Misafir
6,241
5,6203
270,61
ÜYE GİRİŞİ

"AKP’li Aydemir bölücülük yapmaktadır!”

AKP Manisa Milletvekili Ugur Aydemir’in CHP’nin diğer partilerle kurduğu ittifaka “illet ittifakı” ya da “zillet ittifakı” gibi ifadeler kullandığını belirten CHP Manisa Milletvekili Bakırlıoğlu,”Cumhurbaşkanının, Devlet Bahçelinin nezaketten yoksun, kendisi gibi düşünmeyen milletini, halkını düşman gören bu zehirli dili aynen kullanarak resmen bölücülük yapmaktadır”dedi.

CHP Akhisar İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen “Tarımsal Kalkınmada Belediyeciliğin Rolü” panelinde konuşan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu; seçim öncesi en önemli sorunun AKP Milletvekillerinin kullandığı bölücü dil olduğunu belirtti.

AKP’Lİ AYDEMİR BÖLÜCÜLÜK YAPMAKTADIR”

Akhisar’da, Manisa’da ve ülke genelinde birleştirici bir dille herkesi kucaklayacaklarını belirten Bakırlıoğlu, CHP’nin diğer partilerle kurduğu ittifaka “illet ittifakı” ya da “zillet ittifakı” gibi alçakça ifadeler kullanıldığını belirterek “Bu ifadeleri kullananlar  bilmelidir ki; bu milleti PKK, FETÖ, tarikatlar, darbeler bölemedi, ama AKP’nin bu yıkıcı dili, halkı ayrıştıracak ve bölecek. Kendisi gibi düşünmeyenleri illet, yani hastalıklı ya da zillet diyerek hor görmeye kimsenin hakkı yoktur. Bu söylem tarzı, illetli bir düşüncenin ürünüdür. Kendisi de Akhisarlı olan AKP Milletvekili Uğur Aydemir Cumhurbaşkanının, Devlet Bahçelinin nezaketten yoksun, kendisi gibi düşünmeyen milletini, halkını düşman gören bu zehirli dili aynen kullanarak resmen bölücülük yapmaktadır. Sadece koltuklarını korumak adına Akhisar halkının arasına nifak sokmak istemektedir. 

Bu siyasi ittifak yasasını kendileri çıkarmadı mı? Onlar cumhur ittifakını kurmuşlarsa, diğer partilerde Millet İttifakını kurmuşlardır. Başkaları da başka bir ittifak kurabilirler. Bundan doğal ne olabilir ki?Bazıları onları destekliyorsa, halkın büyük bir kesimi de Millet ittifakına destek vermektedir.

“AYDEMİR SOKAKTA HALKIN YÜZÜNE NASIL BAKACAK!”

Siyaset yapanların yıkıcı bir dil kullanması kabul edilir bir şey değildir.  Biz bu ilçede barış ve huzur içerisinde yaşıyoruz. Sayın Milletvekili yarın sokağa çıktığında karşılaştığında farklı partilerde siyaset yapan, onlar gibi düşünmeyen komşusunun, arkadaşının hemşerisinin yüzüne nasıl bakacak, bizim yüzümüze nasıl bakacak çok merak ediyorum.

“U DÖNÜŞÜ YAPABİLMEKTEDİRLER”

Kaldı ki, daha düne kadar söylemdik laf bırakmadıkları sanatçıların konserlerine gitmeleri gösteriyor ki, bunlar anında U dönüşü yapabilmektedirler. Cumhurbaşkanının konsere gitmesi tabi ki olumludur ve bundan sonra da tiyatroya, sinemaya, konserlere daha sık gitmelidir. Cumhurbaşkanı sarayından çıkıp ne kadar çok sanatsal faaliyete katılıp, insan içine karışırsa, AKP kadroları da onun izinden gittiğinden onlarda daha fazla insan içine çıkacaklardır. Çünkü kapalı kapılar ardında kirli siyaset yapmak onları herkesten uzaklaştırmıştır. Biraz mizahın, sanatın içinde olmaları umarım onları geliştirir.”dedi.

“Siyasette birleştirici bir dil, her zaman huzura ve barışa hizmet eder”diyen Bakırlıoğlu şöyle devam etti “ Biz CHP olarak bu anlayışla, Akhisar’ı Akhisarlılarla birlikte yöneteceğiz. Savaşa girmiyoruz, sadece seçime gidiyoruz. Belediyenin burçların bayrak dikmek gibi bir derdimiz yok. Tek derdimiz Akhisar’a, Akhisar halkına hizmettir, bu güne kadar yok sayılan köylerde yaşayan vatandaşlarımıza hizmettir. Biz bunun derdindeyiz. Adayımız sayın Besim Dutlulu’nun başkanlığında, kimse ötekileştirilmeyecek, belediye hizmetlerinden herkes eşit şekilde yararlanacak ve Akhisar Belediyesi en ücra köydeki vatandaşa dokunabilecektir. CHP olarak bunun teminatını veriyoruz.” Haber Merkezi

 

 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim