Misafir
6,1969
5,5841
272,07
ÜYE GİRİŞİ

Gölmarmara’da 48 milyonluk dev yatırımlar törenle açıldı

​​​​​​​Manisa’nın ve Ege’nin parlayan yıldızlarından biri olan Gölmarmara Belediyesi, ilçeye yeni yatırımlar kazandırmaya devam ediyor. Belediyenin 48 milyon 500 bin TL’lik yatırımları toplu açılış töreniyle hizmete açıldı.

Manisa’nın ve Ege’nin parlayan yıldızlarından biri olan Gölmarmara Belediyesi, ilçeye yeni yatırımlar kazandırmaya devam ediyor. Belediyenin 48 milyon 500 bin TL’lik yatırımları toplu açılış töreniyle hizmete açıldı.

Muzaffer Kirt

Manisa’nın ve Ege’nin parlayan yıldızlarından biri olan 15 bin 200 nüfuslu Gölmarmara Belediyesi, ilçeye yeni yatırımlar kazandırmaya devam ediyor. Gölmarmara Belediyesi tarafından hayata geçen 45 milyon TL’lik doğalgaz, 2,5 milyon TL’lik araç filosu, 500 bin TL’lik taziye evi, 250 bin TL’lik Akpınar Güner Enerji Santrali ve 250 bin TL’lik tenis kortu olmak üzere 48 milyon 500 bin TL’lik yatırımlar toplu açılış töreniyle Gölmarmara halkının hizmetine sunuldu.  Gölmarmara Atatürk Heykeli Tören alanında düzenlenen törene Manisa Valisi Ahmet Deniz, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, İsmail Bilen, Uğur Aydemir, Semra Kaplan kıvırcık, Mehmet Ali Özkan, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Tarım ve Orman İl Müdürü Metin Öztürk, belediye başkanları, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

İLK GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİNİ KURDU

Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz, durmak yok hizmete devam anlayışıyla 2014 yılından beri Gölmarmara’ya hizmet ettiklerini açıkladı. Belediye olarak Türkiye’de ilkleri Gölmarmara’da gerçekleştirdiklerini kaydeden Öz, Türkiye’de ilk kez merkez nüfusu 10 binden az olan bir ilçenin doğalgazla tanıştığını belirtti. İlk başta Gölmarmara halkının buna inanmadığını vurgulayan Başkan Öz, “Milletvekillerimiz ellerimizden tuttu. Ankara’da bakanlarımızla, hatta cumhurbaşkanımla görüştürdü. Biz bu işi başardık.  Manisa’da ilk kez ilçeye güneş enerji sistemini biz kurduk. Milletvekillerimize, belediye çalışanlarımıza, belediye meclis üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

“TÜRKİYE’DE İLKLERİ YAPTIK”

2014 yılında göreve geldiklerinde “Gölmarmara’yı Manisa’nın ilk 5 ilçe arasında yer alçağız” sözünü verdiklerini belirten Öz, “Ve bunları da yaptık. Türkiye’de ilkleri yaptık. Akhisar-Gölmarmara-Salihli yolu bizim dönemizde bitti. Biz ağladık, gittik, derdimizi anlattık. Bu yol Türkiye’de çok önem arz eden bir yol,  Kuzeyin güneye bağlandığı bir yol. Kuzeyde İstanbul, Tekirdağ, Bursa, Çanakkale, Edirne, Balıkesir var. Türkiye’nin nüfusunun yüzde 60’ının yaşadığı yer. Güney dediğimiz yerde Denizli, Burdur, Isparta, Antalya illeri var. Bunların birbirlerine ulaşacağı en kestirme yol. Bu yol üzerinde ticari alanlar oluşturduk. Burası ileride Susurluk, Afyon gibi tesislere sahip olacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Manisa ziyaretinde bakanımız Mustafa Varank’a Gölmarmara’ya organize sanayi bölgesi oluşturulması için bir dosya verdim. Gölmarmara’da OSB’de gelirse biz nüfusumuzu burada tutarsak inanın Gölmarmara, Manisa’nın gözde yerlerinden biri olacak. Gölmarmara, Manisa haritasının ortasında yer alıyor. Anlatmaya gerek yok yaptığımız hizmetler ortada” diye konuştu.

Cumhur ittifakının Gölmarmara Belediye Başkan adayı da olan Öz, “Genel başkanımızın bir lafı var. İttifak için konuşuyorum. Diyorum ki bizim ittifakımız pazara kadar değil, mezara kadar” diye konuştu.

BAŞKAN 3-2 HAFTADA BİR ANKARA’DA

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz, Gölmarmara’ya güzel hizmetler gerçekleştirdiğini söyledi. Baybatur, “Başkanımız neredeyse 2-3 haftada bir Ankara’ya gelip, projelerini, Gölmarmara’ya yapılması gereken hizmetleri, Ankara’da takip ederek hayata geçmesini sağlıyor. İşte bunlardan biri doğalgaz. Doğalgaz için uzun süredir çalışıyor. Burada Gölmarmara’da yaşayan vatandaşlarımız en güzeline layık. Güneş enerjisi santralini hayata geçirdi. Belediye Başkanımıza güzel hizmetlerden dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

Manisa Valisi Ahmet Deniz ise, hayata geçen yatırımlardan dolayı Başkan Öz’e teşekkür etti. Konuşmaların ardından okunan duayla birlikte toplu açılış töreni gerçekleşti. Protokol üyeleri ilk doğalgazı yaktı.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim