Misafir
6,1969
5,5841
272,07
ÜYE GİRİŞİ

İş ararken işinizin patronu olabilirsiniz!

KOSGEB Manisa Müdürü Mustafa Oğuz Kılınç, 1 Ocak’tan itibaren daha çok desteğin, daha az prosedürün olduğu bir sisteme geçildiğine vurgu yaparak “Ben girişimcilere şöyle bakıyorum. Belki iş ararken kendi işinizi kuraraktan bir işveren olabilirsiniz”dedi.

Muzaffer Kirt

KOSGEB Manisa Müdürü Mustafa Oğuz Kılınç, girişimciliğin başlı başına bir heyecan olduğunu açıkladı. Girişimciliğin bir hedef, bir hayal olduğunu kaydeden Kılınç, KOSGEB olarak özellikle girişimcilerin bu hayallerine ulaşması için destekler verdiklerini söyledi.  Kılınç, “Tabi bu destekler, her şey bir hayalle başlıyor. Bu başlangıçta da işletmemizin, yani girişimcimizin en kırılgan olduğu yıllarda ayakta durabilmeleri adına verdiğimiz desteklerle büyüyen işletmeler, gelişen işletmeler şeklinde bir sürecimiz oluyor. KOSGEB olarak kadın girişimcilerimiz olsun, engelli girişimcilerimiz olsun, şehit yakınlarımızın birinci derecede yakınları olsun bunlara yönelik pozitif bir ayrımcılığımız var. Burada destek rakamlarımızı daha da yükseliyor” dedi.

DAHA ÇOK DESTEK DAHA AZ PROSEDÜR

1 Ocak itibariyle girişimcilik destek programının tamamen yenilendiğini belirten Kılınç, “31 Aralık 2018’e kadar mevcut program kapsamında başvurularımızı aldık. Ancak 1 Ocak’tan itibaren tamamen yeni bir program, daha çok desteğin olduğu, daha az prosedürün olduğu bir sisteme geçiyoruz. Özellikle imalatçı bir takım ürünler üretecek olan girişimcilerimize yönelik 100 bin liradan başlayıp 300 bin lira kadar hibe şeklinde desteklerimiz var. Tabi ki işletmeleri kurduğunuz zaman kurmadan önce bizler elimizden geldiği zaman girişimcileri doğru bir şekilde yönlendirmeleri adına yardımcı olacağız. KOSGEB olarak girişimcileri bizim için çok kıymetli. Özellikle işsizlikle mücadele etmemiz, istihdamın artırılmasına yönelik sözler verdiğimiz bu dönemlerde kurulan her bir işletme bizler için çok kıymetli. Ben girişimcilere şöyle bakıyorum. Belki iş ararken kendi işinizi kuraraktan bir işveren olabilirsiniz” diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim