Misafir
6,2728
5,6483
273,1
ÜYE GİRİŞİ

Ziraatçılardan felaket uyarısı!

Ziraat Mühendisleri Odası Manisa Şubesi, Alaşehir’de meydana gelen jeotermal patlamasıyla yer altı sularına karışan bor ve birçok ağır metalin kenti tehdit eder duruma geldiğine dikkat çekerek, yetkililere akan bu ağır metallerin derhal durdurulması çağrısında bulundu.

Ziraat Mühendisleri Odası Manisa Şubesi, geçtiğimiz günlerde Alaşehir’de meydana gelen jeotermal patlamanın ardından yer altı sularına karışan bor ve birçok ağır metalin kenti tehdit eder duruma geldiğine dikkat çekerek, yetkililere akan bu ağır metallerin derhal durdurulması çağrısında bulundu.

TEHLİKE MANİSA’YI TEHDİT EDİYOR!

Oda tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi “Manisa’nın Alaşehir İlçesi Toygar köyü çay içi mevkiinde bulunan jeotermal kuyuda meydana gelen patlamadan sonra yeraltından dakika da 100 debi eriyik araziye akmaya başladı. Bölgede bulunan araziler bu eriyik tarafından baskın altında kaldı. İnsan sağlığı ve bağlar için büyük tehdit olan eriyik, içinde başta bor ve birçok ağır metali barındırmaktadır. Gediz nehrinin kolları olan Sarıkız deresi ve Alaşehir çaylarına akmaktadır, yer altı sularına karışmaktadır.  Tehlikenin boyutları Alaşehir’i aşmış tüm Manisa ilini tehdit eder hale gelmiştir. İzmir’in içme suyunun büyük bölümünün Manisa’dan sağlandığı düşünüldüğünde olayın boyutları daha da artmaktadır. Yetkililerden beklentimiz akan bu eriğin derhal durdurulması ve Manisa’da bu tür olaylara davetiye çıkaran yeni kuyuların açılmasına izin verilmemesidir.” Haber Merkezi

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim