Misafir
6,3492
5,656
259,47
ÜYE GİRİŞİ

Altındağ, 7 oy farkla başkan seçildi

Şehzadeler Ziraat Odası Genel Kurulu’nda gerçekleşen başkanlık seçiminde Halil Başkentli ile yarışan mevcut başkan, 7 oy farkla tekrar seçildi. Genel Kurul’da tarımın başkenti Manisa’da tarım lisesinin kurulması gerektiğine vurgu yapıldı.

Muzaffer Kirt

Manisa çiftçisi sandık başına gitti. Yaklaşık 30 bin üyeye sahip olan Şehzadeler Ziraat Odası Genel Kurulu gerçekleşti. Oda konferans salonunda gerçekleşen genel kurulda 2017 yılından beri başkanlık görevini yürüten Hüseyin Altındağ ile Halil Başkentli yarıştı. Genel kurula Manisa Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, Marangozlar Odası Başkanı Zeki Apak, Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Kırlı, Manisa Damızlık Süt Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Kırlıoğlu ve çiftçiler katıldı. Divan başkanlığına Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur seçildi. Odanın gelişmesine büyük katkı sağlayan başta merhum Nuri Sorman olmak üzere hayatını kaybedenler anıldı.

LİSANSLI DEPOCULUK İÇİN ÇALIŞILIYOR

Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altındağ, seçimin Şehzadeler başta olmak üzere Manisa ve Türkiye’deki bütün çiftçilere hayırlar getirmesini temenni etti.  Daha yolun başında olduklarını söyleyen Altındağ, 30 bin çiftçi ve 154 delege için, Manisa tarımına yön vermek için çalışacaklarını kaydetti. Manisa’nın dünya markası olan üzüm konusunda lisanslı depocukla ilgili çalışmaların devam ettiğini açıklayan Altındağ, tarımın başkenti Manisa’da tarımı lisesinin kurulması gerektiğini vurguladı.  Başkan adayı Halil Başkentli de seçimin hayırlı olmasını diledi. Konuşmaların ardından seçime geçildi. 154 delegeden 78’inin oyunu alan Hüseyin Altındağ yeniden başkan seçilirken, Halil Başkentli ise 71 oy aldı.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim