Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

Mersinli: “Mehmet Çerçi kazanmıştır”

Resmi olmayan sonuçlara göre Yunusemre ilçesinde seçimi kaybeden İYİ Parti’li Kürşad Mithat Özkan’ın YSK’ya oyların yeniden sayımı için yaptığı itirazı değerlendiren AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, “Yunusemre Belediyesinde AK Parti’li Mehmet Çerçi kazanmıştır. Şu anda itirazlar yapılıyor. İtiraz demokratik bir haktır” dedi.

Resmi olmayan sonuçlara göre Yunusemre ilçesinde seçimi kaybeden İYİ Parti’li Kürşad Mithat Özkan’ın YSK’ya oyların yeniden sayımı için yaptığı itirazı değerlendiren AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, “Yunusemre Belediyesinde AK Parti’li Mehmet Çerçi kazanmıştır. Şu anda itirazlar yapılıyor. İtiraz demokratik bir haktır” dedi. 


Manisa'da en çok seçmenin bulunduğu Yunusemre ilçesinde kesin olmayan seçim sonuçlarına göre AK Parti'nin adayı mevcut Belediye Başkanı Mehmet Çerçi rakibi İYİ Parti'li Kürşad Mithat Özkan'dan 61 oy fazla alarak seçimi kazandı. Resmi olmayan seçimlere göre Mehmet Çerçi 57 bin 871 oy alırken Kürşad Mithat Özkan 57 bin 810 oy aldı.

“İTİRAZ DEMOKRATİK BİR HAKTIR”

İYİ Parti adayı Kürşad Mithat Özkan, dün Manisa Adliyesinde YSK’ya giderek, oyların yeniden sayılması için itirazda bulundu. AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli ve partililer de adliye içerisinde süreci yakından takip ederken, konuyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu. AK Parti’li Mersinli, “Yunusemre Belediyesinde AK Parti’li Mehmet Çerçi kazanmıştır. Şu anda itirazlar yapılıyor. İtiraz demokratik bir haktır. Süreç işlemektedir. Biz de inşallah sürecin sağlıklı işlemesi için adliye binasından ayrılıyoruz. Bu iş resmi olarak ilan edildiğinde Şehzadeler’de Ömer Faruk Çelik, Yunusemre’de Mehmet Çerçi iki belediye başkanlığını da kazanmış olacak. Arkadaşlarımıza desteğinden dolayı teşekkür ediyoruz. Tüm sonuçları ilçe seçim kurulu hakimi açıklayacaktır. Teşkilatımız ve seçmenlerimizin başarısı bize bu seçimi kazandırmıştır. Onun dışındaki hiçbir haberi de muhatap kabul etmiyoruz” dedi. Haber Merkezi

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim