Misafir
6,3636
5,688
260,65
ÜYE GİRİŞİ

Uyanık Başkan

Okur, üyelerin güvenoyuyla tekrar başkanlığa seçildi

“Uyanıklık yapıp üzümün patentini aldım!”

Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, ilk kez üzümün başkenti Saruhanlı patentini almış bir oda olduklarını hatırlatarak “Alaşehir, Salihli, Turgutlu, Sarıgöl buralarda da üzüm yetişiyor ama ben uyanıklık yaptım, üzümün başkenti patentini aldım. Her zaman çiftçimizin yanında oldum.”dedi.

 

Manisa’da üzümün başkenti olarak tescil edilen Saruhanlı’da 6 bin 500 civarında aktif üyesi bulunan Ziraat Odası Başkanlığı seçimleri tamamlandı. 2007 yılından beri başkanlık görevini sürdüren Aydoğan Okur yeniden aday olurken, diğer aday ise Halil Koç oldu. Oda binasında düzenlenen Saruhanlı Ziraat Odası Genel Kurulu’nda divan başkanlığına Manisa Ziraat Odası eski başkanlarından Mustafa Kaçire seçildi. 51 delegeden 40’ının oyunu alan Aydoğan Okur yeniden başkan seçilirken, Halil Koç 10 oyda kaldı, 1 oy ise geçersiz sayıldı.

Seçimin açılış konuşmasını yapan Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, seçimin Saruhanlı çiftçisine, Manisa çiftçisine ve ülkemiz çiftçisine hayırlar getirmesini temenni etti. Oda olarak her zaman çiftçiye sahip çıktıklarını açıklayan Okur, bundan sonra aynı gayretle çalışmaları sürdüreceklerini kaydetti.

“UYANIKLIK YAPIP ÜZÜMÜN PATENTİNİ ALDIM!”

Okur, ellerinden geldiği kadar Saruhanlı’nın adını hem yurt içinde hem de yurt dışında en iyi şekilde tanıttıklarını vurgulayarak, “Her yönüyle üzümüyle, pamuğuyla, tütünüyle, domatesiyle Türkiye, Saruhanlı’nın ismini duydu.  Yıllardan beri emek verdiğim ‘üzümün başkenti Saruhanlı’ projesi dünya çapında bilinmektedir.  Türkiye’de ilk kez üzümün başkenti Saruhanlı patentini almış bir odayım. Üzüm yetişen ilçelerimiz var. Alaşehir, Salihli, Turgutlu, Sarıgöl buralarda da üzüm yetişiyor ama ben uyanıklık yaptım, üzümün başkenti patentini aldım. Her zaman çiftçimizin yanında oldum. Saruhanlı Ziraat Odası ne yapıyorlar diye soruyorlar. Biz yapıyoruz. Çiftçinin işini kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Çiftçi kardeşlerimizin üzülmesi bizi de üzer. Çiftçi odaya geldiği zaman gülen bir personel tarafından karşılanması, işlerinin zaman kaybetmeden yapılması çiftçiyi mutlu eder. Bu konuda emek sağlayan bütün personelimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

EN FAZLA TARSİM SİGORTASI SARUHANLI’DA

TARSİM sigortasına önem verdiklerini ifade eden Okur, Türkiye genelinde en fazla TARSİM sigortası yapan odaların başında geldiklerini açıkladı. Konuşmaların ardından seçime geçildi. Oy kullanacak olan 51 delegenin de hazır olmasıyla seçim erkenden tamamlandı. 51 delegenin 40’ınının oyunu alan mevcut başkan Aydoğan Okur yeniden başkanlığa seçildi, rakibi Halil Koç ise 10 oyda kaldı, 1 oy ise geçersiz sayıldı. Haber Merkezi

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim