Misafir
6,241
5,6203
270,61
ÜYE GİRİŞİ

Manisalılar öykü ve Atakan için umut oldu

Manisalılar, KESK Manisa Şubeler Platformu ve Manisa Kızılay Kan Merkezi işbirliğiyle, 3.5 yaşındaki lösemi hastası Öykü Arin Yazıcı ve ilik nakli için kan bekleyen üniversite öğrencisi Atakan Gür için tek yürek oldu.

Hülya Kılınç

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Manisa şubelerinin Manisa Kızılay Kan Merkezi işbirliğiyle 3.5 yaşındaki lösemi hastası Öykü Arin Yazıcı ve ilik nakli için kan bekleyen üniversite öğrencisi Atakan Gür için dün düzenlenen Kan Bağış Kampanyası beklenilenin üzerinde ilgi gördü.

YÜZLERCE BAĞIŞÇI AKIN ETTİ

Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı önünde özelikle İzmir’de Lösemi Hastası Öykü Arin Yazıcı ve Eğitim Sen Manisa Şube Turgutlu Üyesi Savaş Gür'ün yeğeni Atakan için düzenlenen kampanyaya yüzlerce vatandaş destek verdi. Manisa Kadın Meclisi’nce aday gösterilen kadın muhtar adayların tamamının bağışta bulunduğu kampanya çerçevesinde kan bağışında bulunanlar olduğu gibi, donör olmak isteyenler de oldu. KESK Manisa Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü ve Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı Metin Demirel, destek veren herkese teşekkür etti.

NASIL DONÖR OLUNUR?
Donör olmak isteyen kişinin kan grubunun bir önemi yok. İlik naklinde kan grubu değil doku grubu uyumu önemli. Donör adaylarının, Kızılay Kan Merkezlerine ya da mobil araçlarına başvurarak bu taleplerini iletmeleri halinde, kan örnekleri ücretsiz olarak alınmakta. 18-50 yaş arasında, Hepatit B, Hepatit C, Sifiliz, AIDS hastalıklarına yakalanmamış kanser tedavisi görmemiş, sürekli ilaç kullanılmasını gerektiren kronik bir hastalığı olmayan herkes kök hücre bağışında bulunarak donör olabilir.                                                                           

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim