Misafir
6,641
5,9182
253,95
ÜYE GİRİŞİ

Alaşehir'de 71 yıl sonra CHP kazandı

Alaşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı adayı CHP’li Ahmet Öküzcüoğlu 71 yıl sonra Alaşehir’de belediye başkanı seçilen ilk CHP'li başkan oldu. Ahmet Öküzcüoğlu Sevgi Yolu üzerinde bulunan CHP Lokali’nde balkon konuşması yaparken, yaklaşık 10 bin vatandaşın katıldığı kutlama mitingine Manisa CHP milletvekili Grup Başkanvekili Özgür Özel de katıldı.

Alaşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı adayı CHP’li Ahmet Öküzcüoğlu 71 yıl sonra Alaşehir’de belediye başkanı seçilen ilk CHP'li başkan oldu. Ahmet Öküzcüoğlu Sevgi Yolu üzerinde bulunan CHP Lokali’nde balkon konuşması yaparken, yaklaşık 10 bin vatandaşın katıldığı kutlama mitingine Manisa CHP milletvekili Grup Başkanvekili Özgür Özel de katıldı. 


CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, balkondan yaptığı konuşmada Süleyman Seba örneğini verdi. "Ben Beşiktaşlı değilim." diyen Özel, "Ama ders hepinize Beşiktaş’ın efsane başkanı Süleyman Seba’dan gelsin. Beşiktaş şampiyon olmuş, yan tarafta şampiyonluğu kaybeden kulüp. Bütün oyuncular zıplıyorlar ve karşı tarafı rencide edecek bir marş söylüyorlar. Süleyman Seba soyunma odasının kapısını açıyor, tam omuza alacaklar, durun diyor. 'Siz bu gece kazandınız, ama yan tarafta kaybeden bir takım var. Gerçek taraftar, gerçek sporcu, gerçek centilmen, gerçek kahraman sevinirken, karşı tarafı üzmeyen, karşıdakileri rencide etmeyendir' diyor. Bundan sonra sevinmek, alçak gönüllülük bize. Bize oy vermeyen diğer siyasi partililere saygı göstererek onları da kucaklayacağız." dedi. 

“BU SEÇİM ZAFERİ İNANANLARIN ZAFERİDİR”
Alaşehir’in yeni Belediye Başkanı olan CHP'li Ahmet Öküzcüoğlu, "Beni bağrınıza bastınız teşekkür ediyorum. Fikrimiz, inancımız, idealimiz, sevgimiz, yüreğimiz kazandı. Sabırla yürüttüğümüz seçim propagandamızı zaferle taçlandırmanın mutluluğunu yaşarken, bu sonucu almamız için başından sonuna kadar yorulmadan özveriyle destek veren ekibime ve Belediye Başkanlığını bana layık bulan değerli Alaşehirli hemşehrilerime canı gönülden bir kez daha teşekkür ediyorum. Gerçekten zorlu bir seçim süreci yaşadık birlikte. Pek çok zorlukla baş ettik yılmadık, provokasyonlar yapıldı korkmadık, yılmadık, saldırılar oldu korkmadık, karşılık vermedik, yılmadık. Şikayet etmeden inandığımız yolda ödün vermeden yürüdük ve çok şükür Alaşehir siyasi tarihi için bir dönüm noktası olan zaferi elde ettik. Bu seçim zaferi inananların zaferidir. Değerini iyi bileceğiz. Vatanını bayrağını seven, değişimin gücüne inananların, hakkın, adaletin, hukukun zaferidir. Değerini iyi bileceğiz. Öyle değerli bir zafer ki bu sevgili hemşehrilerim; İktidarın tüm imkanlarını seferber etmesine rağmen kazanıldı.

ADALETLİ HİZMET SÖZÜ VERDİ

Ben bunu Alaşehir’in Kurtuluş mücadelesi olarak gördüm ve 71 yıl sonra başarmanın mutluluğunu yaşıyorum. Ancak bu zafer her şeyin bittiği anlamına gelmiyor asıl şimdi başlıyor her şey. Sizlere adaletli hizmet sözü verdim, hakkaniyetli hizmet sözü verdim. Yarından itibaren kolları sıvıyorum ve artık verdiğim sözleri yerine getirmek adına canla başla çalışacağım. Ben sizlere hizmet etmekten şeref duyarım. Hiçbir zaman makam düşünmedik, mevkii düşünmedik, her zaman Türkiye’nin menfaatini düşündük. Kendi menfaatimizi asla düşünmedik. Ne demiştik, Belediyemiz siyaset makamı değil hizmet makamı olacak. Evet belediyemiz artık hizmet makamı artık içiniz rahat edebilir. Söz verdiğim gibi bana oy versin vermesin tüm hemşehrilerimin belediye başkanı olacağım. Bütün Alaşehir’in hizmetinde olacağım, bütün Alaşehir’i kucaklayacağım. Bu şehirde artık barış içerisinde özgürce yaşayacağız, icraatlarımızla Alaşehir’i yücelteceğiz. Kimseyi ayrıştırmayacağız, kimseyi dinine, inancına, mezhebine göre sınıflandırmayacağız. Buradan bütün siyasi partilerin başkan adaylarına teşekkür etmek istiyorum. Evet bu bir demokrasi yarışıydı ve 'biz daha iyiyiz', 'biz kazanacağız' demiştik ve kazandık. Değerli ilçe başkanıma, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza, kadın kolları başkanımıza ve yönetimine, gençlik kolları başkanımıza ve yönetimine, belediye meclis üyesi ve adaylarımıza huzurunuzda teşekkür ediyorum. Birileri inadına 'CHP’ye, Millet ittifakına, Ahmet Öküzcüoğlu’na oy vermeyin' dediler. Bizim vatanımızı, bayrağımızı hatta vatandaşımızı sevmediğimizi bile söylediler. Hatta çok daha ileri gidip bizi ihanetle bile suçladılar. Merak etmeyin, içiniz çok rahat olsun. Hep birlikte inandık, hep birlikte başardık… Sizlerin önünde saygıyla eğiliyorum." diye konuştu. 
Öküzcüoğlu'nun konuşması sık sık 'Bu toprağın oğlu Öküzcüoğlu' sloganıyla kesildi.İHA 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim