Misafir
6,241
5,6203
270,61
ÜYE GİRİŞİ

İYİ Parti adayını halk belirleyecek!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayını belirlemek için anket çalışması yürüten İyi Parti genel merkezi, 10 gün içinde çalışmasını tamamlayarak adayını kamuoyuna duyuracak. İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, adayların açıklanmasıyla sahaya ineceklerini söyledi.

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçim hazırlıklarına başlayan siyasi partilerde aday belirleme süreçleri devam ediyor. MHP Manisa’da büyükşehir belediye başkan adayını belirlerken, AK Parti aday çıkarmak yerine MHP’yi destekleyeceğini duyurdu. CHP’de Manisa’da büyükşehir için İYİ Parti adayını destekleyeceğini açıklarken, ilk yerel seçim sınavını 31 Mart seçimlerinde verecek olan İYİ Parti’de ise sessizlik sürüyor.

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, 31 Mart 2019 yerel seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. CHP teşkilatıyla istişare halinde olduklarını, amaçlarının Manisa’yı kucaklayacak ve her kesimden karşılık görecek olan adayı bulmak olduğunu kaydeden Eryılmaz, adaylarının en geç 10 gün içerisinde açıklanacağını duyurdu.

ANKET SONUCU DİKKATE ALINACAK

Aday adaylarının hepsinin çok iyi olduğunu fakat adayın genel merkez tarafından Manisalıların görüşünün yer aldığı anket sonucunun dikkate alınarak açıklanacağını belirten Eryılmaz, “Yerel seçimde Manisa’nın ve ilçelerinin sorunlarını bilen, bu sorunları çözebilecek ve bu sorunlara çözüm önerisi getirecek adaylarımızla yola çıkacağız. Şuan büyükşehir belediyesi ve ittifak doğrultusunda bize kalan ilçe belediye başkan adayları için genel merkezimiz bir anket yapıyor. Anketin tamamlanmasının ardından 10 gün içerisinde adaylarımız açıklanacak. Adaylarımızın hepsi Manisa’yı yönetmeyi hak ediyor ama genel merkezimiz, Manisalıların anket görüşünü dikkate alarak kararını verecek” dedi.

SAHA HAZIRLIKLARI TAMAM, ADAYI BEKLİYORUZ

Yerel seçim hazırlıklarının tamamlandığını sahaya inmek için adayların açıklanmasını beklediklerini ifade eden Eryılmaz, “Yerel seçimlerde en iyi oyu almak için var gücümüzle çalışacağız. Güçlü adaylarla gireceğimiz seçimde CHP ortaklığıyla Manisa’yı, İYİ Parti’nin kalesi yapacağız. Manisa İYİ olacak. Sadece İYİ Parti ve CHP değil, tüm Manisa kazanacak. Manisalı hemşerilerimiz kazanacak” diye konuştu. 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim