Misafir
6,8189
6,0817
251,47
ÜYE GİRİŞİ

Arıtma suyunda balıklar yaşıyor!

​​​​​​​MASKİ Genel Müdürlüğü’nün, Turgutlu’ya 46 milyon TL yatırımla kazandırdığı atıksu arıtma tesisinde ilginç bir olay yaşandı. Tesis yakınındaki derede yaşayan balıkların tesisin çıkış suyuna geçtikleri gözlendi.

MASKİ Genel Müdürlüğü’nün, Turgutlu’ya 46 milyon TL yatırımla kazandırdığı atıksu arıtma tesisinde ilginç bir olay yaşandı. Tesis yakınındaki derede yaşayan balıkların tesisin çıkış suyuna geçtikleri gözlendi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’nün, en büyük yatırımlarından biri olan atıksu arıtma tesislerinde arıtılan suda balık yetiştirmesinin ardından ilginç bir durum da Turgutlu Atıksu Arıtma Tesisi’nde yaşandı. İlçede 46 milyon TL yatırımla inşa edilen tesisin yanında yer alan derede yaşayan balıkların, tesisin çıkış suyunun olduğu bölüme geçtiği gözlendi. Atıksu arıtma tesislerinin çıkış suyunun kalite analizlerini laboratuvar incelemesinin yanı sıra gözlem yoluyla da test eden MASKİ, arıtılan suyun canlı yaşamına izin verecek temizlikte olduğunu bir kez daha kanıtladı. Ortaya çıkan manzara Gediz’in temizlenmesi sürecinde atılan adımların önemini bir kez daha ortaya koydu.

GEDİZ’DE BALIK TUTMA HAYALİNE ADIM ADIM

Atıksu Arıtma Daire Başkanı Gökhan Çevik, tesise gerçekleştirdiği ziyaret sonrasında yaşanan olayın çok sevindirici olduğunu söyleyerek kendilerini bir balık çiftliğinde gibi hissettiklerini söyledi. Daire Başkanı Çevik, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün önderliğinde, 46 Milyon TL bütçeyle Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı tarafından inşa edilen Turgutlu Atıksu Arıtma Tesisi’nde 2018 yılında 5 buçuk milyon metreküp atıksu arıtımı gerçekleştirdik. Bugün ise tesisimizde önemli misafirlerimiz var. Gediz Nehri’nden çıkış suyu havuzumuza balıklar geldi. Bu da, tesisi ne kadar başarılı bir şekilde işlettiğimizin göstergesidir. Cengiz Başkanımızın ‘Bir gün Gediz Nehri’nde tekrar balık tutulacak’ sözünün önemini, bu canlıların burada yaşamlarını sürdürebiliyor olmalarından görebiliriz. Şuan il genelinde 17 adet atıksu arıtma tesisimiz mevcut. MASKİ kurulduğundan bu yana 118 milyon metreküp atıksuyu arıtarak doğaya salınımını gerçekleştirdik. Daha sağlıklı bir Manisa için il genelinde atıksu yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi. Haber Merkezi

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim