Misafir
6,241
5,6203
270,61
ÜYE GİRİŞİ

Çetin’den velilere not uyarısı!

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, bugün yarı yıl tatiline girecek olan öğrencilere, dinlenmeleri ve kitap okumalarını tavsiye ederken, velilere ise karne başarısızlıkta herkesin sorumluluğu olduğunu hatırlatarak, çocuklarına baskı uygulamamaları uyarısında bulundu.

Muzaffer Kirt

17 Eylül 2018 Pazartesi başlayan 2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi bugün sona eriyor. Resmi ve özel olmak üzere 1132 okulun bulunduğu Manisa’da temel eğitim ve orta öğretimde 248 bin 607 öğrenci, açık öğretimde dahil olmak üzere 261 bin öğrenci, 18 bin öğretmen tatile çıkacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek. 2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak.

Öğrencilerin bugün girecekleri yarı yıl tatili ilgili değerlendirmede bulunan Manisa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, şunları söyledi “2018-2019 eğitim öğretim döneminin birinci dönemi 18 Ocak’ta bitmiş olacak. Öğrencilerimiz ve öğretmen arkadaşlarımız 2 haftalık bir tatil imkanı bulacaklar. 4 Şubat’tan itibaren ise eğitim öğretime kaldığımız yerden devam edeceğiz. 18 Ocak Cuma günü biz temel eğitimde, orta öğretimde, hatta açık öğretimi de buna dahil edecek olursak 261 bin öğrencimiz, 18 bin öğretmenimiz, resmi ve özel 1100 okulumuz tatile girmiş olacak” dedi.

“BAŞARILI BİR DÖNEM GEÇİRDİK”

Birinci dönemde okulları sık sık ziyaret ettiklerini, öğretmenlerle ve öğrencilerle görüştüklerini kaydeden Çetin, okullarda çok şükür önemli bir sıkıntı yaşanmadan birinci dönemi tamamladıklarını açıkladı. Çetin, “Başarılı bir eğitim öğretim dönemini geçirdiğimizi düşünüyoruz. Manisa bu anlamda oldukça elverişlide bir ilimiz. Son günlerde ülkemizde ağır kış şartları sebebiyle zaman zaman servis kazaları, birçok ilde okulların tatil edilmesi, kar nedeniyle okullarda eğitime ara verildi. Bizde bugüne kadar böyle bir şey yaşanmadı. Sadece bazı ilçelerimizde Selendi, Demirci, Gördes gibi ilçelerimizde taşımalı eğitime ara verildi. Bunun dışında eğitim öğretimi etkileyen herhangi bir zorluğumuzda bulunmadı. Cuma günü tatile girecek olan öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutluyorum” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERE: DİNLENİN, OKUYUN TAVSİYESİ

Öğrencilerin iyi bir tatil dönemini geçirmelerini temenni eden Çetin, “Tatilde yeterince eğlenmelerini, dinlenmelerini, kitap okumalarını, aile büyüklerini ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum. Vefat eden yakınlarını gidip kabirlerinde ziyaret etsinler. Fırsat bulurlarsa kütüphaneye gitsinler.  Sinemaya, tiyatroya gitsinler. Bunların hem kendilerinin dinlenmesine, hem de vakitlerini güzelce geçirmelerine yarayacağını, hem de onların kişisel gelişimlerine olumlu etki yapacağını düşünüyorum. Eğitim neferi öğretmenlerimizin de güzelce dinlenmelerini istiyorum” diye konuştu.

VELİLERE NOT UYARISI

Bazı öğrencilerin karnesinin iyi olacağı gibi bazı öğrencilerin de karnelerinin iyi olmayacağını söyleyen Çetin, velilere uyarılarda bulunarak sözlerini şöyle tamamladı: “Bu karne notları aileleri mutlu etmeyebilecektir. Ama burada bir yanlış yapmayalım. Bu notlar çocuğun değerini değil, çocuğun eğitimdeki kazanımındaki derecesini ölçer. Yoksa çocuklarımızın değeri karneyle ölçülmez. O yüzden çocuklarımızın sıkıntıya girecek herhangi bir tavırları olmamalıdır. Çünkü bu eğer başarıyı ölçen bir şey olarak düşünüyorsa bu sadece çocuğun başarısı değil, bu okulun başarısı, ailenin başarısı, milli eğitim teşkilatının başarısı, öğretmenlerimizin başarısı. O karne hepimizin başarısının ortak göstergesidir. Ya da hepimizin başarısızlığının ortak göstergesidir. O yüzden burada sadece çocuğu hedef alıp çocuğa yanlış tanımlarda ya da hareketlerde bulunmalarını doğru bulmuyoruz. Bunu nasıl başarılı hale getirebiliriz, bunu düşünmeliyiz.”

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim