Misafir
6,241
5,6203
270,61
ÜYE GİRİŞİ

Vekillere “promosyon parasını bağışlayın” önerisi

Manisa eski milletvekillerinden Tevfik Diker, Halkbank’ın milletvekillerine promosyon ödemesini eleştirerek TBMM Başkanı, TPB ve TÜPAV'a kınadı ve vekillere parayı Şehit Aileri Vakfına bağışlama önerisinde bulundu.

Muzaffer Kirt

Manisa 19. Ve 20. dönem milletvekili Tevfik Diker, Halkbank’ın milletvekillerinin hesabına yatırdığı  promosyon ödemesi ile ilgili açıklamada bulunarak, sert dille eleştirdi.

“PRESTİJ KAYBETTİM”

Diker açıklamasında şu ifadelere yer verdi “Milletvekillerinin maaş ihalesini kazanan Halkbank, 22 bin 200 TL maaş alan milletvekillerine hesabına 3 yıllık dönem için ortalama 9 bin 700 lira, emekli vekillere de 6 bin 30 lira promosyon parası yatırdı. Bu haberle bir emekli milletvekili olarak prestij kaybettim. Çünkü böyle bir para veya promosyon almam söz konusu değildir. İtibar kaybıma sebep olan  banka yönetimini, İtibar kaybına mani olmayan TBMM Başkanını, TPB, TÜPAV'ı  şiddetle kınıyorum.”

VEKİLLERE BAĞIŞ ÇAĞRISINDA BULUNDU

Halkın çarşı ve pazarda boş filelerle dolaştığı bir  dönemde yapılan ödemeleri doğru bulmadığını kaydeden Diker, mevcut milletvekillerine aldıkları promosyon paralarını Şehit Aileleri Vakfına bağışlamaları önerisinde bulundu.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim