Misafir
6,241
5,6203
270,61
ÜYE GİRİŞİ

GSS için son fırsat!

Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçları yapılandırmasının 28 Şubat 2019 tarihine kadar uzatıldığını belirten Manisa Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Yavuz Kurt, vatandaşlara çağrıda bulunarak, 28 Şubat tarihine kadar bu fırsattan faydalanmasını istedi.

Muzaffer Kirt

7159 sayılı yasa ile Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçları 28 Şubat 2019 tarihine kadar uzatıldı. Vatandaşlar, bu imkandan yararlanarak genel sağlık sigortası prim borçlarını herhangi bir gecikme cezası veya zammı ödemeksizin kapatabilecekler. Ancak borçlar ödenmediği takdirde vatandaşlar ana paranın üzerine gecikme cezası ve gecikme zammı da işlenerek borcu ödemek zorunda kalacak. Manisa Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Yavuz Kurt, vatandaşlara çağrıda bulunarak, 28 Şubat tarihine kadar bu fırsattan faydalanmasını istedi. Kurt, Manisa’da genel sağlık sigortası kapsamında 136 bin sigortalıya hizmet sunduklarını, bu 136 bin sigortalıdan 31 bin kişinin kendi primini ödediğini, geriye kalan 105 bin kişinin primini ise devlet tarafından karşılandığını açıkladı.

GECİKME CEZASI VE ZAM YOK!

Kurt, “Genel sağlık sigortası prim borçlarımızı 2018 Nisan ayı da dahil bu sürelerden önceki dönemlere ait GSS prim borçlarını biz yapılandırmıştık. Ve 31 Aralık 2018 tarihine kadar bu borçları herhangi bir gecikme cezası ve zammı alınmaksızın sadece ana parası ödenmek suretiyle kapatılabilmesi için bir olanak sağlanmıştı. 31 Aralık 2018 tarihini geride bıraktık. Ancak yine 28 Aralık günü yürürlüğe giren 7159 sayılı yasa ile genel sağlık sigortası prim borcu olan vatandaşlarımıza 28 Şubat’a kadar ilave bir süre tanındı. Vatandaşlarımız 28 Şubat tarihine kadar bu imkanlardan yararlanarak genel sağlık sigortası prim borçlarını herhangi bir gecikme cezası veya zammı ödemeksizin kapatabilecekler. Genel sağlık sigortası prim borcum var mı yok mu bunu nasıl öğrenebilirim?  Vatandaşlarımız kolaylıkla ikamet ettikleri illerde sosyal güvenlik il müdürlüklerine veya ilçelerde kurulu merkez müdürlüklerimize başvurabilirler. Ya da e-devlet üzerinden şifreleri ile GSS prim borcu sorgulama ekranından ne kadar borçları olduklarını öğrenebilirler. 28 Şubat tarihine kadar borçlarını dilerlerse bankamatiklerden dilerlerse mobil bankacılık üzerinden, dilerlerse de herhangi bir banka şubesinden kolaylıkla ödeyebilirler” dedi.

BORÇ ÖDENMEZSE CEZA VAR!

28 Şubat tarihine kadar GSS prim borçlarının ödenmediği takdirde ana paranın üzerine gecikme cezası ve gecikme zammı da işlenip bu borcun ödenmek zorunda kalacağını vurgulayan Kurt, “Bu çok önemli bir fırsat. Yalnızca ana para ödenerek çok düşük bir parayla bu borçtan kurtulmamız mümkün olacak” diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim