Misafir
6,241
5,6203
270,61
ÜYE GİRİŞİ

“İşsizlik değil nitelikli işçi sorunu var!”

Manisa Valisi Ahmet Deniz, kentimizde işsizliğin yüzde 5 civarında olduğuna dikkat çekerek “Önemli olan nitelikli işçi sıkıntısıdır. Bizlere düşen görev sanayicimizin, özel sektörün, kamunun nitelikli eleman ihtiyacı karşılamaktır”dedi.

Manisa İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı, Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Binası Toplantı Salonunda, Manisa Valisi Ahmet Deniz başkanlığında kurul üyelerinin katılımı ile yapıldı. Manisa Valisi Ahmet Deniz, Manisa’da işsizliğin az olduğunu belirterek, “İşsizlik yüzde 5 civarında. Ancak önemli olan nitelikli işçi sıkıntısıdır. Bizlere düşen görev sanayicimizin, özel sektörün, kamunun nitelikli eleman ihtiyacı karşılamaktır. Meslek liselerinde gerçek anlamda meslek sahibi gençleri yetiştirmek zorundayız. Üniversiteye de giden gitsin. Meslek liselerimizin niteliğe kavuşması çok önemli” dedi. Manisa’nın üreten bir şehir olduğunu dile getiren Vali Deniz, “Katma değeri yüksek ürünü Manisa’da çok kolay üretebilir. 26 tane AR-GE merkezimiz var, teknokentimiz var. Karamsar olmaya gerek yok. Türkiye’nin önü açık” diye konuştu. 

48 BİN 500 KAYITLI İŞSİZİMİZ VAR!

Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Vekili Eşref Aslan da, işsizlik rakamları hakkında bilgi verdi. Manisa’da 48 bin 502 kayıtlı işsiz olduğunu açıklayan Aslan, geçen yıl kuruma müracaat eden 129 bin 844 kişi ile görüşme yapıldığını söyledi. Özel sektörde 23 bin 537 kişinin işe yerleştirildiğini belirten Aslan, kuruma kayıtlı işsizlerin çoğunluğunu erkeklerin oluşturduğunu ve işsizlerden bin 182’sinin engelli, 209’unun eski hükümlü, birinin de terörle mücadele yaralanan olduğunu ifade etti.

DEZAVANTAJLI GRUPLARA İŞ ARAMA MOTİVASYONU

Uzun süre iş bulamayan ya da dezavantajlı gruplar için iş kulüpleri projesinin de hayata geçtiğini duyuran Aslan, “Dezavantajlı gruplara iş arama motivasyonunun kazandırılması, bu grupların en kısa zamanda mümkün olan en iyi işe girmelerinin sağlanması, çalışmak isteyen herkese göre bir iş olduğu fikrinin kişilerde oluşturulması, işsizlere iş arama kanallarının gösterilmesi ve kişilerin özgüveninin yükseltilmesi hedefiyle; toplamda 101 kişiye eğitim verildi. Katılımcıların 20’si engelli vatandaşlarımızdan, 24’ü şiddet mağduru kadınlardan oluşmaktadır” diye konuştu. Haber Merkezi

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim