Misafir
6,2728
5,6483
273,1
ÜYE GİRİŞİ

Sağlıkta sanat var!

​​​​​​​Manisa Tabip Odası’nın 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında resim, fotoğraf, mozaik, elişi ve şiir sergisi açtığı sergide, sağlık çalışanlarının hazırladığı eserler, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Manisa Tabip Odası’nın 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında resim, fotoğraf, mozaik, elişi ve şiir sergisi açtığı sergide, sağlık çalışanlarının hazırladığı eserler, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Güliz Kirt
14 Mart Tıp Bayramının 100. yılında sağlık çalışanlarının yaptığı el sanatları görücüye çıktı. Manisa Tabip Odası tarafından Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen sergide 15 doktorun yaptığı birbirinden güzel el sanatları yer aldı. Açılışa Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Talip Akbaş, Manisa Tabip Odası Başkanı Şahut Duran, sağlıkçılar katıldı. Manisa Otistik Bireyler ve Engelsiz Aileler Derneği Başkanı Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Ekt Hemşiresi Mahperi Serpil Dede, 2011 yılında yazdığı ve yürüttüğü psiko sanat terapisi projesi yaşamın renkleriyle ilmeklediği tablolarını Dr. Sevinç Biçer’in de ilmikleri değdi. Ancak Sevinç Biçer, hayatını kaybettiği için tamamlanamadı. Sergide başta Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik üzere, doktorlar ilmikleriyle destek vererek tabloyu tamamladılar.

“TIP AYNI ZAMANDA BİR SANATTIR”

Manisa Tabip Odası Başkanı Şahut Duran, “Tıp Bayramının 100. Yılını kutluyoruz. 100. Yılına yakışır bir şekilde bir sergimizi başkanlarımızla, meslektaşlarımızla açıyoruz. Tıp Haftası boyunca birçok etkinliğimiz var. Tıp Bayramının ne olduğuyla ilgili toplantılarımız olacak. Sağlık çalışanlarının bin bir emekle ürettiği sanat eserlerini sergilemekle başlıyoruz. Tıp aynı zamanda bir sanat olarak nitelendiriliyor. Sanatla iç içe olan bir alan. Tıbbiyeli arkadaşlar, sağlıkçı arkadaşlar hastalarına, sağlık sistemine verdikleri önemi aynı zamanda sanata da aynı ciddiyetle, aynı şekilde işliyorlar. Sağlıktaki ciddi anlamda yıpranmışlığın önüne geçilmesi amacıyla kendilerini rehabilite etmeleriyle başlayan bu sanat çalışmalarını sergilemek istedik” dedi. Başkan Çelik ve protokol üyeleri eserlerini yer alan doktorlara teşekkür belgelerini takdim etti. Hep birlikte açılış kurdelesini kestikten sonra eserleri incelediler.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim