Misafir
6,8189
6,0817
251,47
ÜYE GİRİŞİ

Kızılay’da kan değişimi

Türk Kızılayı Manisa Şubesi Olağan Genel Kurul gerçekleşti. Genel Kurul’da Cengiz Yurdabekçi’nin Kızılay Genel Merkez yöneticiliğine atanmasıyla birlikte şubenin başkanlığını yıllardır yürüten Cemal Kahraman, Manisa Şubesinin yeni başkanlığına seçilen Selman Keresteci'ye görevi devretti.

Muzaffer Kirt

Türk Kızılayı Manisa Şubesi Olağan Genel Kurul gerçekleşti. Şube binasında gerçekleşen genel kurula Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Manisa Valisi Ahmet Deniz, Çevre eski Bakanı Rıza Akçalı,Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Yurdabekçi, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Kızılay gönülleri katıldı. 2016-2019 dönemleri arası Kızılay Manisa Şube Başkanlığı görevini yapan Cemal Kahraman, görevini Selman Keresteci’ye teslim etti. Divan Başkanlığına Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan seçildi. Genel kurulda Cengiz Yurdabekçi, şubenin onursal başkanlığına seçildi.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Manisa Şubesi’nin 150 yıllık merhamet çınarının dallarından birisi olduğunu açıkladı. Buradan verilen katkılarla hem ülkemizde, hem de dünyada milyonlarca muhtacın ihtiyacının giderildiğini belirten Genel Başkan Kınık, “Nice mazlumların yaraları sarıldı. Dünyada korumaya muhtaç yetim, dul korundu. Milletimizin bize emanetlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için köprü oluyoruz. Bu iyiliğin amiral gemisine katkı vermiş olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

23 MİLYONA YARDIM YAPILDI

Kızılay’ın bir gönüllülük harekatı olduğunu vurgulayan Kınık, “Kızılaycılar öne çıkmazlar ama milletin o gücüyle büyük işler yaparlar. Geçen sene desteklerinizle, çabalarınızla dünyada yaklaşık 23 milyon insana yardım ettik. Başta memleketimiz olmak üzere dünyanın neredeyse bütün krizlerine, bütün büyük afetlerine müdahale ettik. Türk Kızılayı dünyada ilk üçtedir. En büyük üç kurumdan biridir. Sizlerin desteğiyle büyüyen bu merhamet çınarı aynı zamanda Avrupa’nın ve Orta Asya’nın Kızılay ve Kızılhaç’ın bölge başkanlığını yürütüyor”diye konuştu.

70 FARKLI ÜLKE 2 MİLYON VATANDAŞ

Bugün dünyada acıların arttığını, afetlerin arttığını söyleyen Kınık, dünyada hali hazırda 40 aktif savaşın yol açtığı göç, mültecilik sorunun en fazla Türkiye’yi etkilediğini kaydetti. Kınık, “Türkiye dünyada en fazla sayıda mülteciye ev sahibi yapan bir ülkedir. Yaklaşık 4,5 milyon insan bizlere sığınmış durumda. Kızılay olarak her ay düzenli olarak 70 farklı ülkeden 2 milyon vatandaşa destek veriyoruz. Bu topraklarda yaklaşık 700 bin mülteci çocuk kendi çocuklarımızla beraber okullara gidiyor. Mülteci kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Evlerine dönecekleri dönene kadar koruma sağlıyoruz” dedi.

BAĞIŞ KONUSUNDA MANİSA ÖNEMLİ MERKEZLERDEN

Kınık, Manisa’nın kan bağışı konusunda Türkiye’nin en önemli illerinden biri olduğunu vurgulayarak, bu konuda destek olan herkese teşekkür etti. 

Afetlere karşı, olağanüstü durumlara karşı toplumu hazırlamak gerektiğini vurgulayan Kınık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunları Afetler olmadan önce yapmak zorundayız. Afetlerden olmadan önce harcadığımız 1 lirayla afet müdahalesine harcadığımız 7 lira sonuçta aynı değerde etki oluşturuyor. Yani biz 1 liralık harcamayla 7 liralık bir müdahaleden kurtulabiliriz. Bugün yapmamız gereken toplum tabanlı güvenli yaşam kültürünü toplumumuza yaymaktır. Kızılay milletimizin kuvvetidir. Yoksullukla mücadele anlamında yenilikçi projelerimizi hayata geçireceğiz. İnsanlarımıza mesleki yetkinlik kazandırarak kendi işini kurmalarını sağlayacağız. Kızılaycılık topluma dayanıklılık kazandırmaktır. Her türlü olumsuz durumda ayakta kalabilecek bir toplum oluşturmak durumundayız. Dünyanın en zengin ülkesi değiliz ama en cömert, en yardımsever ülkesiyiz. Bununla da gurur duyuyoruz” dedi.”

Manisa Valisi Ahmet Deniz, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik de birer konuşma yaparak her zaman Kızılay’ın yanında olduklarını kaydetti.

YENİ YÖNETİM GÖREVİ DEVRALDI

Cengiz Yurdabekçi’nin Kızılay Genel Merkez yöneticiliğine atanmasıyla birlikte şubenin başkanlığını yıllardır yürüten Cemal Kahraman, Manisa Şubesinin yeni başkanlığına seçilen Selman Keresteci'ye görevi devretti.

 Yeni yönetim; Başkan Selman Keresteci, Yönetim Kurulu Üyeleri Öner Gürsel, Hakan Yılmazbaş, Tülin Turantekin, Mehmet Kuşcular, Atilla Edendioğlu, Uğur Hasacar, Tankut Tansel, Göksel Altıntaş, Mehmet Molan ve Onur Taylan oldu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim