Misafir
6,641
5,9182
253,95
ÜYE GİRİŞİ

Özdağ “Ak Parti özeleştiri yapmalı”

Ak Parti Manisa eski Milletvekili Selçuk Özdağ, seçim sonuçlarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, özellikle Merkez ilçede Cumhur İttifakının iki tanınmış adayının Millet İttifakı'nın fazla tanınmayan iki adayı karşısında çok zorlandığını belirterek “Ak Parti özeleştiri yapmalı”dedi.

Ak Parti Manisa eski Milletvekili Selçuk Özdağ, seçim sonuçlarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, özellikle Merkez ilçede Cumhur İttifakının iki tanınmış adayının Millet İttifakı'nın fazla tanınmayan iki adayı karşısında çok zorlandığını belirterek “Ak Parti özeleştiri yapmalı”dedi.

Hülya Kılınç

Ak Parti Manisa eski Milletvekili Selçuk Özdağ, kentimizdeki seçim sonuçlarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, özellikle Merkez ilçede Cumhur İttifakının iki tanınmış adayının Millet İttifakı'nın fazla tanınmayan iki adayı karşısında çok zorlandığını belirtti.

“ÇERÇİ BAŞKANLIĞI SON ANDA KURTARDI!”

17 ilçenin 17’si’nin de Millet İttifakı'nda olduğunu hatırlatan Özdağ, 31 Mart seçimlerinde ikisi MHP'den, ikisi AKP'den olmak üzere 4 ilçenin CHP'ye gittiğini belirterek şöyle devam etti “Bunlar da Alaşehir, Turgutlu gibi büyük ilçeler. Merkez ilçe'de de Cumhur İttifakı iki tanınmamış, Millet İttifakı'nın  Manisalılar tarafından çok fazla tanınmayan iki adayı karşısında çok fazla zorlandı. Özellikle Mehmet Çerçi, itirazlarla son anda kurtardı. Ömer Faruk da aynı şekilde zorlandı. Bunları Cumhur İttifakı'nın adaylarının değerlendirmesi lazım. Cengiz Ergün de yüzde 15'lik bir farkla kazandı, tebrik ediyorum. Bu sonuç da karşısındaki adayın son anda çıkarılması ve sadece merkezde tanınmış olmasından dolayı ortaya çıkmıştır. Cengiz Ergün başarılı bir sonuç almıştır ama icraatlarında başarılı mıdır derseniz, bundan sonra göreceğiz. Bundan sonra Manisa'yı kucaklaması lazım. Manisa’da kendine oy veren vermeyen herkese hizmet etmesi gerekiyor.”

“BAŞARILI GÖZÜKEN CENGİZ ERGÜN”

Ak Parti’nin, parti kurucusu, partide görev alan ilçe başkanı, gençlik kolları başkanlarının neden Büyük Birlik Partisi’nden, neden Demokrat Parti’den, neden Saadet’ten, İYİ Parti’den aday olduklarını düşünmesi gerektiğini ifade eden Özdağ, “Demek ki buralarda sıkıntılar var. Gözden geçirilmesi gerekiyor. Partiler seçimden sonra eleştirilerini yaparlar. Herkesin kendi özeleştirisini de yapması gerekiyor. O nedenle burada başarılı gözüken  Cengiz Ergün Bey, geri kalan her yerde Ak Parti’nin belediye başkan adaylarının oyları düşmüş. Bunun masaya yatırılması gerekiyor. Köprübaşını da son anda kazandılar.  

“ADAY OLSAYDIM SEÇİM ÇEKİŞMELİ GEÇERDİ”

Salihli’de, Köprübaşında, Şehzadeler’de Yunusemre’de zorladı. İYİ Parti yeni bir parti olmasına rağmen zorladı. Adaylarını geç açıkladı. Benim Aday olmamı istediler. Çok teşekkür ediyorum Meral Akşener’e, genel başkan yardımcılarına.  İlkelerim, prensiplerim nedeniyle aday olmadım. Aday olsaydım çok çekişmeli bir seçim olurdu diye düşünüyorum. Kazanırdım, kazanamazdım diye bir şey diyemem ama çekişmeli geçerdi.”görüşünü dile getirdi.  

“EKONOMİ SIKINTILI BELEDİYELER GELİR YARATMALI”

“Şimdi seçilen başkanlar,1 kuruşum hakkını koruması lazım” diyen Özdağ şöyle devam etti “MHP, Ak Parti, CHP, İYİ Parti olmak üzere tüm belediye meclis üyelerinin şeffaf bir şekilde 1,5 milyonluk Manisa’nın hakkını ve hukukunu korumalıdır. Yatırımları takip etmelidirler. Türkiye’de ekonomi sıkıntılıdır. Belediyeler bundan sonra öz gelirleriyle daha çok ayakta durmaya çalışacaklardır. Gelir yaratmanın yollarını araştırmalıdırlar. Herkes de 1,5 milyonluk Manisa’nın hukukunu hakkını korumanın sorumluluğu içinde çalışmalılar.”

“AK PARTİ ÖZELEŞTİRİ YAPMALI”

Seçimin genel olarak ciddi şekilde özeleştiri yapması gereken partisinin Ak Parti olduğunu kaydeden Özdağ, “İnşallah mazbatalar alındıktan sonra herkes nerede hata yaptık, nerede doğru yaptık  düşünürler. Daha çok hizmet etmenin yolunu araştırmalıdırlar.”dedi.

“HDP’NİN OYU ERGÜN’E GİTTİ!”

Cumhur İttifakı’nın oylarının 2014 yılında yapılan yerel seçimde yüzde 51olduğunu hatırlatan Özdağ şunları söyledi “31 Mart tarihinde yapılan son sayıma göre yüzde 52.8 olmuş. Oylarını muhafaza etmiş görünüyor. Millet İttifakı’nın oyları da yüzde 38.di.   HDP 6.8’di. onlarda 4.8 aldılar. Demek ki HDP’den giden yüzde 2’lik oyun daha çok Cengiz Ergün’e gittiği görülüyor. Totalde oylarını muhafaza etmelerine rağmen İYİ Parti MHP Ak Parti ilçelerde geçişkenlikler oluşmuş, bu da sosyo-ekonomik ve sosyo-kültürel ihtiyaçlarına paralel aday profiline göre değişkenlik  göstermiş. Demek ki partilerin değil adayların seçimiydi. O nedenle adayların gösterilmesindeki eksikliklere de işaret ediyor bu.”

 

 

 

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim