Misafir
6,2728
5,6483
273,1
ÜYE GİRİŞİ

Eski Garaj Yeni Fiyasko!

Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni geçtiğimiz günlerde ihalesi iptal edilen Manisa Prime’nin ardından şimdi de "Eski Garaj Yeni Proje"sinin finans yetersizliğinden dolayı iptal edildiği açıklandı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin iki prestij projesi fiyaskoyla sonuçlandı. Ankara Bölge İdare Mahkemesi 8. İdare Dava Dairesi’nin “AVM, otel, iş merkezi ve çevre düzenlemesi yapım işi” ihalesiyle ilgili yapmış olduğu yürütmeyi durdurma itirazını incelenmeksizin reddetmesinin ardından bir ay geçmeden "Eski Garaj Yeni Proje"si de finans yetersizliğinden dolayı iptal edildi.

“RESMİ GAZETEDE FES YAPMA YETKİSİ YAYINLANDI”

Manisalıların 16 aydır inşaatına başlanmasını beklediği projenin iptal edilmesini yerel bir televizyon kanalında açıklayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Eski Garaj Yeni Proje planının  dünyada ve Türkiye'de çok ünlü olan Mimar Emrah Arolat tarafından  1 buçuk senelik çalışmayla tamamlandığını belirterek şunları söyledi “160 bin metrekarelik bir inşaat söz konusu. 1800 lük otoparkı olacak. Manisa'nın otopark sorunun yüzde 70'i bu projeyle karşılanacak. Sergilerin   yapılacağı,  konferans, tiyatro, sinema salonları ile  Manisa'yı 50-100 sene ileri taşıyacak bir yapı. Ama büyük maliyetli bir proje. 2015 yılından beri İller bankası nezdinde kredi talebimiz kabul edilmedi.  Cuma günü resmi gazetede fes yapma yetkisi yayınlandı.

“BÜTÇEMİZ MÜSAİT DEĞİL!”

Projenin  geçen seneki ihalesi  320 milyon artı KDV,'ydi. Bugünün şartlarında 8 aydır yaşanan fiyat artışlarıyla yüzde 30 eklendi ve şuanda yapmaya kalksak 500 milyon civarında bütçe ayırmamız gerekecek.  Bugünün şartlarında gelirimiz bunu yapmaya müsait değil. Bunu ilk defa burada söylüyorum.  Ancak bunun kredisini ayarladığımız ve finansını bulduğumuz takdirde bu proje start alacaktır.  Bu konuyla ilgili müteahhitle görüşeceğiz.”
HALK VE PAZARCININ YANINA KAR KALDI!
319 milyon TL’ye 22 Eylül 2017 tarihinde ihale edilen dev yatırıma, aylarca Perşembe Pazarına yer bulunamadığı gerekçe gösterilerek başlanamamış, pazar yerinin taşınmasının ardından 7 ay geçmesine rağmen kazma dahi vurulamamıştı. İhalenin iptal edilmesi, mağdur olan mahalle halkı ve pazarcının yanına  kar kaldı. Haber Merkezi


 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim