Misafir
6,1969
5,5841
272,07
ÜYE GİRİŞİ

Cumhur İttifakı’nda büyük buluşma!

Cumhur İttifakı’nın ortak adayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MHP’li 6 ilçe belediye başkanı Ak Parti il teşkilatını ziyaret ederek siyasette bir ilki yaşattı.

Cumhur İttifakı’nın ortak adayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MHP’li 6 ilçe belediye başkanı Ak Parti il teşkilatını ziyaret ederek siyasette bir ilki yaşattı.

Muzaffer Kirt

Manisa siyaset tarihinde bir ilk yaşanıyor.  Cumhur İttifakı’nın ortak adayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MHP’li 6 ilçe belediye başkanı Ak Parti il teşkilatını ziyaret etti. AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli ve AK Partili belediye başkanları tarafından samimi bir şekilde karşılanan Başkan Cengiz Ergün ve MHP'li başkanlar, karşılamanın ardından ortak basın toplantısı düzenledi.   Ergün ve Mersinli, Cumhur İttifakı'nın önemine vurgu yaptı.  

AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, “31 Mart öncesi 17 ilçe belediye başkan adayımız, büyükşehir belediye başkan adayımızla ilk kez bir araya geldik. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Cengiz Ergün “Sizi ziyaret edelim, bir start vermiş olalım, akabinde de çalışmalara başlayalım”dedi. Bu anlamda startımızı da ‘Bismillah’ diyerek vermiş oluyoruz. Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli 15 Temmuz’dan bu yana milletimizin bekası için, cumhuriyetimizin devamı için, halkımızın refahı ve coğrafyamızın kalkınması için büyük bir ittifak içerisindeler. Lazım mı? Evet lazım. Bugün Türkiye’nin geldiği süreçte 17 yıllık süreçte coğrafyamızda Ortadoğu’da verdiğimiz mesajlar, güçlü Türkiye mesajı; iki partinin de bir arada olması lazım. Bu iki parti dışında da bizlere oy verecek olanların da desteği çok önemli. Bizler, iki genel başkanın bir araya gelmesiyle ortaya koyduğu ittifakı Manisa AK Parti İl teşkilatı olarak, Milliyetçi Hareket Partisi olarak ve büyükşehir belediye başkan adayımız olarak ve 17 ilçe belediye başkan adayımız olarak çok benimsiyoruz. Ve sonuna kadar da destek oluyoruz.

“BİRLİK İÇERİSİNDE ‘BİZ’İ OLUŞTURACAĞIZ”

İnşallah 31 Mart seçimleri öncesi 17 ilçemizde ve büyükşehrimizde herhangi bir şey ayırt etmeden, ‘ama, dahi’ demeden hem seçmenlerimiz bizlere oy verecek hem de biz Cumhur İttifakı’nın Manisa’da başarılı olması için elimizden geleni yapacağız. Biz kendi teşkilatlarımız, MHP kendi teşkilatları bir olacak, bu birlik içerisinde ‘biz’i oluşturacağız. İnşallah da kayıpsız, 17 ilçeyi alarak, büyükşehiri alarak bu yolda devam edeceğiz. Bizler, iki genel başkanın parti teşkilatlarına verdiği talimatlarla kesinlikle bir tereddüt yaşamıyoruz. Bu noktada da çalışmalarımızı sonuna kadar sürdüreceğiz. Geri kalan iki aylık süre boyunca kapı kapı dolaşıp, başta ittifak adayımız Sayın Cengiz Ergün olmak üzere 17 ilçe belediye başkan adayımız ve belediye meclis üyelerimizle, her partinin kendi çıkaracağı uygun listelerle yarışacağız”dedi.

MERSİNLİ“TEŞKİLATLARIMIZLA ERGÜN’ÜN YANINDA OLACAĞIZ”

Mersinli, sözlerini şöyle sürdürdü: “İnşallah Sayın Devlet Bey’in ve Cumhurbaşkanımızın dediği gibi o zillet ittifakının sonunu getireceğiz. Cumhur İttifakı Manisa’da başarılı olacak, büyükşehir ve 17 ilçeyi kazanacak. Bu noktada tabi ki süreç yeni öğreneceğimiz bir süreç. Geliştireceğimiz, her geçen gün daha da iyiye gidecek bir süreç. Her geçen gün bu ittifaka desteğin Manisa’mızda artacağı bir süreç. Diğer siyasi partilerin de belki destek olacağı bir süreç. Ufak tefek sıkıntılar yaşayabiliriz. Bazı problemler olabilir. Ama biz bunları inşallah Sayın Cengiz Ergün ve MHP’nin yakında atanacak teşkilatıyla, 17 ilçemizin belediye başkan adaylarımızla beraber çözmeye gayret edeceğiz. İki liderin de ortaya koyduğu performansı ve fedakarlığı yere düşürmeden Cumhur İttifakı’nın başarılı olması için bugünden tezi yok daha da hızlandırarak çalışmaya devam ederek başarıyı sağlayacağız.  AK Parti İl Başkanı olarak sözüm şudur ki yazılanlara bakmıyoruz. Her zaman ufak tefek tatlı sert tartışmalar olabilir. Biz bugünden itibaren iki liderin gösterdiği noktada azimle kararlılıkla ilerleyeceğiz. İttifak adayımız Sayın Cengiz Ergün’ün ve 17 ilçe belediye başkan adayımızın AK Parti İl Başkanı olarak sözüm odur ki tüm teşkilatlarımızla yanında olacağız. Ve sonunda da 31 Mart akşamı güleni kazanan Cumhur İttifakı olacak.” 

ERGÜN: “GEÇMİŞİ GEÇMİŞTE BIRAKMALI”

Geçmişte yaşananların geçmişte kalması gerektiğini vurgulayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etmekten çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Geçmişi geçmişte bırakmak lazım. Düne değil, bugüne, yarına bakmamız lazım. Çeşitli zamanlarda, ülkenin geçmişinde hiçbir araya gelemez denilen siyasi partiler çeşitli koalisyon ortaklıklarıyla bu ülkeyi yönetmeye talip olmuşlardır ve ülkenin menfaati, birlikteliği için bir arada çalışmışlardır. 2009 ve 2014 yılları içinde önce Manisa Belediye Başkanlığı, 2014 yılında da ilk defa kurulan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığına bütün Manisalı hemşerilerimin teveccühleriyle bu makamlara seçildik. Bugün yine karşınızdayız. Arada geçen 10 yıllık süreç içerisinde Manisa’ya üretken, üreten belediyecilik anlayışıyla yüzümüzü yere eğmeden, yüzümüzü kızartan herhangi bir suça karışmadan bugün yine karşınızdayız. Her şeyden önce vatandaşımıza, insanımıza daha güzel bir Manisa, daha güzel yaşanabilir Manisa, insanların kendini daha mutlu hissettiği bir Manisa çalışması içerisinde bu süreci geçirdik. Bugün itibariyle 3’üncü defa Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak geçtiğimiz hafta içerisinde Perşembe günü Ankara’da yapılan toplantıda ilan edildik. Huzurunuzda bu konuda bizi bu onurlu ve bizi mutlu eden bu göreve tekrar aday yaptıkları için Sayın Genel Başkanımız Doktor Devlet Bahçeli’ye şahsım ve tüm Manisalılar adına bir kere daha emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

“BEKA İÇİN MİLLİ KARAR, CUMHUR İÇİN İSTİKRAR”

Ergün sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemizin içinde bulunduğu coğrafyada, bugün gelişen ve geldiğimiz noktada Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Genel Başkanımızın yapmış olduğu görüşmeler neticesinde, İl Başkanımız Sayın Berk Mersinli’nin yapmış olduğu açıklama neticesinde ve Sayın Cumhurbaşkanımızın Manisa’ya yapmış olduğu ziyarette kendilerinden aldığım ‘Hayırlı olsun’ sözcüğüyle Cumhur İttifakı adayı olarak Manisa’da gösterildim. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Vatan sevgisi, Türk milletine mensubiyet şuuru bulunan bu ittifaka halel getirmemek için elimizden gelen her şeyi hep beraber yapacağız. Bundan hiç kimsenin şüphe duymaması lazım. Amacımız burada Cumhur İttifakı adayı olmama sebebiyle hem Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı hem de isimleri açıklanan bütün belediye başkan adaylarımız 17 ilçeyi almak için elimizden gelen her türlü çalışma ve gayreti göstereceğiz. Birlik beraberlik içinde, içinde bulunduğumuz bu coğrafyadaki sıkıntıları ülkenin içinde bulunduğu her türlü hem ekonomik hem de terör noktasında yapılan saldırıların önünde durabilmemiz için daha güçlü kuvvetli bir duvar örebilmemiz için bu birlikteliğimizi her gün üzerine koyarak fazlasıyla yerine getirmemiz lazım olduğuna inanıyorum. Beka için milli karar, cumhur için istikrar sloganını ışığımız olarak önümüze alacağız. Sonuçta bize verilen bu görevi bu yetkiyi en iyi şekilde vatandaşımıza, Manisa’mıza yerine getirmenin çaba ve gayreti içerisinde olacağız. 31 Mart’ta yapılacak olan seçimlerin hepimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Allah utandırmasın. İnşallah en güzel şekilde sonucunu da hem Sayın Cumhurbaşkanımız hem de Genel Başkanımıza Manisa’nın tacını, bayrağını teslim etmiş oluruz. Rabbim utandırmasın, işimizi rast getirsin.”

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim