Misafir
6,5691
5,7691
260,57
ÜYE GİRİŞİ

“Manisa’da kadına şiddet davasının peşindeyiz!”

Manisa Kadın Platformu, geçtiğimiz günlerde nişanlısının kızını bıçaklayarak yaralayan Murat A’nın bu saldırısını Manolya Meydanı’nda basın açıklaması ile protesto etti. Kadınlar, saldırgana hak ettiği ceza verilene kadar davanın peşini bırakmayacaklarının altını çizdi.

Muzaffer Kirt

Manisa Kadın Platformu, geçtiğimiz günlerde nişanlısının kızını bıçaklayarak yaralayan Murat A.’nın bu saldırısını Manolya Meydanı’nda basın açıklaması ile protesto etti. Kadınlar, cinayete teşebbüs eden Aydoğdu’ya hak ettiği ceza verilene kadar da bu davanın peşini bırakmayacakları mesajını verdi.

Manolya Meydanı’nda toplanan kalabalık adına basın açıklamasını okuyan Eğitim Sen Manisa Şube Kadın Sekreteri Ayşe Bayraktar, suçlunun gerekli cezaya çarptırılmasını talep etti.

CİNAYETE TEŞEBBÜS!

Son 9 yılda  2 bin kadının cinayete kurbanı gittiğine dikkat çeken Bayraktar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi “Cinayeti işleyen kişiler kocası, sevgilisi, erkek arkadaşı veya aileden bir erkek oluyor maalesef. Manisa'da da geçen günlerde bir cinayet teşebbüsü gerçekleşti. Arkadaşımız M.L’nin 14 yaşındaki kızı, M.L’nin bir ay önce ayrıldığı nişanlısı Murat A.’nın bıçaklı saldırısına maruz kaldı. M.L’nin barışmak istememesini cezalandırmak için kızını öldürmeye yönelik bu saldırıyı kınıyoruz. Murat A.’nın M.L.'yi rahatsız etmeye yönelik bir çok saldırısı olmasından dolayı M.L. durumu kolluk kuvvetlerine bildirmiş ve koruma talep etmiştir. Ne hikmetse uzaklaştırma kararı alan Murat A., M.L.’nin evinin etrafından hiç ayrılmamış, buna yönelik olarak kolluk kuvvetlerinin Murat A.'ya yönelik caydırıcı hiçbir girişimi olmamıştır. Hatta karakolda ifade veren arkadaşımız M.L’ye "Çok şeker bir adam, bundan neden ayrılmak istiyorsun" şeklinde caydırma söylemlerinde bulunulmuştur.

“TEHDİTLERİNE İZİN VERİLMİŞTİR!”

Kendisinden ayrılan ve barışma tekliflerini reddeden M.L.’yi cezalandırmak için Murat A., M.L’nin kızını öldürmeyi planlamış, o sırada olay yerinde bulunan M.L’nin kızının 14 yaşındaki kız arkadaşını da bıçaklamış, karşı komşusuna yönelik de bıçaklı saldırısı olmuştur. M.L'nin korunma talebi kolluk kuvvetleri tarafından yapılmamış, Murat A.'nın tehditlerini gerçekleştirmesine maalesef izin verilmiştir.”          

 “KORUMA ÖLDÜKTEN SONRA MI UYGULANACAK?”

Kanunda yeri olduğu halde M.L’ye gerekli korunma tedbirlerinin uygulanmadığını iddia eden Bayraktar şöyle devam etti “ Koruma öldükten sonra mı uygulanacak? M.L’nin ısrarlı korunma talebine karakoldan verilen cevap "Söylediklerini yapmadan biz de bir şey yapamayız" olmuştur. Ceza verilmede gecikilen saldırganların bir sonraki adımları cinayet teşebbüsüdür. Saldırganların cezasız bırakılarak cesaretlendirilmesini değil, mağdurların toplumdan uzaklaştırılmasını değil, kadınların özgürlüklerini kısıtlayan saldırganların toplumdan temizlenmesi istiyoruz. Biz Manisa Kadın Platformu olarak davanın takipçisi olacağız ve Murat A.'ya hak ettiği cezası verilene kadar da bu davanın peşini bırakmayacağız.”

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim