Misafir
6,241
5,6203
270,61
ÜYE GİRİŞİ

Ak Parti’nin Manisa adayları belli oldu

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimde MHP’nin Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Cengiz Ergün’e destek verecek olan Ak Parti, ilçelerdeki başkan adaylarını belirledi. 11 ilçede Ak Parti aday gösterirken, 6 ilçe MHP’ye bırakıldı.

Muzaffer Kirt

AK Parti’nin Manisa ilçelerindeki belediye başkan adayları belli oldu. 31 Mart’ta MHP ile Cumhur İttifakı yapacak olan AK Parti Manisa’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday çıkarmayacak. MHP’nin Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Cengiz Ergün’e destek verilecek. 2014’te yapılan yerel seçimlerde Manisa’dan Ahmetli, Akhisar, Demirci, Gölmarmara, Gördes, Kırkağaç, Köprübaşı, Saruhanlı, Soma, Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerini kazanan AK Parti, 31 Mart 2019’da yapılacak olan seçimlerde bu ilçelerden seçime girecek adaylarını belirledi.  Özellikle Merkez ilçeler Şehzadeler ve Yunusemre’de kimlerin aday olacağı uzun süre merak ediliyordu. AK Parti Şehzadeler’de Ömer Faruk Çelik, Yunusemre’de Mehmet Çerçi yeniden aday oldu. 3 dönem üst üste belediye başkanlığı yapan Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ve Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı ise tekrar aday gösterilmedi. Akhisar’da Akhisar Belediyespor’un başkanlığını yapan ve aynı zamanda AK Parti Manisa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olan Hüseyin Eryüksel aday olurken, Saruhanlı’da ise Burhan Tezcan aday gösterildi. Köprübaşı’nda ise mevcut Belediye Başkanı Zafer Mergen aday gösterilmedi, yerine Regaip Topuz aday oldu. Soma’da 24 Haziran seçimlerinde milletvekili olmak için belediye başkanlığından istifa eden Hasan Ergene’nin yerine gelen Ali Tulup ise aday gösterildi. AK Parti diğer ilçelerde ise mevcut belediye başkanlarıyla yola devam edecek.

AK PARTİ’NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Akhisar: Hüseyin Eryüksel. Ahmetli: Ahmet Alhan, Demirci: Selami Selçuk, Gölmarmara: Kamil Öz, Gördes: Muhammet Akyol, Kırkağaç: Yaşar İsmail Gedüz, Köprübaşı: Regaip Topuz, Saruhanlı: Burhan Tezcan, Soma: Ali Tulup, Şehzadeler: Ömer Faruk Çelik ve Yunusemre: Mehmet Çerçi aday oldu.  Bu ilçeler dışında kalan Alaşehir, Kula, Salihli, Sarıgöl, Selendi ve Turgutlu ilçelerinde ise MHP’nin adayları desteklenecek.

“CUMHUR İTTİFAKI PARTİLER ÜSTÜ MİLLİ BİR MUTABAKATTIR”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, “İç ve dış tehditlerin ağırlaştığı bu süreçte Cumhur ittifakı 15 Temmuz 2016 FETÖ’nün teşebbüs ettiği hain darbede işgal hareketi sonrasında Türkiye’nin maruz kaldığı saldırılar ve Türkiye’yi zayıflatarak uluslararası operasyonlara açık hale getirmeye yönelik her türlü faaliyete karşı Cumhurbaşkanımız, AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin yerli ve milli bir duruşuyla tarihi birliktelik olarak ortaya çıkmıştır. Şunun altını çizmek isterim Cumhur İttifakı siyasi kaygılar ve ikbal hesapları üzerine değil, devletimizin bekası, milletimizin istikbali için Milli menfaatler üzerine tesis edilmiş, siyaset ve partililer üstü milli bir mutabakattır. Birileri için ittifakla seçimle, sandıkla sınırlı olabilir. Ülke geleceği için yaptığımız ittifak, gelecek nesillere bırakacağımız stratejik bir kazanımdır. Cumhur İttifakı beka mücadelesinin en önemli dayanak noktalarından biridir. Cumhur ittifakı parti çıkarları ve günlük siyaset hesapları yapmaksızın tek millet,  tek bayrak, tek vatan, tek devlet ülküsüyle üniter devlet olan Türkiye Cumhuriyeti Devletini ilelebet yaşatma iradesidir. 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için Manisa’mızda saha ve anket çalışmaları, aday tespit çalışmaları, temayül yoklamaları neticesinde Manisa’mızın adayları Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın olurlarıyla belli oldu.

“MHP ADAYLARINI DESTEKLİYORUZ”

Biz AK Parti olarak Büyükşehirde ve 6 İlçemizde aday çıkarmıyoruz. Cumhur İttifakı kapsamında Büyükşehirde MHP adayı Sayın Cengiz Ergün’ü ve  MHP’nin göstereceği  İlçelerimizde adaylarını destekliyoruz. Manisa için en iyisini en güzelini, en doğrusu yapmaya çalıştık, çalışıyoruz.  31 Mart 2019 seçimleri içinde aynı anlayışla en ideal isimlerle ve en iddialı projelerle hemşerilerimizin karşısına çıkmanın gayreti içinde olduk. Hemşerilerimizin gönlüne girmiş, girdikleri her seçimle zaferle çıkmış, yaptıkları büyük hizmetlerle vatandaşlarımızın teveccühüne mazhar olmuş, 3.dönemini dolduran değerli Akhisar belediye başkanımız Sayın Salih Hızlı’ya ve Saruhanlı Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Yaralı’ya aynı şekilde 2 dönem üst üste belediye başkanı seçilen Köprübaşı Belediye Başkanımız Sayın Zafer Mergen’e yaptıkları güzel hizmetlerden dolayı partimiz ve hemşerilerimiz adına teşekkür ediyorum. Adaylarımızla MHP teşkilatları ve AK Parti teşkilatlarının yanı sıra MHP’ye ve AK Parti’ye gönül vermiş gönüldaşlarımız omuz omuza çalışarak 31 Mart akşamı ittifakımızı zafere taşıyacaktır. Liderimiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ında ifade ettiği gibi; Cumhur İttifakı konusunda aramızdaki bu bağları kimse zayıflatmaya ben diye hareket etmeye kalkmayacağından, ben yok, biz varız ruhuyla hareket edeceğinden şüphemiz yoktur” dedi.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim