Misafir
6,5395
5,8426
252,35
ÜYE GİRİŞİ

Polisten Valiliğe suç duyurusu!

Emniyet-Sen, Danıştay’ın 2017 yılında polisin 12 saat değil, en fazla 8 saat mesai yapması gerektiği yönünde verdiği  yargı kararını uygulamayan Manisa Valiliği hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

Hülya Kılınç

Emniyet-Sen Genel Merkez Yöneticisi Ali Özaydın, Manisa Valiliği ve Manisa Emniyeti’nin kesinleşmiş yargı kararını uygulamamakta ısrar ettiğini belirterek “Bu durumda polisin beka sorunu oluşuyor, Manisa Valiliği ve Manisa Emniyeti hakkında suç duyurusunda bulunacağız”dedi.

Polisin büyük sorunları olduğunu, bu sorunların siyasiler tarafından verilen sözlere rağmen hiçbir çözüme kavuşturulmadığı gibi, sorunların git gide iyice çekilmez hale geldiğini belirten Özaydın, polisin ve dolayısıyla polisin hizmet ettiği halkın lehine olan, yani polisin insani şartlarda çalıştırılmasını hükmünü içeren yargı kararlarının dahi uygulanmadığına vurgu yaptı.

KARAR 1 YILDIR UYGULANMIYOR

Polisin 12 saat değil, en fazla 8 saat mesai yapması gerektiği yönünde Danıştay tarafından verilen ve kesinleşen yargı kararının yaklaşık 1 yıldır uygulanmadığına dikkat çeken Özaydın,  2017 yılında kesinleşmiş olan kararın

Manisa Valiliğine tebliğinin OHAL süresi içinde gerçekleştiğini belirtti.

OHAL BİTTİ KARAR HALA UYGULANMADI!

Manisa Valiliği ve emniyet müdürlüğünün o dönemde bu yargı kararını OHAL süresince uygulamama, OHAL süresi bitince uygulayacakları yönünde karar aldığını hatırlatan Özaydın “ Ancak OHAL bitmesinin üzerinden onca süre geçmesine ve İçişleri Bakan yardımcısının geçtiğimiz ay içerisinde polis teşkilatının personel sayısının 15 Temmuz olayları öncesindeki sayıya ulaştığını açıklamasına rağmen halen bu kararı uygulamış değillerdir. Bu kararın uygulanması ve polisin insani olarak Manisa’da 8 saat çalışmaya başlamasıyla birlikte, bütün illerde çalışan polislere bu emsal bir uygulama olacaktır.”dedi.  

“SON 1 AYDA 10 POLİS İNTİHAR ETTİ!”

Son 1 ay içerisinde 10 polisin intihar ederek canına kıydığını, ortalama 10 günde bir gerçekleşen polis intiharlarının, artık 3-4 günde bir gerçekleşmeye başladığını ifade eden Özaydın, bu yargı kararının uygulanması ve 8 saatlik mesainin tüm illere yayılmasıyla  birlikte polis intiharlarında da ciddi azalmalar yaşanacağını kaydetti.  

“POLİSİN BEKA SORUNU VARDIR!”

Özaydın “Anayasal kurumumuz olan ve TBMM adına çalışan Kamu Denetçiliği Kurumu’nun şikayetimiz üzerine, iki üniversiteyi dahil ederek ve 800 polisle yüz yüze görüşerek, 1,5 yıl sonunda 30.12.2014 tarihinde verdiği ve İçişleri, Maliye bakanlıklarına ve Emniyet Genel Müdürlüğüne tebliğ edilen 38 sayfalık kararında geçen hiçbir husus, bahsettiğim yargı kararının uygulanmaması gibi uygulamaya geçirilmemiştir. Emekliliğinde maaşı yarıya düşen ve adeta sefaleti yaşamaya başlayan polis yıllardır siyasilerce sözü verilen 3600 ek gösterge hakkı bir türlü verilmemiştir. Dolayısı ile polisin bu ülkede beka sorunu vardır!”görüşünü dile getirdi.

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim