Misafir
6,2728
5,6483
273,1
ÜYE GİRİŞİ

HDP “İYİ Parti’nin olduğu her yerde adayımız var!”

HDP’nin Millet İttifakıyla işbirliği iddialarının doğru olmadığını belirten HDP Manisa Büyükşehir Belediye başkan adayları, “Kesinlikle Millet İttifakı’yla hiç bir ittifak anlaşmamız yoktur. Millet İttifakı’nın bir parçası olsak burada aday çıkarmazdık. İYİ Parti'nin olduğu her yerde adayımız var”dediler.

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi HDP Manisa Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Hatice Aslan Naci Sönmez bir televizyon programına konuk oldu.  Eş başkanlar, Manisa için hayata geçirmek istedikleri projelerini ve Manisa için oluşturdukları vizyonu anlattılar. Engelli bireylerin rahatça sosyal hayatın içinde olabilecekleri engelsiz bir şehir planladıklarını ifade eden eş başkanlar, özellikle kadınlara öncelik tanıyacaklarını belirttiler. Eş Başkan Adayı Hatice Aslan, “Kadınları yaşama, ekonomiye, yönetime, sosyal alana katan projeler içerisinde olacağız”dedi.

“MANİSALILARLA BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

Manisa için Manisalılarla ortaklaşa olarak projeler üreteceklerini vatandaşların düşüncelerine saygı duyacaklarını aktaran HDP Manisa Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Naci Sönmez ; “Biz Manisa’da var olan sorunları çözerken, aynı zamanda ne tür kazanımları getirebilir düşüncesiyle çalışabilecek potansiyele ve vizyona sahibiz. Yerel yönetimler, belediyecilik gibi idare mekanizmalarını yönetmek bir vizyon işidir. Biz maalesef bugün siyasal iktidarın küçük parçaları, minyatürleri halinde, tekçi anlayışı illerinde ve ilçelerinde gerçekleştiren kopya belediye başkanları ile karşı karşıyayız. Cumhurbaşkanı’nın ortaya koyduğu vizyonun ilçelerde ve illerdeki temsilcisi gibi ona benzemeye çalışan, farkındalığı çoğaltmayan, tek tipleşen bir zihniyetle kentlerimizi çok kötü yönettiklerini düşünüyoruz. Dediğimiz gibi, yönetim işi bir vizyon işidir. Vizyonunuz yoksa misyonunuz da olmaz. Biz Manisa’nın neyi varsa, Manisalılarla oturacağız, her şeyi birlikte planlayacağız. Asla onlara kendi zihniyetimizden kaynaklı dayatmalar yapmayacağız. Sadece insan odaklı değil, yaşam odaklı çalışacağız. Hayvanlarımızı, bitkilerimizi, diğer tüm varlıklarımızın haklarını koruyarak hizmet edeceğiz.” şeklinde konuştu.

KADINI YÖNETİME ÜRETİME KATAN POLİTİKALAR

“Bizler kazandığımız takdirde, sadece HDP’nin belediye eş başkanı olarak değil, tüm Manisa’mız ve kadınlarımız için projelerimiz olacak.” diyen HDP Manisa Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Hatice Aslan, yönetimde kadın bakış açısına önem verdiklerini belirterek, “Bizler yerel yönetimi, yerinde yönetimle, kadın dokunuşuyla, sorunları yaşayan halkın kendisiyle birlikte ortak çözüm üreten bir yönetimi uygulayacağız. Parti perspektifimizde kadın bakışı var. Bugün partilerin temsiliyetine baktığınızda, yerelde, mecliste, eş başkanlık sisteminde kadın rengini, kadın iradesini yansıtan bir politikaya sahibiz. HDP’ye verilen her oy, kadının geleceğine verilmiş olacak. Kadınları yaşama, ekonomiye, yönetime, sosyal alana katan projeler içerisinde olacağız.” dedi.

“SEÇİMDE KUTUPLAŞMIŞ İKİ HAT VAR!”

HDP'li Sönmez 31 Mart seçimlerinin yerel seçim havasında geçmediğini söyleyerek, “Özellikle siyasetin merkezinde kutuplaşmış iki ana hat var. Bu hattın bir tarafında Tayyip Erdoğan bir kutuplaştırma dili kullanıyor. Toplumun hemen hemen yarısını karşı tarafa atmış, düşmanlaştırıcı, ötekileştirici bir siyaset yapıyor. Doğal olarak da muhalefet toplanarak bu iktidarı geriletme stratejisi güdüyor.” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYECİLİK ÇÖP TOPLAMAK YOL YAPMAK DEĞİL!”

Belediyecilik hizmetlerinin çöp toplama, yol ve kaldırım ile sınırlı olmadığını,  insana ve yaşama dokunan her türlü faaliyetin belediyecilik alanına girdiğini ifade eden HDP'li Sönmez; “Engelsiz kentler, kadın özgürlükçü, yeşil kentler oluşturacağız. Engellerin için tüm engellerin kalktığı yaşama dair engelsiz kent oluşturacağız. Her türlü kamusal sosyal hizmetten yararlandığı alanlar olacak. Alaşehir ve Salihli hattında jeotermal enerji uygulanıyor. Bunun tarımda yarattığı ciddi tahribat var. Bununda önüne geçmek istiyoruz. Yerel yönetim demek sadece çöp taşıyan bir kamusal alan değildir. Yerel yönetim kendi sınırları içerisinde yer alan, yaşam alanını koruyan,  toplumsal ihtiyaçlara yanıt üreten bir oluşumdur.” dedi.

“MİLLET İTTİFAKIYLA KESİNLİKLE İŞBİRLİĞİ YOK”

‘Millet İttifakı’na destek verdiğinize dair iddialar var’ sorusuna karşılık HDP Manisa Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Hatice Aslan ve HDP Manisa Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Naci Sönmez kesinlikte Millet İttifakı’yla iş birliği içinde olmadıklarını ifade ettiler. HDP'li Sönmez konuyla ilgili; “Kesinlikle Millet İttifakı’yla hiç bir ittifak anlaşmamız yoktur. Bu söylentilerin hepsi, tükenmekte olan iktidarın son çırpınışları. O yüzden hepimizi bir çuvala doldurarak herkesi terörist ilan etmeye çalışıyorlar. Biz kendi ittifaklarımızı oluşturmuş bir partiyiz. Emekçilerle, ezile, ötekileştirilen, yaşam alanları tahrip edilenlerle halklarla ittifak halindeyiz. Millet İttifakı’nın bir parçası olsak burada aday çıkarmazdık. İYİ Parti'nin olduğu her yerde adayımız var. Büyükşehir, Yunusemre, Şehzadeler'de adaylarımız var. Bize kimse ‘Manisa'da neden aday çıkartıyorsunuz?’ demedi.”diye konuştu. Haber Merkezi

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim