Misafir
6,5691
5,7691
260,57
ÜYE GİRİŞİ

"Bilançoyu getir noterde onaylatalım”

İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Güldane Dörtbudak Akbay, Şehzadeler Belediyesi borcunu açıklayarak, Millet İttifakı’na hakaret eden Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’i sert sözlerle eleştirdi.

İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Güldane Dörtbudak Akbay, Şehzadeler Belediyesi borcunu açıklayarak, Millet İttifakı’na hakaret eden Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’i sert sözlerle eleştirdi.

Akbay, “Madem borcun 56 milyon lira, buyurun mecliste seçilen denetim komisyonu üyelerinizle birlikte notere gidip 2018 yılı resmî bilançoyu noterde onaylatalım, Hangimiz doğru söylüyor, hangimiz yalancı bunu Şehzade halkı öğrensin” diyerek tepki gösterdi.

Millet İttifakı adayı İsa Özdemir, seçim çalışması kapsamında Şehzadeler Belediyesi’nin mali tablosuna ilişkin açıklama yaptı. Özdemir’in hemen ardından açıklama yapma gereği duyan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, rakibi Özdemir’e ağır hakaretlerde bulundu. Çelik, borçlarının 98 milyon olmadığını sadece 56 milyon lira olduğunu açıkladı.

“AYNAYA BAKIYORDU HERHALDE”

Cumhur İttifakı adayı Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e beklenen cevap İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Güldane Dörtbudak Akbay’dan geldi. Yapılan açıklamanın Ömer Faruk Çelik’e yakışmadığını dile getiren Akbay, “Ömer Faruk Çelik açıklamaları yaptığı sırada aynaya bakıyordu herhalde” dedi. Cumhur İttifakı adayı Çelik’e çağrıda bulunan Akbay, “Sayın başkan borcunun 98 milyon lira değil de, 56 milyon lira olduğunu açıkladın. Öyleyse sizi noter kapısı önünde bekliyoruz. Madem borcun 56 milyon lira, buyurun mecliste seçilen denetim komisyonu üyelerinizle birlikte notere gidip 2018 yılı resmî bilançoyu noterde onaylatalım. Hangimiz doğru söylüyor, hangimiz yalancı bunu Şehzadeler halkı öğrensin. Ayrıca kanunda açık ve net yazmaktadır. Şehzadeler Belediye Başkanı olarak sizlerin 2018 bilanço ve denetim raporunu, meclise ve Şehzade halkının göreceği yerlerde yayınlamanız gerekiyor. Madem borcun bu kadar, neden yayınlamadın. Yoksa halktan sakladığınız borçlarınız mı var”diye konuştu. Haber Merkezi

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim