Misafir
6,5691
5,7691
260,57
ÜYE GİRİŞİ

Muradiye Orman Fidanlığı satışta lider oldu

Yılda ortalama 5 milyon civarında fidan üreten, Türkiye’nin her yerine, hatta yurt dışına fidan gönderen Manisa Muradiye Orman Fidanlığı, 2018 yılında piyasaya en fazla miktarda süs bitkisi satışı yapan kurum ödülünün sahibi oldu. 

Orman Genel Müdürlüğünce 2018 yılında Ormancılık Faaliyetlerinde Yılın en iyileri ödülleri sahiplerini buldu. Yılda ortalama 5 milyon civarında fidan üreten, Türkiye’nin her yerine, hatta yurt dışına fidan gönderen Manisa Muradiye Orman Fidanlığı, 2018 yılında piyasaya en fazla miktarda süs bitkisi satışı yapan kurum ödülünün sahibi oldu.  Genel Müdür Bekir Karacabey tarafından Başarı Belgesi ve plaket ile ödüllendirildi.

YILDA 5 MİLYON ADET FİDAN ÜRETİMİ

Manisa Muradiye Orman Fidanlığı Müdürü Nedim Bozkurt,  Muradiye Orman Fidanlığı Müdürlüğü’nün ülkemizin fidan üretimindeki en önemli merkezlerden biri olduğunu kaydetti. Orman Genel Müdürlüğü adına yıllık ortalama 5 milyon civarında fidan ürettiklerini söyleyerek, üretilen fidanların hem ormancılık çalışmalarında ormanlara dikildiğini hem de ülke peyzajında kullanılmak üzere, birçok büyükşehir belediyesi başta olmak üzere yurdumuzun dört bir tarafına gönderdiklerini belirtti. Bozkurt, “Bununla beraber zaman zaman yurt dışına ihracat amaçlı da fidan gönderdiğimiz oldu. Bu yılda yine ürettiğimiz fidanları dikim sezonunda orman işletme müdürlüklerimize gönderdik. Dikimlerinin yapılması sağlandı. Bununla beraber piyasa satışlarımızda devam ediyor. Aynı zamanda bu yıl Orman Genel Müdürlüğümüzün 180. kuruluş yıldönümü. Bu vesileyle genel müdürlüğümüz 180. yıl etkinlikleri düzenledi. 2018 yılının enleri adı altında bir ödül töreni düzenlendi. Fidanlık müdürlüğümüzde 2018 yılında piyasaya en fazla süs bitkisi satışı yapan fidanlık olarak ödüle layık görüldü” diye konuştu.

ÜRETİMİN YÜZDE 85’İ PİYASAYA

Fidanlık Müdürlüğü’nde 280 civarında fidan türünün üretiminin yapıldığını dile getiren Bozkurt, “Ağırlıklı olarak da çınar gibi yapraklı türler ile fıstık camı gibi ibreli türleri üretiyoruz. Ve piyasaya satışını yapıyoruz. Ürettiğimiz fidanları özel sektör de çok alıyor. Zaten özel sektöre yaptığımız satışlardan dolayı ödülü aldık. 2018 yılındaki fidan satış gelirimizin tutar olarak yüzde 85’ini piyasa satışları oluşturuyor. Yüzde 15’ini de Genel Müdürlüğümüz birimlerinden elde ettik. Satışını yaptığımız fidanların adet olarak  ise yüzde 52’sini piyasaya, yüzde 48’ini de Genel Müdürlüğümüz birimlerine sattık. Muradiye Orman Fidanlık Müdürlüğü olarak bizi bu ödüle layık gören başta Bakanımız Bekir Pakdemirli ve Genel Müdürümüz Bekir Karacabey olmak üzere tüm amirlerime şükranlarımı arz ederim.  Ekip ruhu içerisinde, beraberce yapılan çalışmalarımızın bir sonucu olarak şahsım, Fidanlık Müdürlüğümüz ve çalışanlarımız adına almış olduğum bu ödül nedeniyle, göstermiş oldukları üstün gayret ve özverili çalışmalarından dolayı mesai arkadaşlarıma da teşekkür ederim” diye konuştu. Haber Merkezi

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim