Misafir
6,5691
5,7691
260,57
ÜYE GİRİŞİ

Güzelyurt’u meclislerle yönetecek

​​​​​​​21 bin 136 nüfusu ile Manisa’nın Ahmetli, Gölmarmara, Köprübaşı ve Selendi ilçelerinden daha kalabalık olan Güzelyurt Mahallesi’nden muhtar adayı olan Bektaş Kılınç, mahalleyi kuracağı meclislerle yönetmeyi hedefliyor.

21 bin 136 nüfusu ile Manisa’nın Ahmetli, Gölmarmara, Köprübaşı ve Selendi ilçelerinden daha kalabalık olan Güzelyurt Mahallesi’nden muhtar adayı olan Bektaş Kılınç, mahalleyi kuracağı meclislerle yönetmeyi hedefliyor.

Hülya Kılınç

21 bin 136 nüfusu ile Manisa’nın Ahmetli, Gölmarmara, Köprübaşı ve Selendi ilçelerinden daha kalabalık olan Güzelyurt Mahallesi’nden muhtar adayı olan Bektaş Kılınç, mahalleyi kuracağı meclislerle yönetmeyi hedefliyor.

KENTİ VE ÜLKEYİ YÖNETENLERİN MAHALLESİ

Sadece nüfusunun kalabalık olması değil, mahallede Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, AKP Manisa Milletvekili Murat Baybatur, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel gibi ülkeyi ve kenti yöneten birçok yönetici ve bürokratın da yaşadığına dikkat çeken Kılınç, böyle bir mahalleyi yönetmek için altyapısı güçlü projelerinin bulunduğunu kaydetti.

MANİSA’DA İLK DEFA MAHALLE MECLİSİNİ KURDU

Geçmiş yıllarda Hafsa Sultan Mahallesi’nde muhtarlık yaptığını ve o dönemde Manisa’da ilk defa Mahalle Meclisini oluşturarak Mahalleyi vatandaşlarla birlikte yönettiğinin altını çizen Kılınç, Güzelyurt Mahallesi’nde de kadın meclisi, gençlik ve çocuk meclisi kuracaklarını söyledi.

MAHALLEYİ HALK YÖNETECEK

Güzelyurt Mahallesi’nde meclislerin daha kolay oluşturulacağı ve  sistemli bir şekilde işleyeceğini ifade eden Kılınç şöyle devam etti “ Güzelyurt’ta site yöneticileri seçilmiş olduğundan onlar meclisin doğal üyeleri olacak ve yürütme kendi içinden seçilmiş muhtarlarla birlikte mahalleyi yönetecek. Seçildikten sonra hedefimize öncelikli olarak çocuk meclisi kurulmasını koyduk. Okulların, okul aile birliğinin,  velilerin ve çocukların işin içinde olacağı çocuk meclisi ile  kaliteli bir eğitimle kentin ülkenin gelecekteki yönetici olmalarının önünü açarak, mahalleyi meclislerle çok daha ileriye götürmek için çalışacağız. Çarşı kültür merkezleri, semt pazarı, sağlık kompleksi toplu taşıma duraklarının yanına gazete, dergi okunması için küçük kitaplıklar oluşturacağız. Durakta beklerken hem çocuklarımız hem vatandaşlarımız kitap okuma imkanı bulacak. Güzelyurt Mahallesi’ni vatandaşlarla birlikte güzelleştireceğiz.”  

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim