Misafir
6,241
5,6203
270,61
ÜYE GİRİŞİ

YARGI BEYAZ FİL’İN YIKIMINA ‘DUR’ DEDİ

Manisa 2. İdare Mahkemesi, Beyaz Fil Davasında 31.12.2018 tarih ve 2018/241 Esas sayılı kararı ile yürütmeyi durdurma kararı vererek tarihi binanın yıkımına “dur” dedi.

Beyaz Fil Davasında, Manisa 2. İdare Mahkemesi 31.12.2018 tarih ve 2018/241 Esas sayılı kararı ile yürütmeyi durdurma kararı verdi. Kararda Beyaz Fil Binasının, Cumhuriyet dönemi mimari özelliklerini taşıdığı, imar ve özellikleri bakımından korunmasına gerek görülen yapılardan olduğu, kentsel SİT alanı içinde kaldığı, taşınmazın sanat değeri, mimari, tarihi, estetik, mahalli, arkeolojik değerler kapsamı içinde; strüktüel, dekoratif, yapısal durum, malzeme, yapım teknolojisi,  şekil bakımından özellik arz etmesi şartlarını taşıdığı, yapının 1. Grup olarak belirlenen tekil ölçekli anıtsal yapı örneği olduğu, tescil kaydının devam etmesi gerektiği belirtilmiş, dava konusu işlemin uygulanması halinde telafisi güç zararların meydana gelebileceği belirtilerek yürütmeyi durdurma kararı verildi.

“BÜYÜK BİR RANTIN ÖNÜNE GEÇİLMİŞTİR!”

Beyaz Fil Yıkılmasın Platformu Gönüllüsü Ali Suat Ertosun, mahkemenin kararıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, kararın hemen uygulanması gerektiğini belirterek şunları söyledi “Beyaz Fil davasında hak yerini buldu. Bu karar hemen uygulanmalıdır. Bunun için binanın, ivedilikle röleve, restitüsyon ve restorasyon projeleri hazırlanmalı ve güçlendirilmesi gerekmektedir. Bu işlemler için esas hakkında karar verilmesine ve kesinleşmeye gerek yoktur. Aksi takdirde taşınmazı satın alan Teksan Brode Tekstil ve Sanayi Ticaret A.Ş. ve ilgili resmî makamlar sorumlu olacaktır. Bu durumda daha önceden alınan riskli yapı durumu gözden geçirilerek bina güçlendirilmeli, elektrik ve suyu kesilen esnafın da mağduriyeti giderilmelidir. Karar halk arasında sevinçle karşılanmıştır. Böylece büyük bir rantın da önüne geçilmiştir.” Haber Merkezi

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim