Misafir
6,241
5,6203
270,61
ÜYE GİRİŞİ

DP liderinden iktidara sert eleştiri

Yerel seçim çalışmaları için Manisa’ya gelen Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, AK Parti iktidarını ekonomi üzerinden sert dille eleştirdi.

Muzaffer Kirt

Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, yerel seçim çalışmaları için Manisa’ya geldi. Partisinin il başkanlığını ziyaret eden Uysal, partililerle buluştu. Parti binası önünde İl Başkanı İdris Mecek ve partililer tarafından karşılanan Uysal, ziyaretiyle ilgili açıklama yaptı. AK Parti iktidarını ekonomi üzerinden eleştiren Gültekin Uysal, enflasyon ve işsizlik oranlarının giderek arttığını söyledi.

“EKONOMİ PROGRAMI HEDEFİNE ULAŞMADI”

Gültekin Uysal, iktidarın ortaya koyduğu ekonomi programlarının hedefine ulaşmadığını öne sürerek, “ Orta vadeli plandan başlayarak Türkiye bugün tek haneli enflasyon rakamlarını hedeflerken çift haneli enflasyon rakamlarının üzerinde, Türkiye İstatistik Kurumu’nu illüzyon kurumu haline getirerek, enflasyon rakamlarıyla oynandığı yönünde ciddi soru işaretleri vardır. Siyaseti iki kutupluluğa sıkıştırarak, iktidarı ve muhalefetiyle kar ettiklerini zannedenlerin karşısında yeniden Türkiye’yi en geniş ortak paydada buluşturacak bir anlayışla yerel seçimlerde gücümüzü ortaya koyarak, bu tekliflerin karşısında herkesin kendini bulabileceği bir süreci işletmek istiyoruz. Toplumdaki tüm sosyal kesimlerin geleceğinden endişe duyduğu bir Türkiye’de yaşıyoruz” dedi. Yeniden Türkiye’nin üreten, istihdam yaratan bir ülke haline getirilmesi gerektiğini ifade eden Gültekin Uysal, “ Arada sıkışmış insanlarımızı yeni bir Türkiye hayaliyle buluşturmak istiyoruz. Siyasi zihniyetimiz ortadadır. Kendilerini bugün iktidara alternatif diye sunanların şu çerçevenin dışına çıkma mecburiyeti olduğunu açık yüreklilikle söylemek isterim. Talancılar gitsin de biz gelelim, onların usulleriyle iş görelim mantığının Türkiye’ye bir faydasının olmadığına inanıyoruz”diye konuştu.

“TÜRKİYE KAMPLAŞMA SÜRECİNDE”

Türkiye’nin bir kamplaşma süreci içinde olduğunu savunan Gültekin Uysal, siyasetin meşru işleyişinin önünde farklı pazarlıklarla milletin iradesini göstermesine engel koyulduğunu ifade etti. Yerel seçimlerde Millet İttifakı’nın içinde olmama kararı aldıklarını dile getiren Uysal, “ 2 Ocak itibariyle seçim takvimi başladı. Bir farklılık söz konusu. İktidar partisi süreci kendi açılarından erken başlattılar. Resmi takvimle birlikte biz de adaylık başvuru süreçlerimizi başlattık. 19 Şubat son gün, seçim kurullarına listeler verilecek. Millet İttifakı içinde 24 Haziran’da bulundu, bu seçimlerde iki kutuplu siyasete itiraz ederken bu iki kutuplu siyasetin değirmenine su taşımamak adına işbirliği içinde bulunmadık. Bir önceki seçimde pusulada bulunmamız nedeniyle kendi parti tabanımızda da önemli eleştiriler aldık. Özellikle Ege illerinde, bu kutuplaşmaya itiraz eden, bizlere başvurup aday olmak isteyen önemli sayıda insanlarımız var” dedi.

“VATANDAŞ SEÇİM DEĞİL GEÇİM DERDİNDE”

Seçimlere az bir süre kalmasına rağmen seçim atmosferinin yaşanmadığını ifade eden Uysal, vatandaşın birinci önceliğinin geçim olduğunu söyledi. Gültekin Uysal şöyle devam etti: “ Seçim yorgunluğu var.  Bu seçimde de iktidar partisinin aday belirleme süreçlerini dikkatle izliyoruz. ‘Odunu koysam odunu kazandırırım’ mantığıyla milletin duygularını kötüye kullandığı kanaatindeyim. İktidar partisi toplumun benimseyebileceği adaylar ortaya koymakta yetersiz olduğunu görüyoruz. Bu sadece iktidar partisinde değil muhalefette de var. Şahsi önceliklerle at pazarlığı yaparcasına bir takım birliktelikler oluşturmanın neticeye gideceği kanaatinde değilim.”

VATANDAŞA “SANDIĞA GİT” ÇAĞRISI

Vatandaşlara sandığa gitmeleri için çağrı yapan Gültekin Uysal, “Zaman zaman oy kullanmayacağını ifade eden insanlar olabiliyor. Ama oy verme alışkanlığının tüm olumsuzluklara rağmen milletin elindeki en önemli enstrüman olduğu kanaatindeyim. Ancak siyasetin boğuculuğu dolayısıyla birçok siyasi kesimin itirazlarının olduğunu görüyoruz. Siyasal partilerin kendisi olmaktan vazgeçerek davrandığını görüyoruz. Kendi referanslarından kopmuş, kendisi olmaktan başka noktaya gelmiş siyasi partilerle ilgili toplumda önemli endişeler var” diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim