Misafir
6,2728
5,6483
273,1
ÜYE GİRİŞİ

‘Annem 40 Yaşında Babaannem 20’ Manisa’da sahne aldı

Manisa Büyükşehir Belediyesinin aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında ‘Annem 40 Yaşında Babaannem 20’ adlı tiyatro oyunu Manisalı tiyatro severler ile buluştu. Oyunun geliri ZİÇEV Manisa şubesine aktarıldı.

Manisa Büyükşehir Belediyesinin aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında ‘Annem 40 Yaşında Babaannem 20’ adlı tiyatro oyunu Manisalı tiyatro severler ile buluştu. Oyunun geliri ZİÇEV Manisa şubesine aktarıldı.

Manisalıları her ay beğenilen tiyatro oyunları ile buluşturan Manisa Büyükşehir Belediyesi aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında, ‘Annem 40 Yaşında, Babaannem 20’ adlı tiyatro oyununu tiyatro severler ile buluşturdu. Oyunu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Dairesi Başkanı Ersoy Arslan, Manisa Valisi Ahmet Deniz’in eşi, Olcay Deniz, ZİÇEV Manisa Şube Başkanı Hüseyin Okumuş, dernek temsilcileri, şube müdürleri ile salonu dolduran Manisalılar izledi. Oyunda, Türk tiyatrosu ve Televizyonların sevilen oyuncularından, Suzan Aksoy, Kemal Kuruçay, Ercüment Doğan, Ayça İnci, Fırat Çöloğlu, Müge Uyar, Hilal Sakalıbüyük ve Nejmi Aykar rol alıyor.

Oyunun Konusu

Necmi ile Nevin, annelerini on yıl önce kaybedip babaları tarafından büyütülen iki kardeştir. İşte bu yüzden ergenlik çağına gelip hayatlarını yaşamak istediklerinde babalarını yalnız bırakamamaktan şikayet ederler. Ve babalarını evlendirmeye karar verirler. Ama bilmedikleri bir şey vardır: babaları zaten kendisinden bir hayli küçük kızı yaşında birine aşıktır ve onunla evlenmek istemektedir. Bunu öğrenen çocuklar babalarını bu evlilikten vazgeçirmek için ellerinden geleni yaparlar.

Oyunun Geliri ZİÇEV’e

Oyundan elde edilen gelir, ZİÇEV Manisa Şubesine aktarıldı. Oyunun sonunda sahneye çıkan ZİÇEV Manisa Şube Başkanı Hüseyin Okumuş Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e desteklerinden dolayı teşekkür etti. Okumuş, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ü çok seviyoruz. Engelliler ve dezavantajlı gruplar konusunda ihtiyaç duyulan her an yanımızda olması bizi çok mutlu ediyor. Başta Manisa Büyükşehir Belediyesi olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç ise, Büyükşehir Belediyesinin desteklerinin devam edeceğini belirterek, oyunculara çiçek takdim etti. Haber Merkezi   

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim