZDIR”

Balaban “Ben Manisa’nın çocuğuyum. Öyle kolay yenecek lokma da olmam. ” diyen Sayın Canuyar Manisa’nın çocuğuyum demekle neyi kastediyor? Bu güne kadar hangi siyasi başarısı ve siyasi kariyeri vardır. Canuyar soyadı saygın ve saygı duyulacak bir soyaddır. Ama sadece bu soyada dayanarak siyaset yapmak yeterli değildir. Ve Sayın Cihan Canuyar haddini fazlasıyla aşarak “ Bu adamlar edeplice istifa ederler ya da bunların tüm kirli çamaşırlarını dökerim.” demiş.  Ben de diyorum ki CHP İl Başkanı Semih Balaban ve vatandaş Semih Balaban olarak Sayın Orkun Şıktaşlı ve herhangi bir kişi ile siyaset üzerinden en küçük bir çıkar ilişkim olmamıştır. Siyaset üzerinden en küçük bir ticari ve çıkar ilişkim belgelenip ispat edilirse, 43 yıldır namus ve onurumla yapmış olduğum siyasi hayatıma nokta koyarım. Ama aynı şekilde bu iddasını belgeleyemeyen, ispat edemeyen kim ama kim varsa siyaseten ahlaksızdır, siyaseten şeref ve onur yoksunudur. Sayın Cihan Canuyar’ı kendi adıma ve CHP adına tüm kirli çamaşırlarımızı dökmeye, tüm kirli ilişkilerimizi belgeleriyle açıklamaya davet ediyorum. Açıklayıp ispat edemeyen namerttir. Adres Cumhuriyet savcılığı ve kamuoyu vicdanıdır. Benim ve CHP Manisa İl Örgütünün tüm kamuoyuna hiçbir konuda, hiçbir platformda veremeyeceği hesabı yoktur. CHP ile uzaktan yakından ilgisi olmayan birinin beni istifaya davet etmesi abesle iştigaldir. Tek kelime ile siyasi cahilliktir, hadsizliktir. Beni istifaya hatamız ve başarısızlığımız olursa Genel Merkezimiz, İl ve İlçe örgütlerimiz, üyelerimiz davet edebilir. Biz de o zaman gereğini yaparız. Fakat daha önce de belirttiğim gibi seçim süreciyle ilgili kendi sorumluluk alanımızda hem Genel Merkezden, parti büyüklerimizden, İlçe Örgütlerimizden, üyelerimiz ve seçmenlerimizden yüzlerce tebrik ve teşekkür mesajı aldığımız bir süreçte Sayın Cihan Canuyar’ın istifaya davet etmesi hiç haddine değildir.”dedi.

“BİLDİĞİ NE VARSA AÇIKLASIN”

Canuyar’ın açıklamalarına CHP il örgütünün gerekli cevabı vereceğini kaydeden Balaban “Her türlü belgeli ve seviyeli siyasi eleştiriye saygımız vardır. Ama insanları, partimizi haksız yere itham eden, iftiralarla dolu gereceklerle örtüşmeyen açıklamalara da kim olursa olsun her zaman verilecek cevabımız vardır. Kendisini iddialarını en kısa sürede belgeleriyle birlikte açıklamaya davet ediyorum. Bildiği ne varsa açıklasın. Hukuki zeminde de hakkımızı saklı tutarak sürecin takipçisi olacağız.”

“MANİSA’DA BAŞARILI SONUÇ ALINMIŞTIR”                                       

Yerel seçim sonuçlarına da değinen Balaban, Manisa yerelinde Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı başta olmak üzere, Millet İttifakı adına hedefe tam olarak ulaşılamasa da başarılı bir sonuç alındığını söyledi.  Akhisar, Turgutlu, Alaşehir, Saruhanlı gibi büyük ilçelerin alındığını,  Büyükşehir meclisinde 7 üyeden yaklaşık 4 katına çıktığını kaydeden Balaban “ Tüm ilçelerde Millet İttifakı Belediye Meclislerinde yer almıştır. Yıllardır Belediye Meclis Üyesi çıkartılamayan Kırkağaç, Demirci, Gördes ve Kula da hem CHP hem İYİ Parti Meclis Üyeliği kazanmıştır. Merkez İlçelerde Şehzadeler ve Yunusemre’de Millet İttifakı  14’er Meclis Üyesiyle güçlü bir şekilde Belediye Meclislerinde yer almıştır. Salihli, Sarıgöl, Ahmetli, Gölmarmara İlçe Belediyeleri çok az oy farklarıyla kaybedilmiştir. Manisa’nın en büyük ilçesi olan Yunusemre Belediyesi haksız bir şekilde, itirazlar ciddiye alınmadan ret edilerek sadece 21 oyla kaybedilmiştir. Köprübaşı Belediyesi de haksız bir şekilde itirazlar ciddiye alınmadan 27 oyla kaybedilmiştir. Parti Genel Merkezimizden, birçok siyasi büyüğümüzden ve birçok partilimizden tebrik ve teşekkür telefonları mesajları gelmiştir. Bu başarı İl ve İlçe örgütlerimizin, üyelerimizin, seçmenimizin kısaca Millet İttifakının başarısıdır.”diye konuştu.  

“YSK’NIN ÇİFTE STANDARTINI KINIYORUZ!”

YSK’de her türlü çifte standardı gördüklerini ve bunu kınadıklarını belirten Balaban, “AKP’nin itiraz ettiği İstanbul’da ve birçok yerde bütün geçersiz oylar yeniden sayılırken Balıkesir, Uşak ve Manisa Yunusemre İlçesinde İtirazlar ret edilmiştir. Manisa Yunusemre’de oy farkı sadece 21’dir. Bu farklı uygulamayı kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz.”dedi.  

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim