Misafir
6,3492
5,656
259,47
ÜYE GİRİŞİ

“Arkasında duramayacağımız tek bir aday yok”

Manisa’da 31 Mart yerel seçimlerinde ittifak yapan CHP ve İYİ Parti, büyükşehir ve 17 ilçe adayını kamuoyuna tanıttı.  Büyükşehir Adayı Orkun Şıktaşlı, kenti merkezden değil yerinde yöneteceğini belirtirken,  CHP İl Başkanı Balaban “Cengiz Ergün’ün tek adamlığına son vereceklerini, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel ise, arkasında duramayacakları tek bir adamın olmadığını kaydetti.  

Muzaffer Kirt

CHP ve İyi Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın İyi Parti’den Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orkun Şıktaşlı ve ilçe belediye başkan adayları kamuoyuna tanıtıldı. Kültür Sitesi Lale Salonunda gerçekleşen aday tanıtım toplantısına CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İyi Parti Genel Sekreteri Mustafa Cihan Paçacı, CHP Manisa Milletvekilleri Bekir Başevirgen, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, İyi Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz ve iki partinin üyeleri katıldı. 

PARTİLİLER SALONA SIĞMADI

Salonun yetmemesi nedeniyle bazı partililer toplantıyı ayakta takip etti.  Salonda Fox TV'de yayınlanan programda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve aynı programa katılan Orkun Şıktaşlı'nın ifadeleri ve sorulara verdikleri cevaplar salona izletildi. Akhisar adayı Besim Dutlulu ve Kırkağaç adayı Şerif Ozan İren başka programları nedeniyle aday tanıtım toplantısına katılamadı.

MİLLET İTTİFAKI MANİSA ADAYLARI

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orkun Şıktaşlı (İyi Parti),  CHP’nin adayları Akhisar’da Besim Dutlulu, Alaşehir’de Ahemt Öküzcüoğlu, Gölmarmara’da Birol Bak, Saruhanlı’da Zeki Bilgin, Sarıgöl’de Emrah Eroğlu, Turgutlu’da Çetin Akın, Ahmetli’de Mehmet Eryürek, Salihli’de Mazlum Nurlu, Soma’da Abdullah Saka, Kırkağaç’ta Şerif Ozan İre. İyi Parti’nin adayları Demirci’ de Haluk Şenyurt, Gördes’te Mesut Efe, Köprübaşı’nda Fatih Taşlı, Kula’da Selim Aşkın, Selendi’de Yasin Dumlupınar, Şehzadeler‘de İsa Özdemir ve Yunusemre’de Kürşat Mithat Özkan oldu.

“ERGÜN’ÜN TEK ADAMLIĞINA SON VERECEĞİZ!”

İki partinin il başkanları sahneye birlikte çıktı. İyi Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz, ortak paydası memleket olan milletin adayının Orkun Şıktaşlı olduğunu söyledi. CHP İl Başkanı Semih Balaban ise, Cengiz Ergün’ün tek adamlığına hep birlikte son vereceklerini belirterek, tarihi bir gün yaşadıklarını kaydederek, 17 ilçeyi alacaklarını Orkun Şıktaşlı’nın Manisa’nın başkanı olacağını vurguladı. Adaylar tek tek sahneye çıktı.

“KENTİ MERKEZDEN DEĞİL HALKIN İÇİNDE YÖNETECEĞİZ”

Millet İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orkun Şıktaşlı, 31 Mart’a kadar çok çalışacaklarını belirtti. Bu şehri birlikte yöneteceklerini vurgulayan Şıktaşlı, “Ulaşılamayan bir büyükşehir belediye başkanlığı olmayacağız. Büyükşehri merkezden yönetmeyeceğiz. Büyükşehirle birlikte Alaşehir’i Alaşehir’de, Gölmarmara’yı Gölmarmara’da yöneteceğiz” dedi.

“KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEYECEĞİZ”

Manisa’nın imkanları bakımından önemli bir şehir olduğunu kaydeden Şıktaşlı, “Bundan 13-14 yıl önce Manisa, geleceğin yatırım yapılacak en iyi şehir ödülünü aldı. Ama bunu günümüzde önemli ölçüde yitirdik. Yapacağımız işler şehrimizin imkanların tekrar derleyip toplayacağız. Önümüzdeki günlerde projelerimizi tanıtacağız. Bizim hedefimiz 31 Mart’ta ipi göğüslemek. Manisa’da hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz” diye konuştu.

“ARKASINDA DURAMAYACAĞIMIZ ADAY YOKTUR”

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, “Özgür Özel’in nerede oy kullanacağı çok merak ediliyor. Ben Manisa’nın Yunusemre ilçesinde oturuyorum. Milletvekili istediği yerde oy kullanır. İstanbul’da mı, Ankara’da mı oy kullanacaksınız, İzmir’e mi gideceksiniz? Bütün CHP’lilere, Atatürkçülere, cumhuriyetçilere söylüyorum. Özgür Özel oyunu Yunusemre’de kullanacak. Yunusemre’de Kürşat başkana, il genelinde Orkun Şıktaşlı’ya oyunu verecek. İyi Parti’ye verdiğiniz oy sizin ilçenizdeki partiye verdiğiniz oydur. İyi Parti’ye bastığınız oy İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’na, İzmir’de Tunç Soyer’e, Ankara’da Mansur Yavaş’a verilen oydur. Adayların hepsi birbirinden kıymetlidir. Arkasında duramayacağımız aday yoktur. Bu ittifak bizim onurumuzdur, gururumuzdur sonuna kadar arkasındayız. Bu kadar insanı 51 günde iktidara getiremeyiz. Onun için hep birlikte çalışacağız. Bir oy bir oydur. ” diye konuştu.

İyi Parti Genel Sekreteri Mustafa Cihan Paçacı ise, Manisa’nın Şehzadeler Şehri  olarak bilindiğini, Mesir macunuyla tanındığını ancak Özgür Özel gibi değerli bir siyasetçiye sahip olduğunu belirterek, Millet İttifakının Manisa’da başarılı olacağını kaydetti.

MİLLET İTTİFAKI’NIN MANİSA ADAYLARI

Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Orkun Şıktaşlı, Ahmetli’den Mehmet Eryürek, Akhisar’dan Besim Dutlulu, Alaşehir’den Ahmet Öküzcüoğlu, Demirci’den Haluk Şenyurt, Gölmarmara’dan Birol Bak, Gördes’ten Mesut Efe, Kırkağaç’tan Şerif Ozan İren, Köprübaşı’ndan Fatih Taşlı, Kula’dan Selim Aşkın, Salihli’den Mazlum Nurlu, Sarıgöl’den Emrah Eroğlu, Saruhanlı’dan Zeki Bilgin, Selendi’den Yasin Dumlupınar, Soma’dan Abdullah Saka, Şehzadeler’den İsa Özdemir, Turgutlu’dan Çetin Akın, Yunusemre’den Kürşat Mithat Özkan aday olarak gösterildi. 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim