Misafir
6,241
5,6203
270,61
ÜYE GİRİŞİ

Hastane yöneticileri 'çalışma barışı'nı bozuyor

Türk Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Ali Dağlıoğlu son zamanlarda Manisa'ya kazandırılan iki yeni hastanede idareciler tarafından çalışma barışını bozacak bazı uygulamalarla çalışanların moral ve motivasyonlarının düşürüldüğünü söyledi.

Kısa bir süre önce hizmete açılan Merkezefendi Devlet Hastanesi, Şehir Hastanesi ve diğer sağlık kurumları ile birlikte sağlık alanında Manisa’ya yakışır kurumlar kazandırıldığına dikkat çeken Türk Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Ali Dağlıoğlu, “Türk Sağlık-Sen olarak her zaman tıbbi donanımları ile beraber faaliyete geçen bu güzel yatırımların ve hizmetlerin destekçisiyiz ve desteklemeye devam edeceğiz. Muhtelif zamanlarda kurumlarımızda yapılan ziyaretlerimizde sağlık çalışanlarıyla yapmış olduğumuz görüşmelerde ne yazık ki aynı memnuniyeti göremiyoruz. Bizler bu nezih kurumlarda çalışma barışı içerisinde hastalarımıza ve Manisa halkına en iyi hizmeti vermeyi amaç edinirken Merkezefendi Devlet Hastanesi, Şehir Hastanesi gibi kurumlarda bazı idareciler tarafından zaman zaman çalışanların makam odalarına çağrılıp sendikal tercihleri ve sendika üyeliğinin sorgulandığı ve görev yerlerinin değiştirilmesi gibi çalışma barışını bozacak şekilde tehdit edici duyumlar alınmaktadır. Türk Sağlık-Sen olarak bu olaylar hiç tasvip etmediğimiz ve şiddetle kınadığımız bir durumdur" dedi. 

İdareciler personele baskı yapıyor iddiası
İdarecilere çağrıda bulunan Dağlıoğlu, “İdarecilerimiz, çalışanlarının sendikal tercihleri ve yer değişikliği gibi çalışma barışını bozacak işlemlerle vakit kaybetmektense arkadaşlarımızın moral ve motivasyon içerisinde en iyi hizmet vermelerine, bu konularda birlik ve beraberlik içerisinde çalışma yapılmasına odaklanmalıdırlar. Başta Şehir Hastanemiz olmak üzere çalışan personele yapılan bu baskılar neticesinde personelimizde oluşan moral ve motivasyon kaybından dolayı bizlere tayin isteme, mesleğinden istifa etme ve emeklilik gibi talepler gündeme gelmektedir. İdarecilerimizin sendikal tercihleri kendi takdirleridir. Ancak bu idarecilerin aynı zamanda sendika yönetiminde ve kurumlarında sendika temsilcisi olarak çalışmalarını doğru bulmuyoruz. Bu durum çalışanlar arasında ayrımcılığa sebep olmakta ve çalışma barışını bozmaktadır" diye konuştu. 
“İlkemiz mutlu çalışan, mutlu Türkiye” 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her söyleminde birlik ve beraberlik mesajları verirken, devlet kurumlarında ehliyet ve liyakat vurgusu yaparken kurumlarda bu denli sendikal ayrımcılığa bir anlam veremediklerini kaydeden Dağlıoğlu şunları söyledi: "Buradan idarecilere çağrımız yapılan hatalardan bir an önce dönmeleri ve kurumlarda çalışma barışını bozacak eylemlerden kaçınmalarıdır. Bizim önceliğimiz sağlık çalışanlarının barış ve huzur içerisinde iş yerlerine gelmeleri hizmetlerini en iyi şekilde yaparak evlerine mutlu bir şekilde dönmeleridir. Çünkü bizim ilkemiz mutlu çalışan mutlu Türkiye’dir.”İHA

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim