Misafir
6,641
5,9182
253,95
ÜYE GİRİŞİ

Manisa’da Cumhur İttifakı şöleni

Seçimlerden zaferle çıkan Cumhur ittifakı adaylarından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, zaferi vatandaşlarla kutladı

Seçimlerden zaferle çıkan Cumhur ittifakı adaylarından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, zaferi vatandaşlarla kutladı

Muzaffer Kirt

Manisa’da 31 Mart Mahalli İdareler Genel seçimlerinin sonuçlarının açıklanmasının seçimi kazananlar belli oldu. Manisa’da zafer Cumhur İttifakının oldu. Seçimlerden zaferle çıkan Cumhur ittifakı adaylarından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, zaferi vatandaşlarla kutladı. AK Parti ve MHP’liler seçim zaferini 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda kutladı. MHP ve AK Partili yetkililer tarafından düzenlenen kutlama törenine, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay,  AK Parti Manisa Milletvekilleri Murat Baybatur, Semra Kaplan Kıvırcık, İsmail Bilen, Uğur Aydemir, Tamer Akkal, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, MHP İl Başkanı Ömer Baysal, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli ve vatandaşlar katıldı.  Kutlama programına vatandaşların ilgisi ise oldukça yoğun oldu.

Zafer konuşmasını ilk olarak, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik yaptı. Başkan Çelik konuşmasında, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten’e ve ülkü ocaklarına teşekkür etti. Başkan Çelik, “ Yine aynı şekilde geceleri uykusuz kalan gündüzleri ter döken AK Parti Şehzadeler ilçe Başkanımız Mehmet Emin Çipiloğlu’na, gençlik kollarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Farklı siyasi partilere gönül vermiş insanlarımız bizim hizmet bizim gönül siyasetimizi takdir ettiği için ve seçimlerde bizleri destekleyen değerli tüm hemşerilerime sonsuz teşekkür ediyorum. Bu seçimin bir kaybedeni olmamıştır.  Kazanan Şehzadeler olmuştur. Biz 5 yıl boyunca olduğu gibi bundan sonra da oy veren oy vermeyen ayrım yapmadan Şehzadelerde yaşayan 170 bin vatandaşımıza hizmet etmek için çaba ve gayret sarf edeceğiz” dedi.

“BİZE GÜVENDİKLERİ İÇİN PİŞMAN OLMAYACAKLAR”

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in konuşmasının ardından Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi söz aldı. Başkan Çerçi, Türkiye’de Cumhur İttifakı’nın önünü kesmek için çok çalışıldığını ifade ederek, “ İçeriden ve dışarıdan çok çalıştılar.  Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı arz ediyorum. Yine Sayın Devlet Bahçeli Beyefendiye Şükranlarımı sunuyorum. Bize inananlara bize güvenenlere bizimle beraber yola çıkan tüm dostlarımıza teşkilatlarımıza Cumhur İttifakına inananlara şükranlarımızı sunuyoruz. Allah razı olsun. Cumhur İttifakı’nın yolunu kesmek için gayret ettiler. Ama başarılı olmadılar.   Bizlere inanan güvenen vatandaşlarımız, inşallah bizlere güvendikleri için pişman olmayacaklar” diye konuştu.

“BU GÖREVİ HAK ETTİLER”

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Milletvekili Erkan Akçay da, bütün teşkilatlara teşekkür etti.  Akçay, “ Bugün 31 Mart 2019 tarihi. Bu neticenin alınmasında çok büyük emekleri geçen başta MHP teşkilatlarımız olmak üzere, belediye başkanlarımıza, belediye başkan adaylarımıza ve gece gündüz demeden gayre sarf eden arkadaşlarımıza çok teşekkürler ediyoruz. Bugün itibariyle Manisa’da ve Türkiye’de Cumhur İttifakı’nın adayı olan, seçimleri göğüslenen tüm arkadaşlarımıza üstün başarılar diliyorum.  Manisa için şunu söylemek isterim ki, görev başında olan Büyükşehir Belediye başkanımız, Yunusemre ve Şehzadeler belediye başkanı arkadaşlarımız ve tüm Manisa’daki arkadaşlarımız zaten büyük başarılarla ve hizmetlerle bu görevi hak etmişlerdir” ifadelerine yer verdi.

17 İLÇENİN TAMAMINA HİZMET

AK Parti Manisa Milletvekili ve MKYK Üyesi Murat Baybatur, “Gazamız mübarek olsun, zaferimiz kutlu olsun diyorum. Cumhur İttifakı dimdik ayaktadır, hesap kuranlara da selam olsun buradan. İnşallah mazlumların umudu olan bu Anadolu, bu millet yine her zamanki gibi mazlumun, garibin, fakirin her zaman yanında olacak. Zalimin, kendisini büyük görenlerin, insanlara zulmedenlerin de Elif gibi karşısından duracağız bundan hiç endişeniz olmasın değerli kardeşlerim. İnşallah bu önümüzdeki süreçte Büyükşehir Belediye Başkanımızla, merkezdeki 2 Belediye Başkanımızla ve Cumhur İttifakı’nın galibiyete eriştiği Belediye Başkanlarımızla biz Milletvekilleri olarak hep beraber 17 İlçe’nin tamamına hizmete devam edeceğiz, Manisa’yı büyüteceğiz, zenginleştireceğiz, kalkındıracağız, Türkiye’yi büyüteceğiz inşallah emin adımlarla 2023’e yürüyeceğiz. Hepinize teşekkür ediyoruz, gece gündüz demeden koşturan arkadaşlarıma, sandıklarda bu işe sahip çıkanlara, köylerde kardeşlerimize ve eli nasırlı dua eden büyüklerimize, herkese teşekkür ediyoruz. Başkanlarımızı başarılar diliyor, sizleri Allaha’a emanet ediyoruz” diye konuştu.

“KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEYECEĞİZ”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Bu akşam Cumhur İttifakının zaferi. Allah hepinizden razı olsun. Beni 2009’da, 2014’te ve 3. defa bir kere daha seçtiğiniz için Allah hepinizden razı olsun. Bizler hep sizlerin yanında olduk, en güzel hizmetleri yapma gayreti içerisinde ve çabasında olduk. Yunusemre Belediye Başkanım Mehmet kardeşim, Şehzadeler Belediye Başkanım Ömer kardeşim ile beraber bizlere bir kere daha oy verdiniz, bir kere daha Allah razı olsun sizlerden. Tabi ki buradan bütün 17 ilçemizdeki kardeşlerimizden de bir kere daha Allah razı olsun. Allah nasip ederse yarından itibaren yine bu güne kadar yaptığımız hizmetleri inşallah hiç ayrım yapmadan, bana oy vermiş vermemiş demeden, kimseyi ötekileştirmeden kaldığımız yerden inşallah hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

ZAFER CUMHURBAŞKANI VE BAHÇELİ’YE ARMAĞAN

“2023 Türkiye’sine Cumhur ittifakı ile birlikte hep beraber ulaşacağız” ifadelerine yer veren Başkan Ergün, “ Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Genel Başkanımıza bu zaferi armağan ediyoruz, hayırlı olsun Manisa’ya. 2009’da ne demişti Sayın Genel Başkanımız bunu bir yere daha söylüyorum. Bu Manisa Belediye Başkanlığını kazandığımızda sizlere Manisalı hemşerilerime hitap etmişti Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli, ‘Değerli Başkanımız bizim siyasi partimizden seçilmiştir. Şu an itibariyle de parti rozetini bırakmış ve bütün Manisalıların Belediye Başkanı olmuştur’ demişti. İşte aldığımız bu terbiye ile verilen bu sözleri çok şükür Rabbime10 seneyi geride bıraktık. Aynı şekilde bu hizmetleri yine 17 ilçemize 1088 mahallemize götüreceğimizden hiç kimse şüphe duymasın” ifadelerini kullandı.

Ergün, “Cumhur İttifakı’na olan güven ve teveccühünüze layık olmak için durmadan ve yorulmadan iki Başkanımla beraber en güzel hizmetleri size yapacağız inşallah. Tabi ki burada tüm çalışanlarımıza, teşkilatlarımıza, kadın kollarımıza, sahada bizimle beraber olan bütün kardeşlerime, ismini buradan saymakla bitiremeyeceğim bütün dostlara ve bize destek olan, güvenen bütün herkese buradan bir kere daha teşekkür ediyorum, Allah bir kere daha sizlerden razı olsun. Sağ olun var olun. 31 Mart seçimlerinin her şeyden önce Ülkemize, Manisa’mıza ve İlçe Belediyelerimize ve değerli 2 Başkanıma ve şahsıma hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum, Allah razı olsun hepinizden, verdiğiniz desteğe, bir kere daha güvendiğiniz için. Hepinize teşekkür ediyorum. Yarınlar hepimizin olacak inşallah. Ne mutlu Türküm diyene” diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim