Misafir
6,241
5,6203
270,61
ÜYE GİRİŞİ

O da 28 Şubat mağduru

​​​​​​​Türk siyasi tarihinde "Postmodern darbe" olarak nitelendirilen 28 Şubat 1997'deki MGK toplantısının üzerinden 22 yıl geçti. Ancak mağduriyetleri devam ediyor. Bu mağduriyetleri yaşayanlardan birisi de Manisa’da eğitimin duayenlerinden Müşait Sudan.

Türk siyasi tarihinde "Postmodern darbe" olarak nitelendirilen 28 Şubat 1997'deki MGK toplantısının üzerinden 22 yıl geçti. Ancak mağduriyetleri devam ediyor. Bu mağduriyetleri yaşayanlardan birisi de Manisa’da eğitimin duayenlerinden Müşait Sudan.

Muzaffer Kirt

28 Şubat Postmodern darbenin yıldönümünü yaşadığımız bu günlerde, darbenin içeriği gibi yaşanan mağduriyetler de bir bir akıllara gelmekte.

Manisa’da uzun yıllar Milli Eğitim Müdürlüğü’nde müdür yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2017 yılında bakanlık tarafından eğitim uzmanı olarak atanan Müşahit Sudan da bu süreçten nasibini alanlardan.

Gazeteci Aslan Değirmenci’nin “28 Şubat’ın çözülen Kodları” adıyla çıkardığı kitabında milli eğitimde  fişlenenler listesinde 26. Sırada ismi geçen Müşahit Sudan, müdür yardımcısıyken, üç kez unvanı elinden alınmış, 1,5 yılda 7 kez farklı illere sürülmüş.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim