Misafir
6,8189
6,0817
251,47
ÜYE GİRİŞİ

Manisa’da seçim oyunu!

Çınar:Müteahhitlerle, yağmacılarla aynı gemide değiliz…

TKP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Çınar, seçimlerin emekçi halka ülkeyi kendileri yönetiyormuş hissi vermek için düzenlenen bir oyun olduğunu ve Manisa’da da bir oyun oynandığını belirterek “Manisa’da seçmene “Ya MHP’li müteahhidi ya eski AKP’li müteahhidi seçeceksin” deniyor”görüşünü ileri sürdü.

Hülya Kılınç

TKP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı gazeteci Ahmet Çınar, Şehzadeler Belediye Başkan adayı Ufuk Uzar ile  parti binasında düzenlediği basın açıklamasında  neden aday olduğunu ve vaatlerini anlattı. Yunusemre Belediye Başkan adayı Erol Güldür ise  fabrikada çalıştığı için toplantıya katılamadı.

Çınar yaptığı açıklamada 31 Mart’ta yapılacak olan seçimlere dikkat çekerek “Oysa bu düzende seçimler “demokrasinin bayramı” değil. Seçimler, emekçi halka ülkeyi kendileri yönetiyormuş hissi vermek için düzenlenen bir oyun sadece”dedi.

“Adayların ne farkı var birbirlerinden, bu neyin seçimi!”

Manisa’da da bir oyun oynandığını belirten Çınar, şöyle devam etti “Bir tarafta MHP-AKP bloğunun MHP’li müteahhit sağcı adayı, diğer yanda İYİP-CHP bloğunun eski AKP’li müteahhit sağcı adayı. Manisa’da seçmene “Ya MHP’li müteahhidi ya eski AKP’li müteahhidi seçeceksin” deniyor.  Ne farkı var birbirlerinden, bu neyin seçimi! Manisalı emekçiler patronlardan patron, sağcılardan sağcı, müteahhitlerden müteahhit, liberallerden liberal beğenmek zorunda değil.

“HDP’nin adayı AKP’ye “evet” oyu toplayan bir liberal”

Diğer yanda da, Türkiye’deki mevcut düzenle, saray rejimiyle sürekli pazarlık halinde olan HDP’nin adayı var: Naci Sönmez adlı bir aday. Naci Sönmez kimdir? Türkiye’nin bugünkü haline gelmesinde, hukuksuz AKP-Erdoğan rejiminin inşa edilmesinde en kritik dönemeçlerden olan 2010 referandumunda, kanal kanal gezip, kapı kapı dolaşıp AKP’ye “evet” oyu toplayan bir liberal. 2010 referandumu sırasında sıkı bir AKP destekçisi. Hani Fethullah Gülen’in AKP’ye destek için söylediği “Gerekirse ölüleri bile kaldırıp evet oyu kullandırmalısınız” dediği referandum var ya… İşte o referandumda AKP’ye “evet”, evet militanlığı yapan bir “Yetmez ama evet”çi…

2010'dan referandumu öncesinden bir haber: "Naci Sönmez, referandumu iple çekenlerden. Vereceği oyun 'evet' olduğunu belirten Sönmez, referandumun siyaset üstü olduğuna işaret ediyor."

“Manisa'da "solculuk" oyna! Yemezler!”

Bu şahıs şimdilerde Manisa halkına "sol seçenek" diye sunuluyor! Yemezler! Ülkenin AKP eliyle bu hale getirilmesindeki en kritik dönemeçlerden biri olan 2010 referandumunda AKP değirmenine su taşı, "Yetmez ama evet" de; sonra Manisa'da "solculuk" oyna! Yemezler! HDP, Adıyaman’da Saadet Partisi’ni destekliyor, Antep’de DSP’nin adayı Celal Doğan’ı destekliyor, İzmir’de turizm patronu, tüccar ve de piyasacı Tunç Soyer’i destekliyor, Ankara’da aday çıkarmayıp eski ülkücü Mansur Yavaş’ı, İstanbul’da aday çıkarmayıp İmamoğlu’nu destekliyor. HDP’nin aklına, Manisa’da da sözüm ona “solculuk” yapmak geliyor. Geçelim…”

“cumhur ile millet adayının yerini değiştir fark göremezsiniz”

Çınar, Manisa’da cumhur ile millet ittifakı adaylarının birbirinden farklarının bulunmadığını ve farklı hiçbir şey söylemediklerini ifade ederek, Türkiye Komünist Partisi’nin Manisa’da bu oyunu bozmak için kolları sıvadığını kaydetti.

Çınar, ittifak adayları ile ilgili şunları söyledi “ Manisa’da örneğin, bir an için, cumhur ittifakının müteahhit adayı ile millet ittifakının müteahhit adayının yer değiştirdiğini düşünelim. Ne değişir? Birbirlerinden farklı ne söylüyorlar? İnanın, hiçbir fark göremezsiniz. Belediyeyi “holding”, “ticari işletme”, kendilerini “CEO” ya da “patron”, halkı da “müşteri” olarak gören zihniyetlere mahkum değiliz.   Manisalı emekçiler, kendilerini yok sayan partilerin dayatmalarına boyun eğmek zorunda değil.Türkiye Komünist Partisi Manisa’da bu oyunu bozmak, seçim olmayan seçimlerde gerçek bir alternatifi ortaya koymak, gerçek bir sol seçeneği ortaya koymak; halkçı, toplumcu, kamucu belediyecilik anlayışını hayata geçirmek için kolları sıvadı.

Bizim patron adayımız yok, müteahhit adayımız yok, para babası adayımız yok. Bizim adaylarımız işçi. Emeğiyle geçinen insanlar. İlerici, aydınlanmacı, laik, kamucu değerlere sahip adaylar.

“Patronlarla emekçiler aynı gemide değil”

TKP belediyeyi patronlar değil, halk yönetsin diye çağrıda bulunuyor. Patronlarla emekçiler aynı gemide değil. Bunu yüksek sesle söylemenin, seçimlerde de emekçilerin cephesini güçlendirmenin tam zamanı. Böyle gelmiş böyle gider demeyeceğiz. Çünkü böyle gitmiyor, gitmeyecek...Gelin bu oyunu birlikte bozalım.

“Paranın saltanatı varsa, halkın TKP’si var”

Kentin akciğeri Ulupark’ı otopark yapmak isteyenlerden de; tarihsel ve sembolik değerimiz olan Beyazfil’i yerle bir etmek isteyenlerden de; Çal Dağı’nı maden patronlarına peşkeş çekenlerden de; Gördes’i Zorlu’nun ölüm tankerine terk edenlerden de; Soma’da yüzlerce işçi kardeşimizi katledenlerden de; Sümerbank’ı iç etmek isteyen 47 haramilerden de; zeytinliklerimizi, bereketli topraklarımızı çöle çevirenlerden de, kentimizi betona ve asfalta gömenlerden de hesap sorma zamanı. Paranın saltanatı varsa, halkın TKP’si var.”

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim