Misafir
6,241
5,6203
270,61
ÜYE GİRİŞİ

​​​​​​​Kadınlar kahvehane işini çok sevdi

Kadınlar kahvehane işini çok sevdi

Manisa Kahveciler Odası’na 2013 yılında 65 kadın üye iken bu sayı 2019 yılında 100’e yaklaştı. Kahvehane işleten kadınlardan biri olan Fatma Çiloğlu da hem mesleğini yapıyor hem de iki çocuğunu okutuyor.

Güliz Kirt

Manisa’da kadın kahveci sayısı her geçen artıyor. 2013 yılında Manisa Kahveciler Odası’na 65 kadın üye iken bu sayı 2019 yılında 100’e yaklaştı. Her yıl özel günlerde kadın üyelerini ziyaret eden Manisa Kahveciler Odası bu yıl geleneği sürdürdü. Kahveciler Odası Başkanı Mehmet Çetin ve yönetim kurulu üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolaysıyla Şehzadeler ilçesinde Cafe Sera karşısında yaklaşık 2 yıldır eşi Mustafa Çiloğlu ile birlikte Muhabbet Çay Ocağı’nı işleten Fatma Çiloğlu’nu ziyaret ederek Kadınlar Gününü kutladı, çiçek takdim etti.

KADIN SAYISI 5 YILDA YÜZDE 50 ARTTI

Özel günlerde kadın üyeleri ziyaret ederek günlerini kutladıklarını ifade eden Kahveciler Odası Başkanı Mehmet Çetin, kadın sayısının meslekte hızla artmasıyla mesleğin de güzelleştiğini kaydetti. Çetin, “Tabi ki bayanlarımızın el atmasıyla kalitemiz yükseldi. Son 5 yılda da çalışan kadın üyelerimizin sayısı yüzde 50 artmış durumda. 70 olan sayımız 100 civarındadır. Kendilerine teşekkür ediyoruz, mesleğimize değer kattıkları için. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu girişimler daha fazla olur. Daha güzel işlere hep beraber imza atarız. Fatma Hanım nezdinde tüm çalışan kadınlarınızın da Kadınlar Gününü kutluyorum. Sağlıklı güzel ömürler diliyorum” dedi. 

İKİ ÇOCUĞUNU OKUTUYOR

Fatma Çiloğlu’nunu aile bütçesine katkı sağladığını kaydeden Çetin, “Fatma Hanımın üniversitede okuyan çocuğu var. biri de lisede okuyor. İki çocuğunu okutmak için mesleğini icra etmektedir” dedi. Yaklaşık 2 yıldır eşiyle beraber çay ocağını işlettiğini ifade eden Fatma Çiloğlu ise, Kahveciler Odası Başkanı Mehmet Çetin nezdinde yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. Bütün kadınların Dünya Kadınlar Gününü kutlayan Çiloğlu, “Bu işi pek yapan kadın yok. Eşimle beraber karar verdik, açtık. Memnunuz, devam ediyoruz. Pek zorluğu yok. İnsanlar çok memnunlar. Özellikle kızlar, bayanlarda geliyor. Olumlu tepki alıyoruz. Her kesimden insanlar geliyor. Bayanlar çekinip gelmiyordu ama şimdi çekinmeden gelebiliyor.  Bütün kadınlara tavsiye ederim.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim