Misafir
6,5395
5,8426
252,35
ÜYE GİRİŞİ

“Yoksulluk çözülür ancak vatan elden giderse dönüşü yoktur”

Bahçeli Manisa’da milyarlık yatırımların açılışını yaptı

“Yoksulluk çözülür ancak vatan elden giderse dönüşü yoktur”

MHP Lideri Manisa mitinginde Cumhur ittifakının milli bekayı yaşatma konusunda yeminli olduğunu belirterek “Mesela az kazandım çok yedim meselesi değildir, aç kaldım tok gezdim meselesi değildir. Bunlar çözülür. Ancak vatan elden giderse bunun dönüşü yoktur.”dedi.

Muzaffer Kirt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, mitinge katılmak ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği yatırımların açılışını yapmak için Manisa’ya geldi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MHP il teşkilatı tarafından Karaoğlanlı Mahallesi çıkışında karşılandı. Bahçeli ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Ziyaretin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhuriyet Meydanı’nda halkla buluştu. Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan halk MHP Lideri Bahçeli’yi coşkuyla karşıladı. Yoğun güvenlik önleminin alındığı miting alanı Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli, Alparslan Türkeş posterleri ve dev Türk Bayrağı ile süslendi. Mitinge AK Parti teşkilatları da tam kadro katıldı, alanda Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarının bulunduğu ve ‘sağduyunun birlikteliği’ yazılı pankartlar dikkat çekti.  

“PAZARLIKSIZ BİR İTTİFAK KURDUK”

Manisalılara seslenen Devlet Bahçeli, Manisa’nın vatan, bayrak, tarih kokan bir şehir olduğunu ifade etti. Bahçeli, 31 Mart’ta yapılacak seçimlerin beka mücadelesi olduğunu hatırlatıp, “Geçmişini unutan geleceğini kaybeder, gerçeklerden kopar. Allah’a şükürler olsun ne kaybedenlerden oldun, ne kopanlar arasında yer aldık. Manisa’nın yüzünü kara çıkarmamak için çalıştık durduk. Bir olmak, diri olmak için azı çok yaptık, kılı kırk yardık. Kuyumcu titizliği ile çabaladık, zaman oldu yorulduğumuzu sandılar. Ama koştuğumuzu görünce şaşkına döndüler. Dimdik durduğumuzu görünce küçük dillerini yuttular. Ağızlarını bıçak açmadı. Aklımızda hep Türkiye var dedik. Cumhurun özlemleriyle bezendik. Cumhuriyetin kuruluş felsefesiyle adımlarımızı hızlandırdık. Türkiye düşmanlarına direndik, dev gibi bir irade ile birlik beraberlik şuurunu inşa ettik. Türkiye cumhuriyetinin geleceği için sorumluluk üstlendik, pazarlıksız bir ittifak kurduk. Cumhur İttifakı Türk milletinin tercihidir. Cumhur İttifakı milli mücadelenin emanetçisidir” diye konuştu. Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adayları için Manisalılardan destek istedi.

“TÜRKİYE’YE TUZAK KURAN BU ZİLLETTİR”

Cumhur İttifakı’nın milletin yanında olduğunu kaydeden Devlet Bahçeli, “Zillet ittifakı yanlıştadır, gaflettedir, delalettedir. İsimleri 5 harften oluşan 3’lü çete var ya milletin başına püsküllü beladır. Yanlarına bölücü ortakları HDP’yi almışlar karanlığa doğru yolculuğa çıkmışlardır. Türkiye’ye tuzak kuran bu zillettir, Türkiye’yi uçuruma çekmek isteyen bu zillettir. CHP, HDP, İP, SP,ÖDP, zillete bulaşmıştır. PKK bir yanlarında FETÖ diğer yanlarındadır. Aziz Atatürk’ün partisi teröristlerle işbirliği yapıyor. Kılıçdaroğlu’nun kulağına fısıldayıp konuşturuyorlar. Zalimler söylüyor o açıklıyor. Zalimler söylüyor o yapıyor. İş başkasının elinde. Sanki tutsak alınmış, sanki iradesi çalınmış, aklı ve vicdanı sökülüp atılmış. CHP’ye oy veren kardeşlerim zillete müstahak değildir, bu haksızlığa razı değildir. Üstelik İP’e oy veren kardeşlerim HDP ile birlikteliğe zorlanamaz, bu zillete mahkum edilemez. Ezanı ıslıklayan namertlerle CHP’ye ve İP’e oy veren kardeşlerimin ne işi vardır. Bayrağımızı yakıp, İmralı canisinin heykelini dikmekten bahseden bölücülerle CHP ve İP’e oy veren kardeşlerimizin nasıl bir ortak noktası olabilir? HDP’li teröristler Kürdistan diyor.  İsimleri 5 harften oluşan 3’lü çeteden çıt çıkmıyor. Zira işlerine öyle geliyor. Kılıçdaroğlu YPG’ye zeytindalı uzatmaktan utanmıyor. Bizim milliyetçiliğimize dil uzatıyor. Milliyetçiliği bilmiyor, çünkü milliyetçi değil. PYD ve PKK’yı vatanlarını savunan örgüt olarak gören birisi nasıl milliyetçi olacak? Ne hakla milliyetçilikten bahsedecek? Kılıçdaroğlu ve kimliksiz ortağı İP bizim milliyetçiliğimizi batının zalim milliyetçiliğiyle karıştırıyor. Bizim milliyetçiliğimizi kendi kabile zihniyetlerine benzetiyorlar” diye konuştu.

“TÜRKİYE’Yİ LİDER ÜLKE YAPMAK İSTİYORUZ”

Devlet Bahçeli, milli sanayiyi yükseltmek istediklerini, ancak CHP’nin buna karşı çıktığını belirterek, “Kılıçdaroğlu yabancı silah şirketlerinin sözcülüğüne özeniyor. Küresel yağma düzeninin oyununu bozup kendi kaynaklarımızı kullanmak istiyoruz. Fakat Kılıçdaroğlu ve zilletin ortakları bundan rahatsız oluyor. Yazılmış senaryoları ret edip kendi geleceğimizi belirlemek  istiyoruz, zillet çözmeyi ve çürütmeyi hedefliyor. Türkiye’yi lider ülke yapmak istiyoruz.  Zillet bunun önüne geçmek için kıvranıyor. Zillet ittifakı işbirlikçilerine sesleniyorum. Türk devletinin yeniden lider ülke olmasından ürküyor musunuz? Cumhur ittifakının iradesinden çekiniyor musunuz? Türk milletine ket vuramayacaksınız. Ne kadar çamur atalarsa atsınlar, fitne yaymaya çalışırlarsa çalışsınlar millet gerçekleri görmüştür. Kim ne derse desin anketler ne söylerse söylesin 31 Mart’ta zafer cumhur ittifakınındır. Biz medyaya değil heyecandan dolup taşan meydanlara bakıyoruz. Bizim ilham ve güç kaynağımız Manisalı kardeşlerimin inancıdır. Kirli ve yalan propagandalara inanmayın, sandık önüne geldiğinizde cumhur ittifakına güçlü şekilde evet deyiniz, zillet ittifakını en yakın deliğe süpürüp atınız” dedi. 

Manisalılara sandığa gitmeleri için çağrıda bulunan Devlet Bahçeli ‘Kime gönül verirseniz verin. Ama mutlaka namus ve vatan borcu olan oyunuzu kullanmak için sandığa gidin. Hiçbir oy boşa atılmış tercih değildir. Ancak sandığın önüne gidince sizlerden isteğim kararınızı bir kez daha gözden geçirmenizdir. Hiç kimseyi dışlamadık, milletimizin her evladını bağrımıza bastık. Bizim hesabımız zilleti oluşturan partilerledir. İnsanımızı ayırmayız, bölmeyiz. Bölünmede huzur yoktur, gün cumhur ittifakında buluşma günüdür. Çağrımız yükselişe, birlikte yürümeye çağrıdır. Kime oy veren belli değil diyen vatan evladı bir ve birlikte olalım. Türkiye’nin kurtuluş için cumhur ittifakında buluşalım. İlk kez oy verecek evlatlarım birlikte yürüyelim. Ya zulme ya istismara, adaletsizliğe ve alçaklığa göz yumarak zillete tamam diyeceksiniz ya da cumhur ittifakıyla kendinize aydınlık bir sayfa açacaksınız.  İttifakımızın korkaklara karşı cesurların, ittifakımız talana ve yalana karşı ahlakın ittifakıdır. İttifakımız hainlere eli kanlı teröriste işbirliği yapanlara karşı ittifaktır. CHP ye oy veren kardeşlerim, İP’e oy veren kardeşlerim gelin bu şerefe siz de nail olun. Zillete, hezimete, illete karşı cumhur ittifakı. Yağmacıya, istismarcıya karşı cumhur ittifakı, Türk ve Türkiye düşmanlarına karşı cumhur ittifakı” diye konuştu.

“MESELE AÇ KALDIM TOK GEZDİM MESELESİ DEĞİL”

Cumhur İttifakı’nın onurlu bir ittifak olduğunu söyleyen Devlet Bahçeli,”Cumhur ittifakı milli bekayı yaşatma konusunda yeminlidir. Zalimlere boyun eğmeyeceğiz. Küresel boyunduruğa diz çökmeyeceğiz. Mesela az kazandım çok yedim meselesi değildir, aç kaldım tok gezdim meselesi değildir. Bunlar çözülür. Ancak vatan elden giderse bunun dönüşü yoktur. Bunun tamiri mümkün değildir. Bu nedenle beka diyoruz. PKK, PYD’nin Amerika’nın desteği ile ülkemizi ateşe atmaması için, siyasi ve ekonomik ablukaları kırmak için, milli bekamızı yaşatmak için 31 Mart dönümdür” dedi.

ERGÜN :MANİSALILARIN HİZMETKARIYIM

Mitingde konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Manisalılara hizmet etmekten gurur duyduğunu söyledi ve Manisalıların hizmetkarı olduklarını ifade etti. Ergün,“Sizlerin güvenini boşa çıkarmamak için çalıştık. Bizim sevdamız 17 ilçesiyle Manisa, bizim sevdamız Türkiye’dir. Cumhur İttifakı altında el ele, omuz omuza seçime giriyoruz. Cumhur İttifakını Manisa’da başarıya ulaşacağız. İçerideki ve dışarıdaki hainlerin kötü emellerini yerle bir eden bu kutlu ittifakın devam etmesini önemsiyoruz ve destekliyoruz. Manisa’yı Cumhur İttifakı’nın zaferi ile taçlandıracağız” dedi. 

Konuşmaların ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Adayı Cengiz Ergün ve cumhur ittifakının 17 ilçe belediye başkan adayı ile birlik beraberlik pozu veren Devlet Bahçeli, belediyenin 1 milyar 234 milyon 769 bin liralık yatırımlarının açılışını yaptı.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim