Misafir
6,2728
5,6483
273,1
ÜYE GİRİŞİ

Doğu Türkistan’daki zulmü protesto ettiler

Manisa Sivil Dayanışma Platformu (MASİDAP) üyeleri, Çin Hükümeti tarafından Doğu Türkistan halkına uygulanan zulme dur demek için, Cuma namazı sonrası Hatuniye Camii önünde bir araya gelerek eylem yaptı.

Muzaffer Kirt

Manisa Sivil Dayanışma Platformu (MASİDAP) üyeleri, Çin Hükümeti tarafından Doğu Türkistan halkına uygulanan zulme dur demek için, Cuma namazı sonrası Hatuniye Camii önünde bir araya gelerek eylem yaptı. Eyleme, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Sivil Dayanışma Platformu Dönem Sözcüsü ve Manisa Eğitim Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mustafa Irgatoğlu, platform üyeleri ve çok sayıda vatandaş destek verdi.

SORGUSUZ GÖZALTI VE TUTUKLAMALAR

Grup adına konuşan Manisa Sivil Dayanışma Platformu Dönem Sözcüsü Mesut Öner, “Doğu Türkistan’da yıllardır süren asimilasyon, baskı ve korku politikası, Uygur halkını zor durumda bırakırken, kardeşlerimizin köle gibi kullanılması, hatta satılması din ve inançlarının hiçe sayılması sorgusuz gözaltı ve tutuklamalar insan haklarının ve vicdanın hangi boyutlarda olduğunu gözler önüne seriyor” dedi.

“HİÇBİR ZULÜM EBEDİ DEĞİLDİR”

Çin’e boyun eğmeyen Müslümanların katledildiğine dikkati çeken Öner, şöyle devam etti: “Doğu Türkistan’daki Müslümanlar yarım asrı aşan süredir Faşist Çin zulme ve soykırımı altında inim inim inliyor. Yaşanan haksızlığa ve insan hakları ile bağdaşmayan uygulamalara sesiz kalamayız. Oradaki Müslüman kardeşlerimizin tek umudu Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Hükümetimiz, kardeşlerimiz için ivedi olarak bir çözüm üretmeli ve harekete geçmelidir. Buradan faşist Çin’e sesleniyoruz. Doğu Türkistan’a baskı uygulamaktan vicdanları yaralamaktan, insan haklarını çiğnemekten din ve vicdan hürriyetini gasp etmekten bir an önce vazgeç. Yeter artık. Uyarıyoruz. Akıttığınız kanda boğulacaksınız. Hiçbir zulüm ebedi değildir.”

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim