Misafir
6,2728
5,6483
273,1
ÜYE GİRİŞİ

“Biz ekonomik krize alışkın bir milletiz!”

Ege İhracatçılar Derneği yönetim kurulu başkanı A. Ayberk Aloğlu, Türkiye’yi ekonomik olarak tehdit eden Trump’a verdiği cevapta “Başka bir şeyle tehdit etse korkutma ihtimali olabilirdi belki, ama biz uzun yıllardır ekonomik krizlerle yaşamaya, mücadele etmeye alışkın bir milletiz”ifadesini kullandı.

Ege İhracatçılar Derneği yönetim kurulu başkanı A. Ayberk Aloğlu, Türkiye’yi ekonomik olarak tehdit eden Trump’un açıklamalarına tepki göstererek  değerlendirmede bulundu.

“EKONOMİK KRİZE ALIŞKIN BİR MİLLETİZ”

“Biz güçlü ve bir olduktan sonra onlar varsın tehditlerini savursun”diyen Aloğlu, şöyle devam etti “Ülkemizdeki üretimi arttırdığımız sürece, katma değerli ürünler  ürettiğimiz sürece, çalışkanlığımızı akılla harmanlayıp hareket birliğini sağladığımız durumda hepsinin üzerinden geleceğimize eminimin. Yedi düvelle yarışmayı da göze alırız elbet. O ve onun gibiler bizleri tehdit ettikçe daha çok çalışıp daha çok üretmek için azimleniyoruz. Günümüzün en büyük silahlarından biri olan parayı ülkemize çekmek için ihracatımıza hız kazandırıp yeni rekorlar peşinde koşacağız. Bizler ülkemizin ekonomisini ihracatla ayakta tutmasını da biliriz. Bir atasözümüz der ki “Islanmışın yağmurdan korkusu olmazmış” Başka bir şeyle tehdit etse korkutma ihtimali olabilirdi belki, ama biz uzun yıllardır ekonomik krizlerle yaşamaya, mücadele etmeye alışkın bir milletiz. Trump’ın twitine gelince muhakkak bir cevabımız olacaktır ama en güzel cevabı Kürt kardeşlerimiz vermeli. Trump “ Türkiye Kürtleri vurursa Türkiye’yi ekonomik yıkıma uğratırız”dedi. Aslında demedi de gereksiz twitlerinden birine daha imza attı.”

“KÜRT KARDEŞLERİMİZ TEPKİ VERMELİDİR”

Trump’a cevap vermesi gerekenlerin ülkemizde yaşayan Kürt asıllı vatandaşlar olduğu görüşünü savunan Aloğlu “Çünkü Trump, bu tehdidiyle tam da onları hedeflemekte ve onlara selam çakmaktadır. Asıl karıştırılmak istenen Türkiye’dir ve iç karışıklıkla yüzleştirmek için içerideki hainlere ve onlara yardakçılık yapanlara bir mesaj yolluyor kendisine göre. O sebeple bu ülkenin tüm nimetlerini paylaştığımız Kürt vatandaşlar derhal ahde vefa sergileyip Trump’ın bir hezeyan yaşadığını ve Türklerin tarihinde sivil halka asla silah çatılmadığını, ülkemiz de yaşayan tüm insanların kardeş olduğunu, Türkiye’nin karşı olduğu PKK-PYD’ye kendilerinin de karşı olduklarını dillendirecek bütün ABD büyükelçilikleri önünde kapsamlı bir protesto düzenlemelidir. Bu onların vatan sevgisini göstermeleri için en büyük imtihandır.”dedi. Haber Merkezi

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim