Misafir
6,241
5,6203
270,61
ÜYE GİRİŞİ

Çocuklara mont aldırarak şikayetçisiyle uzlaştı

Manisa'da geçtiğimiz yıl iki kişiye çarparak trafik kazasına karışan sürücü ile şikayetçi Manisa'daki ihtiyaç sahibi, 100 öğrenciye mont yardımında bulunması karşılığında Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu tarafından uzlaştırıldı.

Manisa'nın Yunusemre ilçesine bağlı Muradiye Mahallesi'nde yaklaşık 5 ay önce meydana gelen trafik kazasında sürücü Hüseyin Güler, Bahri Çakar'ın oğlu ve kız kardeşine çarptıktan sonra olay yerinden kaçtı. Aracı ve kimliği tespit edilen Hüseyin Güler, polis ekiplerince gözaltına alındı. Kaza oğlu ve kız kardeşi yaralanan Bahri Çakar ise sürücü Hüseyin Güler şikayetçi oldu. 
Taraflar Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu tarafından görevlendirilen uzlaştırmacılar tarafından bir araya getirildi. 30 gün süren uzlaşma görüşmelerinde 5 kez görüşen taraflar Yunusemre ilçesindeki bir okulun öğrencilerine 100 adet mont yardımı yapılması konusunda uzlaştı. 

ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇTİ
Yaptığı kaza sonrası olay yerinden kaçan Hüseyin Güler, okula 100 adet mont yardımı yaparken, Bahri Çakar ise şikayetinden vazgeçti. Yaptığı kaza nedeniyle suçunu kabul ettiğini söyleyen Hüseyin Güler, "Daha sonra uzlaştırmacı ağabeylerimizle oturup konuştuk, orta yolu bulduk, meseleyi aramızda hallettik. Okul aile birliğine 100 tane mont verdik. Mahkemeye çıkmadan kendi aramızda sorunu çözdüğümüz için çok mutluyum. Benzer durumlar başından geçen herkese bir araya gelip uzlaşmalarını tavsiye ediyorum. Bu şekilde her iki taraf da memnun oldu, ayrıca öğrenciler de bu güzellikten nasiplendi, mont sahibi oldular" dedi. 
Kazada oğlunun ve kız kardeşinin ciddi bir yara almadığını söyleyen Bahri Çakar, konunun adli sürece girmeden uzlaşmak istediklerini belirterek, "Aramızda anlaşarak, bir tatsızlık olmadan bu konuyu çözmek istedik. Çocuklara 100 tane mont verdi, onun için teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim