Misafir
6,5691
5,7691
260,57
ÜYE GİRİŞİ

“Cengiz Ergün kan kaybediyor!”

​​​​​​​İYİ Parti il Başkanı Eryılmaz ile Cuma günü Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’in Manisa’da düzenleyeceği ortak mitinge çağrı yapan CHP il Başkanı Balaban, kimseyi kırmadan seçim çalışması yürüttüklerini belirterek “Ama görüyoruz ki mevcut Belediye Başkanı Cengiz Ergün gün geçtikçe kan kaybediyor. Orkun Şıktaşlı zafere bir adım daha yaklaşıyor”dedi.

İYİ Parti il Başkanı Eryılmaz ile Cuma günü Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’in Manisa’da düzenleyeceği ortak mitinge çağrı yapan CHP il Başkanı Balaban, kimseyi kırmadan seçim çalışması yürüttüklerini belirterek “Ama görüyoruz ki mevcut Belediye Başkanı Cengiz Ergün gün geçtikçe kan kaybediyor. Orkun Şıktaşlı zafere bir adım daha yaklaşıyor”dedi.

Muzaffer Kirt

Millet İttifakı’nın ortağı CHP ve İYİ Parti Cuma günü Manisa’da yapılacak olan büyük mitinge hazırlanıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ortak mitingi 29 Mart Cuma günü Cumhuriyet Meydanı’nda saat 17:00’de başlayacak. İki partinin İl Başkanları Hasan Eryılmaz ve Semih Balaban mitingle ilgili CHP İl Başkanlığı’nda basın açıklaması yaptı. İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz, yerel seçimlerde Manisa’da 17 ilçede ve büyükşehirde iddialı konuştu.

“KİMSEYE ZİLLET DEMEYECEK, ÖTEKİLEŞTİRMEYECEĞİZ”

Eryılmaz, “İki genel başkanımız Manisa’da son mitinglerini 29 Mart günü Cumhuriyet Meydanı’nda yapacak. Orkun Şıktaşlı’nın zaferini perçinlemek istiyorlar. Partili partisiz Manisa’yı ortak yöneteceğimiz sözünü veriyoruz. Herkesi ortak mitingimize davet ediyoruz. Biz herkesi kucaklayacağız, kimseyi ötekileştirmeden, kimseye zillet demeden, kişilerin fikirlerine, demokratik haklarına saygı duyarak mitingimize davet ediyoruz. Bu miting Manisa’nın başkanının mitingi olacaktır” diye konuştu.

“CENGİZ ERGÜN KAN KAYBEDİYOR”

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban da, 31 Mart’ta Manisa’da büyük bir değişim yaşanacağını söyledi. Balaban, “Biz aylardır çalışıyoruz, herkese saygılıyız. Kimseyi rencide etmeden, kimsenin onurunu kırmadan eleştirileri yapıyoruz. Ama görüyoruz ki mevcut Belediye Başkanı Cengiz Ergün gün geçtikçe kan kaybediyor. Orkun Şıktaşlı zafere bir adım daha yaklaşıyor” diye konuştu. Konuşmasından eski garaj projesini hatırlatan Balaban, proje için ünlü mimarlara çizim yaptırıldığını, Pazar yerinin kaldırıldığını belirterek, “Bu projeden vazgeçildiğinde belediyenin ne kadar zararı oldu? Belediye kaç parayı israf etti. Bunun cevabını bilmek istiyoruz” dedi.

“HALK ERGÜN’Ü YALANLADI”

Kula’da Cengiz Ergün’ün yaptığı konuşmanın sosyal medyaya yansımasıyla ilgili konuşan Balaban, “Cengiz Ergün konuşma yaptığı yerde 21 kilometre yol yapıldığını söyledi. Ama oradaki halk hayır cevabını verdi. Bir büyükşehir belediye başkanının düştüğü açmazı herkes gördü. Biz Manisa’da ortak akılla bir yönetim kurmak istiyoruz. Biz kimseyi kötü nitelemeden, ötekileştirmeden tüm seçmenlerle bütünleşerek belediyeyi yönetmek istiyoruz. Biz her kesimin oyuna talibiz. Bizim anlayışımız bu. Biz hiçbir zaman kötü bir dil kullanmayacağız. AK Parti’nin, Cumhur İttifakı’nın tükenmişlik sendromunu hep birlikte yaşıyoruz. Hep baskı, korkutma var, umut yok, vaat yok. Baskıyla korkutmayla sonuç alacaklarını söylüyorlar.Millet cevabını 31 Mart’ta sandıkta verecek” diye konuştu.

“MÜSLÜMANLIK AK PARTİ’NİN TEKELİNDE Mİ?”

Manisa’nın skandallarla gündeme geldiğini dile getiren Balaban, Kula Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Hüseyin Tosun’un ‘Millet İttifakı’na oy vermek haramdır” sözlerini de hatırlatarak, ikinci bir skandalın yaşandığını söyledi. Balaban, “Akhisar’da da aynı şekilde AK Parti’nin ilçe başkanı Dağdere Mahallesi’ndeki konuşmasında saçmaladı. Halkın yüzde 99’u Müslüman diyor, yüzde 100’ü de hacı diyor. Bu insanlar CHP’ye nasıl oy verecek diyor. 31 Mart’ta göreceğiz. Dağdere’nin en az yüzde 30’u CHP’ye oy verecek. İlçe başkanına sormak lazım. Bu ülkede Müslümanlık AK Parti’nin tekelinde midir?Bunlar tükenmişliğin, bitmişliğin  örnekleridir”dedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim