Misafir
6,2728
5,6483
273,1
ÜYE GİRİŞİ

İnşaat öğrencilerinden Malzeme Şenliği

​​​​​​​Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) İnşat Kulübü’nün ev sahipliğini yaptığı İnşaat Mühendisliği Öğrenci Toplulukları Birliği (İMTB) tarafından her yıl farklı bir üniversitede yapılan Malzeme Şenliği’ne 35 farklı üniversiteden 180’e yakın öğrenci katıldı.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) İnşat Kulübü’nün ev sahipliğini yaptığı İnşaat Mühendisliği Öğrenci Toplulukları Birliği (İMTB) tarafından her yıl farklı bir üniversitede yapılan Malzeme Şenliği’ne 35 farklı üniversiteden 180’e yakın öğrenci katıldı.

 Zülfi Bellici

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) İnşat Kulübü, İnşaat Mühendisliği Öğrenci Toplulukları Birliği (İMTB) tarafından her yıl farklı bir üniversitede yapılan Malzeme Şenliği’ne ilk kez ev sahipliği yaptı. Geleceğin inşaat mühendisleriyle akademisyenler ve özel sektörü buluşturan şenliğe 35 farklı üniversiteden 180’e yakın öğrenci katılım sağladı. 4 gün süren şenlik, Muradiye Ümit Doğay Arınç Kültür Merkezinde düzenlendi.  Seminerler inşaat sektörü firma temsilcileri tarafından verildi.  Malzeme Şenliği’nin amacı inşaat mühendisi öğrencilerin sektörde malzeme üzerine daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlamak.

35 ÜNİVERSİTEDEN 180 ÖĞRENCİ KATILDI

Manisa’da ilk kez düzenlenen Malzeme Şenliği hakkında bilgi veren Malzeme Şenliği 19 Genel Koordinatörü Onur Barış, “İMTB ailesinin her yıl sürekli eğitimlerinden biri olan Malzeme Şenliği 19’a bu yıl biz ev sahipliği yaptık. Malzeme Şenliği 19’a yaklaşık 180 öğrenci katılım gösterdi. Bu 35 üniversiteye tekabül ediyor. Bu etkinliğimiz bizim için bir ilk. Bundan dolayı da çok mutluyuz” dedi.

ÖĞRENCİLER SEKTÖR TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU

Malzeme Şenliği’nin amacından bahseden Barış, “Öğrenciler hep okurken pratikte kalıyordu daha çok. Derslerin haricinde kendisini sektörle ortaklaşa iş yapabilmesini sağlamak, kendilerini geliştirmelerini sağlamak. En azından mezun olduğu zaman şöyle bir malzeme üzerine bir şey konuşabilmesi daha çok hedefimiz bu. Yani sonuçta biz inşaat mühendisi olacağız 1 yıl sonra. Mezun olduğumuzda malzemeler üzerinde konuşabilmek, hangi malzeme daha yararlı, faydaları, zararları üzerine konuşabilmek için düzenlenen bir etkinliktir. Hem daha çok kaynaşma adı altında oluyor. 35 üniversiteden gelen öğrenciler yılda 1 kez malzeme şenliğine katılıyor. Kendi meslektaşlarıyla tanışmış oluyorlar.  Aynı zamanda sektörden temsilcilerde geliyor. Etkinlik gerçekten çok dikkat çekici oluyor. O yüzden öğrencilerle sektör temsilcilerinin buluşması açısından güzel bir etkinlik diyebilirim” diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim