Misafir
6,3492
5,656
259,47
ÜYE GİRİŞİ

Kirli çamaşırlar ortaya dökülüyor!

​​​​​​​İYİ Parti’den geçtiğimiz hafta istifa eden Manisa Milletvekili Tamer Akkal, hakkında yapılan suçlamalara verdiği cevapta, il başkanı Hasan Eryılmaz’la ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Eryılmaz’ın isminin yolsuzluğa ve şaibeli ihalelere karıştığını iddia eden Akkal “Kişi kendinden bilir işi”dedi.

 

İYİ Parti’den geçtiğimiz hafta istifa eden Manisa Milletvekili Tamer Akkal, hakkında yapılan suçlamalara verdiği cevapta, il başkanı Hasan Eryılmaz’la ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Eryılmaz’ın isminin yolsuzluğa ve şaibeli ihalelere karıştığını iddia eden Akkal “Kişi kendinden bilir işi”dedi.

İYİ Parti’den geçtiğimiz hafta istifa eden Manisa Milletvekili Tamer Akkal, hakkında yapılan suçlamalarla ilgili yeni bir açıklamada bulundu. Akkal açıklamasında hakkında yapılan suçlamalara karşı ateş püskürdü.

 

İYİ Parti Genel Merkezi ve bazı medya kuruluşlarının, yapmış olduğu istifa açıklamasındaki HDP ile ilgili kısmı bilinçli olarak çarpıttığını ve farklı anlamlar yüklediğini ifade eden Akkal şunları söyledi “Yaptığım açıklamada hiçbir İYİ Parti mensubunu ve geçmişte kader birliği yaptığım arkadaşlarımı töhmet altında bırakacak bir söylemde bulunmadım. Benim burada ifade ettiğim konu, terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP’nin bazı büyükşehirlerde aday çıkarmayarak Millet İttifakına dolaylı yoldan da olsa destek vermesi karşısında, İYİ Parti genel merkezinin sessiz kalarak adeta bu desteği kabullenmesidir.  İYİ Parti mensubu olan pek çok Türk Milliyetçisinin, CHP ile ittifak sonucu partinin geldiği konumdan rahatsız olduğu tüm teşkilatlar tarafından bilinen bir gerçektir.

“SOYER’İN ADAYLIĞINA İTİRAZ ETMEMİŞTİR”

İYİ Parti Genel Merkezi partideki Türk milliyetçilerinin bu rahatsızlığını dikkate almadığı gibi, Başbuğ Alparslan Türkeş’in idamını isteyen, 5 yıla yakın bir süre hapis cezasına çarptıran, Ülkücüleri işkencelerden geçiren ve hapislerde çürüten Nurettin Soyer’in oğlu Tunç Soyer’ in İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığına da itiraz etmemiştir. “Babanın suçu evlada yüklenemez” diyerek kulağının üzerine yatanlar, Tunç Soyer’ in babasının mirasına sahip çıktığı gerçeğini ve HDP mitinglerinde yaptığı konuşmaları görmezden gelerek Türk Milliyetçileri nezdinde kendilerini küçük düşürmektedirler.

“İYİ PARTİNİN KAZANABİLECEĞİ İLCELER CHP’YE VERİLDİ”

Yapılan bu ittifak görüşmelerinde, tüm uyarılarımıza rağmen İYİ Partinin Manisa’da kazanabileceği tüm ilçeler, Parti divanında dahi gündeme getirilmeden, yalnızca iki genel başkan yardımcısının tasarrufuyla, hiçbir istişare mekanizması gözetilmeden CHP’ye teslim edilmiştir. Manisa’da İYİ Partinin tek milletvekili olmam hasebiyle, yerel seçimlerle alakalı hemşerilerimin ve teşkilatlarımızın istek ve taleplerini genel merkeze yazılı ve sözlü olarak defalarca iletmeme rağmen, yapmış olduğum uyarılar hiçbir şekilde dikkate alınmamıştır. Özellikle Manisa’da HDP’nin yüksek oranda oy aldığı Gölmarmara, Saruhanlı, Turgutlu gibi ilçelerde listelerinde bu partinin aday çıkarmaması karşılığında kendilerine meclis üyeliği sözü verildiğini kesin olarak öğrenip bildirmeme rağmen kayıtsız kalınmıştır.

“ŞAİBELİ İLİŞKİLERİYLE TANINAN ERYILMAZ!...”

Söz konusu genel başkan yardımcıları ile milletvekili adaylığı sürecinde de yakın ilişkileri bulunan, Manisa’da şaibeli ilişkileriyle tanınan, Manisa İl başkanı Hasan Eryılmaz, süreci parti çıkarlarını gözetmeksizin, kişisel çıkarları doğrultusunda yönetmiştir. Yalnızca Manisa’da değil Türkiye’nin tamamında yapılan ittifak görüşmelerinde ve aday belirleme sürecinde, parti içi demokrasi işletilmemiş, istişare yapılmamış ve tüm kararlar süreci yöneten iki genel başkan yardımcısının inisiyatifine bırakılmıştır.

Yukarıda belirttiğim olaylar neticesinde istifa kararı almış olmama rağmen, karakter ve şeref yoksunu tasmalı bir sözde gazetecinin hakkımda yapmış olduğu, “Para karşılığı açıklama yaparak istifa etti ”  iftiralarına karşı onun ve sahiplerinin anlayacağı şekilde vereceğim cevabım şudur; Ey tasmalı gazeteci bozuntusu;Öncelikle sen benim muhatabım değilsin.  Tasmanı elinde tutan sahiplerine söyle; herhangi bir ticari kazanç ya da maddi gelir karışlığında istifa ettiğime dair elinde bilgisi, belgesi olmasına rağmen açıklamayan varsa, bu kişiler şerefsizdir, alçaktır, namussuzdur. Sahiplerin eğer adamsa belgeleri kamuoyuyla derhal paylaşsınlar. Ancak paylaşmazlarsa hem bu dünyada hukuk önünde hem de ahirette Yüce Allah’ın huzurunda hepinizle hesaplaşacağım.Ayrıca bu hakaret ve iftira dolu asılsız safsatayı sosyal medya hesaplarında paylaşıp kişilik haklarıma saldıran yalakalar hakkında da hukuki süreci başlatmış bulunmaktayım.”

“BORÇLU OLMAK HIRSIZ OLMAKTAN İYİDİR”

Borcu bulunduğu yönündeki iddialara da cevap veren Akkal, şöyle devam etti “Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum hepimizin malumudur. Ticaretle uğraşan herkes gibi benim ve şirketimin borçları olduğu doğrudur. Ancak borçlu olmak HIRSIZ olmaktan iyidir. Allah’a şükür bugüne kadar ne hırsızlıktan, ne ihaleye fesat karıştırmaktan, ne görevini kötüye kullanmaktan, ne de haksız mal edinmek suçundan hakkımda açılmış herhangi bir dava yoktur. Hiçbir zaman, ticari ilişkilerimin olduğu belediyelerde aday çıkarmayarak partimin menfaatlerini satmadım. Partimin sıralamalarını hiç bir dönemde, hiçbir çıkar karışlığında, kimseye peşkeş çekmedim.”

ERYILMAZ’A YOLSUZLUK SUÇLAMASI

Manisa il başkanı Hasan Eryılmaz’ın, istifasının siyasi olmadığı yönünde iddiada bulunmasına da değinen Akkal “Kendisine hatırlatmak isterim; bugüne kadar ismim ne hayvan küpesi ile ilgili bir yolsuzluğa ne de şaibeli kefen ihalelerine karışmamıştır. Ayrıca Manisa genelinde yaptığım ticaretlerde hiçbir ihaleden komisyon talebim olmadı. Atalarımız ne de güzel söylemiş; “KİŞİ KENDİNDEN BİLİR İŞİ” Ben, Tamer Akkal, bugüne kadar hiçbir zaman ve hiçbir şekilde, siyaset ve ticareti birbirine karıştırmadım, ticari kazanç uğruna davamı satmadım. Her zaman ve her şart altında, doğru olduğuna inandığım Türk Milliyetçiliği çizgisinde, doğru olduğuna inandığım fikirler ve prensipler çerçevesinde kararlar aldım. Bundan sonra da, mensubu olmaktan gurur duyduğum Türk Milletinin çıkarlarını savunmak için mücadele edeceğim. Bu konu hakkında bundan sonra yapacağım açıklamaları ve cevapları sadece hukuk önünde vereceğimi beyan eder,  saygılarımı sunarım”ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

Eryılmaz’dan Akkal’ın istifa açıklamalarına zehir zemberek cevap

 

“Bunlar tefeci evlerinde para istemeye benzemez!”

 İYİ Parti eski Manisa Milletvekili Tamer Akkal’ın istifası sonrası yaptığı sert açıklamalara cevap veren  İl Başkanı Hasan Eryılmaz, “Aday adaylarından tefeci evlerinde para istemeye benzemez bunlar” diyerek, Akkal’ı sert dille eleştirdi.

İYİ Parti eski Manisa Milletvekili Tamer Akkal’ın istifasının tartışmaları sürüyor. Akkal’a, yanıt gecikmedi. İlk açıklamalarıyla Akkal’ın iddialarını eleştiren Eryılmaz, bu kez de adeta bombaladı.

“ADAY ADAYLARINDAN TEFECİ EVLERİNDE PARA İSTEMEYE BENZEMEZ”

Eryılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Tamer Akkal şahsımla ilgili iddialarının adresi delilleriyle birlikte Cumhuriyet savcılarıdır. Aday adaylarından tefeci evlerinde para istemeye benzemez bunlar. Biliniz ki bir dönem şahsi eylemlerinizden dolayı partimizden ayırdığınız yöneticilerimiz susuyorsa partimiz içindir. Yazdığın tek doğru “Kişi kendinden bilir işi.” İhalesiz aldığın ve 16 aydır kirasını ödemediğin nedense tahliye edilmediğin Kent Park Kafe ve milyonlara devrettiğin otogar otobüs yazanesi işini belli ki daha da değerini attırarak geliştirmişsin.” İfadelerini kullandı. Haber Merkezi

                                                                           

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim